* *
Danes je 05 apr 2020, 01:59

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 71 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Tožili so me!!
OdgovorObjavljeno: 11 dec 2009, 14:29 
Odsoten
vstopil v forum

Recimo konkretno za natečaj PictureSlovenia.si ?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 dec 2009, 16:25 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

potem so to lepote slovenije.. sam pazi da ni kaksna italiajnka ali bognedaj hrvatica :))

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 dec 2013, 18:37 
Odsoten
Pristopni član

Razumem, da ste vsi tukaj fotografi in vsi zagovarjate vašo svobodo fotografiranja.

Torej z nekom sedim na klopci v Mestnem parku, do naju pride fotograf in naju s razdalje 3m nekajkrat slika, jaz se takoj vstanem in mu povem da ne želim biti na njegovih fotografijah naj jih takoj izbriše in da če želi slikat klopco se rade volje umaknem. On začne bluzit o svojih pravicah in nevem kaj vse, ter vzame iz fotoaparata baterije ter pravi da nebo izbrisal teh slik. Hvala bogu je ta človek polek mene bil istega mnenja in v trenutku ko je videl da človek jemlje ven baterije in hodi vstran gre ded za njim, mu vzame fotoapart in ga je zlomil na 1000 koščkov ter odšel.

Je to res edina možnost proti tej svinjariji imenovani fotografiranje ? Namreč v govoru niti ne smeš žalit drugih oseb, a fotografiraš pa jih lahko v vseh pozah, če je to njim prav ali ne ? Upam da je kak zakon, ki to omejuje drugače bom nasljednjič tudi jaz zlomil fotoaparat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 dec 2013, 18:49 
Odsoten
Uporabniški avatar

Hmnja... Res kulturno na obeh koncih. Edino kar je sigurno, je da so sedaj možnosti da bodo fotke objavljene precej višje, kot bi bile če bi vsiljivega fotografa ignorirala. Spominske kartice so precej trpežna zadeva in razbijanje foto aparatov na tisoče koščkov pač ne izbriše fotk. Čakam objavo nasilnežev iz mestnega parka :roll:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 dec 2013, 18:59 
Odsoten
Pristopni član

Nasilnost se ne izraža le s fizičnim obračunavanjem. Nasilje ima več oblik (psihično nasilje, telesno ali fizično nasilje, spolno nasilje, ekonomsko nasilje) nasilje je tudi kršenje človekovih pravic in človekovih osebnih mej, kar je fotograf definitivno storil.

Torej kaj sploh lahko naredi človek, ki ne želi biti fotografiran čeprav mu fotograf v gobec tiši objektiv.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 dec 2013, 19:07 
Odsoten
Pristopni član

Veliko na tem forumu pišete o svojih pravicah slikanja ljudi na javnih prostorih. Torej po vaši logiki ni nič narobe če nekoga cel dan zasledujete in ga fotografirte ? Ali da bi po mestu slikali ženske prsi, ali še bolje fotoaparat potisnili pod krilo ? sej ni nič narobe, itak baba hodi po državnem pločniku. Mislim, kje je vsaj tu meja ? Jaz nimam nič proti fotografom, ampak če želi slikat ljudi naj si jih sam pripelje naj plača igralce ali bilokaj. Fotografija z enim človekom je pomoje kar velik vdor v zasebnost. Vzami za primer neko najstnico. Da naloži eno sliko na facebook naredi 2000 fotografij, le ena ji bo všeč. Pol pa pride neki cigo s fotoaparatom pa jo bo dal po celem internetu

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 dec 2013, 19:35 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
adeeejo je napisal/-a:
Veliko na tem forumu pišete o svojih pravicah slikanja ljudi na javnih prostorih. Torej po vaši logiki ni nič narobe če nekoga cel dan zasledujete in ga fotografirte ? Ali da bi po mestu slikali ženske prsi, ali še bolje fotoaparat potisnili pod krilo ? sej ni nič narobe, itak baba hodi po državnem pločniku. Mislim, kje je vsaj tu meja ? Jaz nimam nič proti fotografom, ampak če želi slikat ljudi naj si jih sam pripelje naj plača igralce ali bilokaj. Fotografija z enim človekom je pomoje kar velik vdor v zasebnost. Vzami za primer neko najstnico. Da naloži eno sliko na facebook naredi 2000 fotografij, le ena ji bo všeč. Pol pa pride neki cigo s fotoaparatom pa jo bo dal po celem internetu

Ja, fotografi hodimo po mestu in rinemo fotiče ženskam med prsi in pod kiklo. Nikoli, noben. Tisti, ki pa to počne, pa ni fotograf.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 dec 2013, 19:44 
Odsoten
Pristopni član

Zato tudi sprašujem kje je meja ! Kaj je dovoljeno kaj pa ne.

Fotografiji enega človeka se reče portret ne ? Torej je dovoljeno delat portrete ljudi, ki tega ne želijo in ti tudi jasno to povejo?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 dec 2013, 20:10 
Odsoten

adeeejo je napisal/-a:
Zato tudi sprašujem kje je meja ! Kaj je dovoljeno kaj pa ne.

kakor je zapisano v zakonadaji, konkrektno gre za odločbe v zvezi z Zakonom o varstvu osebnih podatkov
adeeejo je napisal/-a:
Fotografiji enega človeka se reče portret ne ?

ja prav imaš :-), lahko jih tudi več
adeeejo je napisal/-a:
Torej je dovoljeno delat portrete ljudi, ki tega ne želijo in ti tudi jasno to povejo?

ja, je dovoljeno, v nekaterih primerih ne samo dovoljeno ampak zaželjeno (npr. v primerih oseb, za katere veljajo
bolj ohlapna merila npr. javni delavci, politiki, estradniki ...
"tega ne želijo in to jasno povejo" ni zadosten razlog za utemeljitev razloga "občutnega posega v zasebnost",
je pa to precej lažje dokazati v tvojem "park" primeru kot npr. na obisku neke javne prireditve

https://www.ip-rs.si/varstvo-osebnih-po ... d82f23b0a9

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jan 2014, 10:20 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
adeeejo je napisal/-a:
Torej z nekom sedim na klopci v Mestnem parku, do naju pride fotograf in naju s razdalje 3m nekajkrat slika ...
... gre ded za njim, mu vzame fotoapart in ga je zlomil na 1000 koščkov.

The love that dare not speak its name. :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 jan 2014, 15:09 
Odsoten
Uporabniški avatar

juze je napisal/-a:
adeeejo je napisal/-a:
Torej z nekom sedim na klopci v Mestnem parku, do naju pride fotograf in naju s razdalje 3m nekajkrat slika ...
... gre ded za njim, mu vzame fotoapart in ga je zlomil na 1000 koščkov.

The love that dare not speak its name. :lol:

guess what, his relatives don't know that he is what he is :lol:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 71 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 9 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: