* *
Danes je 07 jul 2020, 14:19

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 71 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Tožili so me!!
OdgovorObjavljeno: 27 maj 2008, 16:37 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

No nismo me sam me zanima če me lahko?

No zanima me kako je s tem zakonom privatnosti v sloveniji in nasploh v evropi. Če jaz slikam tromostovje in objavim sliko v neki reviji me lahko nekdo ki je na sliki toži?

Kak je s tem? Mislim je kaka razlika med slikanjem znanih oseb in normalnih smrtnikov?

Sploh nevem če je to potrebno toda, bi jaz rabil neko dovoljenje oseb za objavo fotke. Neko pogodbo?

Prosim čim več mi povejte!
l.p. Andrej

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 maj 2008, 16:44 
Odsoten
napreduje v forumu

Najprej preberi TOLE, če ti kaj ne bo jasno, pa potem vprašaj tukaj. :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 maj 2008, 21:58 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Citiram:
Mati z otrokom je bila fotografirana na javnem kraju, kjer nikakor ne bi mogla pričakovati zasebnosti. Fotografijo smemo uporabiti za potrebe tega članka (t.i. editorial use), ne bi pa je smeli uporabljati v komercialne namene – denimo na spletnih straneh proizvajalca sadnih pijač, katerega logotip je na zelenem balonu.

to imam jaz vedno v glavi med fotkanjem.. pa naj bo na plaži, v mestu, koncertu itd.. :roll:

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Tožili so me!!
OdgovorObjavljeno: 11 jun 2008, 09:44 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
Preberi clanek.
Drugace te pa za fotkanje tromostovja in objave fotke v kaksnem casopisu ali reviji ne morejo tozit osebe na mostu.

Mogoce bi te kdo tozil, ce se ravno takrat po mostu sprehaja Bush...

:idea: Ce te skrbi pa lahko naredis fotko z dolgim casom, da bodo osebe nerazpoznavne - bos lahko fotko prodajal tudi kot stock.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 jun 2008, 16:23 
Odsoten
Pristopni član

V ponedeljek sem med preiskušanjem kolegovega fotoaparata naletel na zanimiv abstrakten vzorec na fasadi Mobitelove stavbi v Župančičevi jami. Pri drugem posnetku je pristopila urejena gospa in začela spraševati kaj fotografiram, zakaj, za koga... Ker ni dobila pričakovanih podatkov mi je poskušala pomagati: " Saj slikate zase, a ne? Veste, če kdo slika Mobitelovo stavbo, moram javiti naprej."

Gospa je bila bolj prijazna od mene a ni mi bilo vseeno. Tik pred fotografiranjem sem prebral tale članek: http://theonlinephotographer.typepad.com/the_online_photographer/2008/03/in-defense-of-o.html. Zadnje čase vse bolj pogosto naletim na podobne teme. Mislil sem da se paranoja še nekaj časa ne bo razširila do nas, pa izgleda, da smo le v Evropi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 jun 2008, 17:17 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Sem danes v BTCju testiral objektiv pa pride varnostnik in pravi, da je na celotnem območju BTCja prepovedano fotografiranje (je treba pridobit dovoljenje uprave). Tud par km oddaljenih dreves, stavb..., ki so daleč od BTCja se ne sme slikat iz območja BTCja #-o :sniper:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 jun 2008, 17:27 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
Privat stavb nimas kaj slikat, ce nimas privolenja lastnika.
Zgleda res, da so tudi pri nas zaceli bolj gledat na zadevo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 jun 2008, 21:00 
Odsoten
Predsednik FK e-foto
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
MarkoB je napisal/-a:
Privat stavb nimas kaj slikat, ce nimas privolenja lastnika.
Zgleda res, da so tudi pri nas zaceli bolj gledat na zadevo.

Mislim, da lahko fotkaš z javne površine. Torej bi s Šmartinke šlo :lol:
Je pa vprašanje kaj na področju BTCja je javno in kaj privatno - sedaj in kaj bi pokazale morebitne revizije privatizacijskih postopkov.
Ajd, že šibam preden se razplamti politična debata :go:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 jun 2008, 06:45 
Odsoten
Pristopni član

Kaj je osnova za prepoved fotografiranja privatnih stavb iz javnih površin? Celo za fotografiranje osebe tega ne potrebuješ. Verjetno je vseeno treba ločiti pogoje za fotografiranje in za objavljanje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 jun 2008, 07:35 
Odsoten
vstopil v forum

misfits je napisal/-a:
Sem danes v BTCju testiral objektiv pa pride varnostnik in pravi, da je na celotnem območju BTCja prepovedano fotografiranje (je treba pridobit dovoljenje uprave). Tud par km oddaljenih dreves, stavb..., ki so daleč od BTCja se ne sme slikat iz območja BTCja #-o :sniper:

Glede na to kaj praviš (oz. na tvojo dogodivščino), je potem npr. dovoljeno tam slikat ulično košarko ali ne? je javna prireditev... in je v BTCju?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 jun 2008, 07:41 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Kakor je meni un varnostnik govoril ni dovoljeno slikat nič (ampak jaz mu kar ne verjamem, bom poklical na upravo in mal povprašal). Da ne smem slikat dreves, ki so izven BTCja (ali pa prometnih znakov), samo zato, ker slikam na območju BTCja #-o

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 jun 2008, 11:44 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Potem sem pa imel srečo, sem šel v garažno hišo poleg Atlantisa testirat, kako fotkat avto, sem ene 15 minut kolovratil okoli avta in postavljal fleše, ga fotkal iz različnih kotov in se na koncu mirno odpeljal. BTW, za uradno seanso hočejo 500€ ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 jun 2008, 13:09 
Odsoten

Me prav zanima, ce je varnostnik tudi fotografa te fotke preganjal: http://www.geopedia.si/#b2_x465336.25_y102506.5_s17 :rofl2:

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 jun 2008, 15:43 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Hm, ko sta petkovšek in pegan prišla, so celo vabili, unega šefa btc-ja sem škljocal uibr, pa se ni nič sekiral. Pa na otvoritvi btc bus proge smo tudi fotkal uibr, pa nekako ni imel nihče nič proti, tudi tokrat so nas vabili.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 jun 2008, 22:14 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

ja, v tujini majo tko, v Romuniji vem da nobene bajte nisem smela fotkat, čim sem mela fotkič v roki, so že šibal za mano. tko da se občasno iz takih zagat rešujem z mobitelom...se saj mal man vid, da fotkaš, sam fotke so bol za en k* :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 71 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: