* *
Danes je 17 jul 2019, 19:21

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Mnenje o fotografijah
OdgovorObjavljeno: 19 feb 2015, 14:33 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
Res iskrena hvala :)

Zadnjič spremenil ljubiteljicaNarave, dne 19 feb 2015, 14:34, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 feb 2015, 14:34 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

BERLY je napisal/-a:
mvelnikar je napisal/-a:
Imaš občutek za kader in tudi s svetlobo si dobra, fotke tudi ok obdelaš. Si na nivoju, ki ga marsikateri stari prdec tu gor, ki naokrog skače z FF aparatom in kopico L objektivov kot edinimi po njegovih besedah zanj dobrimi, ni sposoben doseči, niti nima pravega talenta.

Kar nadaljuj.

Se podpišem!

Res imaš smisel za fotografijo, namestitev slikanega objekta ... itd.
Me zanima, to slikaš na Manual-u ali avtomatika poskrbi za nastavitve?

Fotografiram večinoma v nikonovi funkcijii S ali P. Torej nimam avtomatskih nastavitev, velikokrat uporabim tudi Manualno, ja :)

Nastavljene imam tako ISO kot vse ostale nastavitve, sproti študiram vključno s AF nastavitvami - avtomatsko ostrenje
AF-C način ostrenja s sledenjem objekta, in zaslonko :D Trudim se maksimalno spoznati fotič :mrgreen: Se še učim.

Še nekaj od mene

Slika

Slika

jpg images

Zadnjič spremenil ljubiteljicaNarave, dne 22 feb 2015, 11:24, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 feb 2015, 21:59 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Tale je recimo na Manual bila fotografirana :D

Slika
how do i print screen

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 feb 2015, 21:29 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Pa še ena črno-bela od mene. Sprobavala, nič posebnega.

Slika
pic host

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 nov 2015, 20:08 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Spoštovani, ja spet jaz...
Malo sem skeptična, zato bi prosila za kakšno vspodbudno bsedo, sem zelo samokritična in menim, da veliko "falim" ne izpolnjujem kvalitete, ne dohajam ostalih... :cry:
A se resnično trudim...Sicer še vedno me vaša mnenja iz prejšnjih strani držijo gor in mnenja vseh, ki pridejo na fotografiranje k meni (brezplačno) in vse spodbudne besede lujudi, miljoni pohval.. A ena sama kritika je dovolj, da se zamislim ali je sploh smiselno, da nadaljujem v tem, se ne počutim good enough.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Zadnjič spremenil ljubiteljicaNarave, dne 13 nov 2015, 20:15, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 nov 2015, 20:08 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

post a picture

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 nov 2015, 20:14 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

screen shot on windows

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 nov 2015, 19:56 
Odsoten
vstopil v forum

Utemeljena kritika je vredna več kot miljon nekritičnih pohval, zato ne sme biti razlog za prenehanje ukvarjanja s fotografijo, ravno nasprotno, naj ti bo vzpodbuda za nadaljnje delo. Seveda je čisto v redu slišati pohvalo na svoj račun, se lahko pa tudi hitro poleniš, predvsem pa brez premisleka, ki ga vzpodbudi kritika, težko napreduješ. Kakorkoli, v splošnem so fotke čisto fine, nekatere bolj, druge malo manj. Za začetek bi sam malo zožil izbor in pokazal samo tiste, ki bi se mi zdele resnično najboljše. Tiste v gozdu s svetlobo zahajajočega sonca so večinoma v redu zamišljene, vendar nekoliko pretiravaš z navijanjem barv, poleg tega ti slednje dostikrat potegnejo na modro/zeleno. Moj nasvet bi bil, da se pri obdelavi držiš vrstnega reda, ki ga s svojo zasnovo predlagajo že fotografski programi, kot je npr. Lightroom. Najprej torej nastavi white balance, potem pa dalje po vrstnem redu ukazov. Omenjeno je seveda precej brez učinka, če je sama fotografija nekorektno osvetljena, se mi pa zdi, da ti slednje ne povzroča večjih težav.
Naslednja stvar je kompozicija. Pogosto na fotografijah porežeš noge oz. kak drug del telesa, kar deluje precej moteče. Če za takšne reze nimaš rez dobrega razloga, se jih izogibaj. Kar se tiče kompozicije na splošno, je fajn v roke vzeti kak star ABC fotografije. Sliši se staromodno in obrabljeno, pa je v resnici zelo koristno - na fotki lahko namreč štimajo barve, štima moment, pa bo zaradi slabe kompozicije vse skupaj še vedno samo slaba do povprečna, namesto za dol past fotka.

Kar se pa idej za v bodoče tiče - fotke v reviji Moj pes so na precej visoki ravni, poskusi narediti kaj podobnega. Brez skrbi, da se tudi "samo" s 50mm objektivom.

Kot rečeno, upam, da ti zgoraj zapisano ne vzame volje, temveč te vzpodbudi (mogoče te vzpodbudi tudi to, da mi je res všeč fotografija švicarskega ovčarja, ki sedi v gozdu, obsijan s svetlobo zahajajočega sonca).

Lp
Jan

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 nov 2015, 22:10 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

O najlepša hvala, tvoja kritika mi je prav všeč saj je vidno dobronamerna, najlepša hvala :D
Danes sem se potrudila brez nabitih barv in me zanima če je kaj bolje?

Slika

Slika

Slika

Slika

uploading images

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 nov 2015, 22:11 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Glede revije moj pes, Blaž Košak (Blayo) je izjemen fotograf, se bom potrudila upoštevat tvoj nasvet, si mi dal za razmišljat :D Sploh glde rezov in barv, se bom 100% potrudila, pa tudi, da bodo fotke bolj naravne. Načeloma sem pristaš naravnih fotk, a so me vsi oblajali z nekimi barvami, dodatki, PS-jem in sem se zato počutila "manj" ker sama tega drugače nisem uporabljala. Bom pomoje šla na prejšnji stil urejanja .

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 nov 2015, 08:23 
Odsoten
vstopil v forum

Takšno porcijo fotk pesov kot sem jih pa zdaj "poskrolal" tule, pa že dolgo nisem videl, bom verjetno jih še sanjal. :lol:

Fotografije so povsem všečne, ampak ena taka kritika - bodi malo bolj kreativna, ponavljaš se preveč, vse so si preveč podobne - večino po vrsti so statične/psi v mirovanju (poskušaj še kakšen tek, igro, skakanje), povsod imaš enak način obdelave - tale marelična "sončni zahod/vzhod" varianta paše pri parih, če pa kar na vse podobno, potem pa že malo kičasto, pa še nekaj - saj je tudi meni všeč mini DOF in bokeh, ampak ko jih pokažeš v seriji, pa so si že spet vse po vrsti enake - vse na odprti blendi z mini DOF-om, pri nekaterih bi rekel, da si neostrino še dodatno naknadno meglila pri obdelavi.

Imaš talent, ampak malo stopi še izven okvirjev tega kar ti je všeč pa poskušaj še kako drugače.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 nov 2015, 12:15 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Najlepša hvala Rokslan, bom pomnila in sem že poskušala narediti nekaj malo drugačnega.
Ena malo "drugačna" od danes, sprobala lightroom.

Slika
picture host

Še dve

Slika
image hosting 15mb
Slika
screen capture software

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: