* *
Danes je 03 jun 2020, 01:51

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Fotoaparat za družinsko uporabo SX50HS, SX60HS, P600
OdgovorObjavljeno: 28 nov 2014, 18:25 
Odsoten
Pristopni član

Pozdravljeni,

kupujem nov boljši fotoaparat za družinsko uporabo (slikanje otrok, razna srečanja, prazniki, morje, narava itd.) do 400EUR, katerega bi uporabljal vsaj nadaljnih 5 let ali več.
Nekih izkušenj s fotografiranjem nimam, rad bi fotoaparat, s katerim bi hitro naredil dobro sliko takrat, ko bom to potreboval.
Ker nisem ljubiteljski fotograf, se fotoaparat ne bo uporabljal vsak dan, ampak samo ko bo to potrebno.
DSLR ne potrebujem, majhni kompakti mi ne potegnejo, slik ne bom računalniško obdeloval.
Želim, da se fotoaparat hitro vključi, da hitro/lepo zoomira in sproži ter da so slike lepe, čiste, takoj pripravljene na printanje na foto papir.

Po pregledu ponudbe po raznih spletnih trgovinah in reviewih sem se odločil, da v ožji izbor dodam spodnje fotoaparate:
- Canon SX50HS
- Canon SX60HS
- Nikon P600

Canon SX50HS in Nikon P600 se da dobiti za isto ceno (okrog 300EUR), SX60HS pa je že vsaj 200EUR dražji (ne vem ali cena upraviči boljši performanse).

Vas poznavalce prosim, da mi svetujete, kateri od naštetih fotoaparatov je glede na ceno najboljši oz. da mi priporočate še kakšno alternativo.

lp

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Fotoaparat za družinsko uporabo SX50HS, SX60HS, P600
OdgovorObjavljeno: 28 nov 2014, 19:40 
Odsoten
vstopil v forum

Kaj je narobe z fotoaparatom, ki ga imaš na telefonu?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 nov 2014, 20:00 
Odsoten
Pristopni član

Fotoaparat na telefonu je soliden (pri zadostni svetlobi) vendar sem si zaželel fotoaparat.
lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 nov 2014, 20:47 
Odsoten
vstopil v forum

Glede na napisano je težko kaj svetovat. Tako kot še noben ni dobro kuhal, če je kuhal trikrat na leto tako jih je malo takšnih fotografov, ki bi delali dobre fotografije ob fotografiranju trikrat na leto. Zraven tega pa imajo tudi kompakti problem z slabo svetlobo. Ker si ne lastim nobenega ti bodo morali odgovorit tisti, ki so katerega od teh uporabljali. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 dec 2014, 22:32 
Odsoten
vstopil v forum

Sam sem preizkusil vse tri omenjene fotoaparate, vendar ne bi vzel nobenega. Sploh ne za ta naveden način uporabe.

Predvsem pa pri teh "zoomerjih" ni tako enostavno dobiti ostrih slik po sistemu point&shoot: nameriš, zoomaš in sprožiš.
Tam nad 300, 400 mm goriščne itak. Vpletenih je preveč faktorjev: od primerne svetlobe in načina uporabe (ročno/na stojalu),
do kvalitete all-in-one objektiva, da o večinoma majhnih senzorjih in drugih rečeh niti ne govorim.

Za navedeno uporabo predlagam raje nek cenejši aparat. Naprimer Canon SX600HS za okroglih 170 EUR.
http://trgovina.mercator.si/tehnika/rac ... kit-582575 Dovolj funkcionalen, priročen in tudi zmogljiv.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: