* *
Danes je 02 apr 2020, 20:15

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Fotografiranje na sejmu
OdgovorObjavljeno: 08 maj 2012, 19:02 
Odsoten
vstopil v forum

Čez vikend gremo v Milano na sejem plastike, kjer se razstavlja vse mogoče sorte mašin in izdelkov.

Ima kdo izkušnje s tem, ali je fotografiranje na takih prireditvah dovoljeno ali prepovedano?

Na uradni strani sejma nič ne piše o tem, sem pa slišal, da nekateri dovolijo, nekateri ne... pač bojijo se, da bi poslikal mašine in jim "ukradel" patente...
No ampak če vsakega, ki stoji pri mašini lepo vprašam, če lahko naredim par posnetkov, mislim, da nebi smelo biti težav.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Fotografiranje na sejmu
OdgovorObjavljeno: 08 maj 2012, 19:45 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Kraj: Medvode / Slovenija
Naceloma je na sejmih tako, da se ne sme slikati... vsaj na vratih so povsod nalepke :) ... Je pa tako,d a ce vprasas, vecinoma lahko slikas...

Se je pa ze zgodilo recimo na CeBITu, ko je kolega (imeli smo Press akreditacije, ki naceloma dovoljujejo tudi slikanje) slikal eno vitrino pri enih korejcih (se mi zdi, da Huawei) ... in prileti en mali žuti... pa zacne vpit "no foto, no foto"... potem sva mu pokazala press akreditacijo, pa je potem rekel, da lahko slikamo vitrino od tukaj do tukaj... naprej pa ne :D :o ... Podobno je bilo pri se enem ... se mi zdi, da na razstavnem prostoru Jabra... niso dovolili slikati... oz. sele potem, ko smo pocvekali s predstavnico za medije :) ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 maj 2012, 19:58 
Odsoten
vstopil v forum

Hvala za info...
Ja to sem slišal, da so poševnooki povsod najbolj proti slikanju, sami pa bi pofotkali vse kar vidijo... Pa tudi to, da so nekje enega ki se ni zmenil za opozorila, da ne sme slikati, redarji kar odpeljali ven.
Ma fotoaparat bom vzel s sabo, pa najbrž samo objektiv 18-135, mogoče še 10-22, ker so nekatere mašine zelo dolge... ali pa visoke. Zdaj če bo kaj za slikati, se bo pač vprašalo, če ne bojo pustili, ne bojo. Bom pa vse skupaj nosil v ruzaku, ker press kreditacije ne bom imel :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 maj 2012, 20:16 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

S tako mašinerijo niti skozi vhod ne boš prišel [-X Mene so nazadnje v Vicenzi še za ajfoun izpod pasu nadrli z "No photo!". Pa so bili čisto navadni makaronarji in ne rumenčki :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 maj 2012, 21:25 
Odsoten
vstopil v forum

Očitno se to spreminja. Pred parimi leti sem bil na orodjarskih in plastičarskih sejmih v nemčiji pa ni nikoli nobeden težil, je pa res da sem slikal s kompaktom.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 maj 2012, 22:08 
Odsoten
vstopil v forum

Vsak bi rad čimveč zaslužil s svojimi patenti, zato tudi ne pustijo slikanja, da ja nebi kdo ukradel ideje iz slike in zaslužil z njo...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 maj 2012, 22:49 
Odsoten
Pristopni član

Mi smo lahko pol leta nazaj v Frankfurtu (?) z Canon G12 čisto vse kar smo hoteli preslikali in posneli na ogromnem sejmu strojništva. Vse možne detajle in vse malih mašinic, ki so nas zanimale, pa ni nihče nič rekel.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 maj 2012, 07:27 
Odsoten
vstopil v forum

Zanimivo... Sam sem bil v zadnjih sestih letih ze trikrat na Productronici (ogromen sejem strojne opreme za elektro industrijo) in vsaj petkrat na najrazlicnejsih "hisnih" sejmih (Italija, Svica, Nemcija). Tezili so samo enkrat eni Italijani (lanska Productronica), drugace pa ni nihce nikoli niti blinknil z ocesom in celo "umetniske" fotke in fotografsko izzivljanje so tolerirali ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 maj 2012, 07:46 
Odsoten
vstopil v forum

Res nevem zakaj bi na sejmih ki so namenjeni javnosti kdorkoli težil zaradi fotografiranja. Mi ni logično. Sej tam so podjetja ravno s tem namenom, da delajo reklamo za svoje proizvode, storitve itd.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 maj 2012, 08:22 
Odsoten
vstopil v forum

Strah pred industrijsko sabotazo in spijuniranjem ;) Jaz lahko okoli vratu obesim ID potencialnega kupca opreme, dejansko pa sem razvojnik v konkurencnem podjetju in pridem "krast pamet" ;) In ker fotka pove vec, kot 1000 besed, je strah toliko vecji ;)

Drugace je s podjetji, pri katerih smo "stalna stranka" - tam nam sami razkazejo vse novosti do potankosti, ker hocejo s tem pokazati tudi napredek od svojih predhodnjih resitev ;)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: