* *
Danes je 02 jun 2020, 23:49

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Nikon - kompakt: ISO, Exposure time in Aperture value
OdgovorObjavljeno: 18 maj 2015, 10:39 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Ker potrebujem podvodni fotoaparat, ki zdrži več kot moj nekdanji FT5 (13 metrov) sem se po tehtnem premisleku odločil za nakup Nikon AW130, ki zdrži kar 30 metrov. To je moj prvi Nikon sploh in sem potreboval kar nekaj prilagajanja, saj sem poznal le Pentaxe, Olympuse, Panasonice in Canone.

Sedaj pa glavni problem: Pri vseh dosedanjih kompaktih sem na ekranu videl glavne podatke o (bodoči fotografiji) - ISO, zaslonka, čas, histogram, ..., še preden sem fotko naredil, ko pa sem posneto fotko pregledoval v galeriji na samem aparatu, pa so vsi ti podatki bili dostopni in to prav na vseh kamerah.

Pri Nikonu pa očitno ni tako: preden naredim fotko sicer vidim zaslonko in čas (izbranega ISO pa žal ne!), še hujše pa je to, da pri pregledovanju posnetih fotk za vsako fotko vidim kup nepotrebnih informacij (zračni tlak, višina/globina, GPS, ime fotke, čas, ...) nikakor pa ne najdem načina, da bi videl tisto, kar je najbolj pomembno: ISO, izbrana zaslonka in hitrost zaklopa.

Sem se nenkajkrat sprehodil skozi vse menuje, prebral slo in ang navodila, pa nikjer nič ne piše o tem. Sem kaj spregledal, je možen kak trik? Včeraj sem si ogledal še dva kompaktna Nikona in ... isto (še prodajalec je bil presenečen!).

Je torej sploh mogoče, da Nikon v galeriji na kameri ne omogoča pregleda na temi podatki (v EXIFU je vse tako, kot mora biti)?

Zadnjič spremenil primus58, dne 21 maj 2015, 07:20, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka: Nikon - kompakt: ISO, Exposure time in Aperture value
OdgovorObjavljeno: 21 maj 2015, 07:16 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Prošnja:

Ali lahko kdo, ki ima Nikonovega kompakta preveri, če med pregledom fotk na fotoaparatu lahko vidi podatke o ISO, izbrani zaslonki in hitrosti zaklopa za vsako posamezno fotko.

Vem da na Nikonovih DSLRjih te podatke lahko vidiš tako, da pri pregledu fotk uporabiš smerni tipki (GOR/DOL), pri moji kameri pa je funkcija tipke gor enaka funkciji tipke desno in dol, levo.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: