* *
Danes je 02 jun 2020, 23:53

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Okvara Pentax W60
OdgovorObjavljeno: 05 okt 2010, 07:50 
Odsoten
Pristopni član

Preden me pot prinese do servisa, me čisto informativno zanima, kaj bi lahko bilo narobe z aparatom in kolko se ga sploh splača popravljat.
Prejle sem ga prižgala, da neki fotkala in je na ekrančku samo tema, na vsake tok gre en tak švoh moder blisk čez. Slika je taka, kot bi bilo v prostoru popolnoma temno. če sprožim je slika temna s par modrimi sledmi. Ekran normalno kaže že posnete slike, tudi vse ostalo dela, tudi fleš.
Aparat je sigurno ob eni priliki malce bolj grobo vrgla ob tla moja nadebudna hčerkica, ampak kokr imam v spominu, je po tistem še delal.
Zdej pa neče :(
Kaj bi lahko bila okvara in a se to sploh splača popravljat? :( :(

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Okvara Pentax W60
OdgovorObjavljeno: 05 okt 2010, 11:11 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kot kaže je problem s senzorjem, ali je "crknil" ali pa je problem s kakim kontaktom na senzorju. Če bi bil aparat moj, bi ga pretresel, oziroma parkrat "butnil" v kakšno mehkejšo plastiko, da se znotraj malo (a vseeno ne preveč, da se ne poškoduje še optika) pretrese in mogoče ponovno vzpostavi prekinjen kontakt.

Na servis pa ne upaj preveč, ker že samo pregled kar mastno zaračunajo, pa tudi sicer zelo malo popravljajo (pa bi marsikaj lahko rešili le s pregledom kontaktov), raje kar menjajo cele sklope in to seveda veliko stane.

Kot se spomnim imaš ta aparat od avgusta 2008 in delov zanj, pa tudi novih aparatov, ni več. Naslednika sta bila W80 in W90 in nobenega od njiju ti ne priporočam (če se boš odločila za nakup novega iz tega segmenta).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 okt 2010, 11:30 
Odsoten
Pristopni član

Mnja, niti pod razno ne mislim kupovat novega, ker sem nedolgo nazaj kupila DSLR in sem pošteno osušila denarnico (pa tut če bi že imela denar, bi raj kak slatkiš od objektiva kupila ;) ). Mi je pa žal, ker en mali kompakt zmeri prav pride in s tem sem bila zadovoljna, sploh zaradi tega, ker je lahko šel v vodo z mano. Mam pa še enga Canona doma, za vsak slučaj...ta pa še dela...zaenkrat..

Prerukat sem ga že sama mislila, ja. Nisem pa vedela, da že za pregled zaračunajo. Sem si predstavljala nekaj v stilu "tu ga imate, poglejte, povejte, kok bi bil servis, pa se bom odločila..."

Eh, jebiga..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 jul 2015, 15:38 
Odsoten
Pristopni član

Pozdravljeni, ravnokar smo na dopustu in na pentaxu w60 se je pokvaril gumb za proženje slike. Zanima me ali e kak način da se gumb odtakne oziroma da se odpravi težava brez servisa. Tu ga ni.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: