* *
Danes je 21 jun 2018, 05:45

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Robusten kompakten fotoaparat
OdgovorObjavljeno: 08 mar 2018, 22:02 
Odsoten
Pristopni član

pozdravljeni,

iščem fotoaparat, ki bi bil robusten (po možnosti vodoodporen), majhen, da gre v žep.
Potreboval bi ga za potovanja, teke (v vsakem vremenu), hribe, morje... in seveda tudi za posneti kak video.
Nagibal sem se h gopro kameri, vendar je preveč video usmerjena in baterijsko potratna, vseeno bi raje fotoaparat.
Gledal sem Olympus TG-5, ki naj bi bil najboljši v svojem cenovnem robustnem razredu cca 400€.
Kako je vaše mnenje glede robustnosti / kvalitete slike tega aparata.
Kak drug predlog?

Se že vnaprej zahvaljujem za odgovore.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Robusten kompakten fotoaparat
OdgovorObjavljeno: 09 mar 2018, 13:10 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

matkov je napisal/-a:
pozdravljeni,

iščem fotoaparat, ki bi bil robusten (po možnosti vodoodporen), majhen, da gre v žep.
Potreboval bi ga za potovanja, teke (v vsakem vremenu), hribe, morje... in seveda tudi za posneti kak video.
Nagibal sem se h gopro kameri, vendar je preveč video usmerjena in baterijsko potratna, vseeno bi raje fotoaparat.
Gledal sem Olympus TG-5, ki naj bi bil najboljši v svojem cenovnem robustnem razredu cca 400€.
Kako je vaše mnenje glede robustnosti / kvalitete slike tega aparata.
Kak drug predlog?

Se že vnaprej zahvaljujem za odgovore.

Doslej sem imel vse tele https://www.flickr.com/photos/primozp/a ... 3756660405 vodotesne robustneže (pa še nekaj drugih sem imel na testu) ter z njimi posnel vse tole:
https://www.flickr.com/photos/primozp/sets/ in https://www.youtube.com/user/PrimozP/pl ... =1&sort=dd

Je pa tako, najbolj robustni kameri sta definitivno Nikon AW130 in W300, najboljša (žal pa ne čisto v vseh pogledih!) pa brez konkurence Olympus TG-5. Nikon AW130 sem hotel zamenjati za W300, ker sem hotel kamero s 4K snemanjem videov, pa sem kasneje ugotovil, da W300 nima nekaterih funkcij, ki jih AW130 ima in so mi pri potovanjih postale nepogrešljive, predvsem pa, da TG-5 z RAW in z mnogimi prednastavitvami (zlasti WB za pod vodo) daleč prekaša oba Nikona. Tako sem se odločil, da ženi vzamem FT20 in ga nadomestim z AW130, sam pa pod vodo uporabljam izključno TG-5. Tako imam sedaj vedno na voljo obe kameri - med potovanji (med menjavanjem lokacije) uporabljam AW130, pod vodo in v bolj zahtevnih razmerah pa izključno TG-5.

Da še razložim zakaj sem se navezal na AW130: Ima namreč vgrajene precej natančne karte celega sveta in dober GPS sprejemnik in zato samo s kamero v roki (ne potrebuješ ne navigacije, ure, telfona, tablice, ...) vedno vem kje sem in kam grem (zlasti pri nočnih potovanjih/letih je to zelo uporabno), predvsem pa so vsi posnetki opremljeni z GPS koordinatami. Niti ena od ostalih kamer nima vgrajenih map in tudi GPS ni tako hiter in uporaben, kot pri AW130.

Ampak na kratko: če hočeš res zelo robustno kamero in ne boš veliko ročno nastavljal, vzemi AW130, oziroma W300 če res hočes 4K filme (obdelava zahteva zelo zmogljiv računalnik!), če pa hočeš malo manj robustno kamero in boš res uporabljal vso množico nastavitev, pa vzemi TG-5.

BTW, imam tudi GoPro, ki pa jo uporabljam le za daljše snemanje, ko je pritrjena, naprimer na kolo. V vsakem primeru pa je neuporabna za dobre fotke, predvsem pa je potrebno po snemanju vse tiste GB podatkov urediti, razrezati in zmetati stran ves višek, kar vzame kar precej časa.

lp

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: