* *
Danes je 31 maj 2020, 05:49

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Sony RX10
OdgovorObjavljeno: 12 maj 2014, 12:50 
Odsoten
vstopil v forum

Tale fotič mi je vzbudil zanimanje, pa me zanima če ima kdo in bi bil pripravljen malo pokomentirati? Ali se lahko nadejamo kakšnega testa na e-fotografiji?
Po testih izgleda kar zanimiv aparat, fajn objektiv in spodobno tipalo mi vzbujata upanje, da bi bil fotič fajn izbira kot zamenjava za m4/3 sistem za kolesarska potovanja in hribolazenje? Saj m4/3 je fajn sistem, ampak če ni treba objektivov menjat je to zame vseeno kar lep +. Še posebej, ker po spletu berem slavospeve objektivu vgrajenemu v Sony-ja?

Sem poizkusil iskanje po forumu, pa nisem zasledil nobene teme na temo tega aparata...

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Sony RX10
OdgovorObjavljeno: 12 maj 2014, 14:04 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
Zeiss dela čudeže, sploh pri barvitosti doda svoj pačet, da o ostrini sploh ne izgubljam besed. Sam sem imel čast preizskusiti 16-35 f2,8 za dslr in bil zelo vesel dela z njim.

Moje mnenje je da kupi rx10 vkolikor ti ni previsoka cena, velikost in te ne moti malo počasnejše spreminjanje gorišnice (elektronsko sicer rak rana vseh kompaktov, pa tudi ročno ni ravno pripravljen delati svetlobno hitrih potez - pa sej verjetno ne boš fotograf za kak zelo znan športni časopis ali kako ? ). Drugače je pa rx10 v samem vrhu med kompakti tako po kvaliteti fotografije,hitrosti zajema, na žalost pa tudi ceni. :|

Ne poznam m4/3 sistema, vendar močno dvomim da lahko konkurira rx10-ti, sploh če bi se rad izognil menjavanju objektivov.

Moj glas vsekakor gre za sony rx10.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 maj 2014, 19:22 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Malo je velik, če mene vprašaš, vse ostalo pa bp. Če ne rabiš visokega ISOa, zna biti tudi Olympus Stylus 1 zanimiv.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 okt 2014, 16:08 
Odsoten
Pristopni član

iso2000 je napisal/-a:
Tale fotič mi je vzbudil zanimanje, pa me zanima če ima kdo in bi bil pripravljen malo pokomentirati? Ali se lahko nadejamo kakšnega testa na e-fotografiji?
Po testih izgleda kar zanimiv aparat, fajn objektiv in spodobno tipalo mi vzbujata upanje, da bi bil fotič fajn izbira kot zamenjava za m4/3 sistem za kolesarska potovanja in hribolazenje? Saj m4/3 je fajn sistem, ampak če ni treba objektivov menjat je to zame vseeno kar lep +. Še posebej, ker po spletu berem slavospeve objektivu vgrajenemu v Sony-ja?

Sem poizkusil iskanje po forumu, pa nisem zasledil nobene teme na temo tega aparata...

Objektivi v kompaktih niso kaj posebnegas in tudi ta v RX10 se ne more primerjati z zamenljivimi objektivi...tudi z m4/3 ne...

V info njegova vrednost kot rezervnega dela je le cca 130eur, :roll: mislim da to pove dovolj...
http://www.ebay.com/itm/NEW-LENS-ZOOM-F ... 3a8bc05a5b

Zadnjič spremenil fotomaher, dne 07 okt 2014, 19:05, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 okt 2014, 17:21 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
fotomaher je napisal/-a:
Objektivi v kompaktih niso kaj posebnegas in tudi ta v RX10 se ne more primerjati z zamenljivimi objektivi...tudi z m4/3 ne...

V info njegova vrednost kot rezervnega dela je le cca 130eur, mislim da to pove dovolj...
http://www.ebay.com/itm/NEW-LENS-ZOOM-F ... 3a8bc05a5b

Mater fotomaher, ja ti si pa res en fotomaher, da kar vse kit objektive primerjaš s objektivom (v FF 24–200mm) ki ima F2,8 čez celotno goriščnico, da proizvajalca carl zeiss niti ne omenjam. Edina minus pri tem kompaktu je cena, samo zeiss tako ne zna narediti poceni, povprečnega objektiva :mrgreen:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: