* *
Danes je 25 maj 2020, 08:53

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 76 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Odebeljeni
OdgovorObjavljeno: 24 feb 2014, 17:58 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Firbec je napisal/-a:

Že nazaj. :)

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 feb 2014, 23:42 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

:shock: Tole pa kar paše v to temo: http://www.e-fotografija.com/galerija/gallery_bigpic.php?id=154807

Se opravičujem avtorju, ki res ni nič kriv, ampak takole klikanje na atelje s strani odebeljenih...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 feb 2014, 09:21 
Odsoten
Pristopni član

Al pa prtiskanje 10-tk na lepe plave oči ... :lol: za sicer solidno, a povprečno beneško fotko.
http://www.e-fotografija.com/galerija/g ... 14&sortby=

(oprosti avtor, ki nisi kriv)
LP, Vid

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 feb 2014, 10:28 
Odsoten
Pristopni član

Kar se mene tiče, sem dobil željen odgovor.

Želim prijetno debato dalje.

Lp,

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 feb 2014, 16:19 
Odsoten
Pristopni član

:mrgreen: Imam pa predlog, Maršal, kaj bi bla ena fajn frka, če bi odebeljeni lahko tud -3 točke prtisnili (da = +3; ne = -3). In šele ko bi določena fotka kljub krvavemu boju zbrala določeno št. pik, bi prišla lahko v atelje. :lol: :twisted:

ni ga čez dober fajt na račun drugih. :9mm:
Vid

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 feb 2014, 16:52 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

@mrakvid Jaz za mojo 10-tko stojim. Meni je fotka top (oz. da te kap) in tudi v komentraju sem podal obrazložitev.

Glede minus pik, pa se je treba zavedati, da so med (novimi) odebljenimi tudi taki, ki so uspeli v cca 500 komentarjih fotk 2x stisniti DA za atelje in imajo neke čisto svoje lestvice ocen. Fotka, ki jo konstruktivno pokomentira tak komentator, praktično ne bi imela možnosti vstopa v atelje. Mogoče bi Matjaž v izogib takim in podobnim anomalijam, lahko nove odebeljene po ZS obvestil o novem status in jim poleg pripel kratke smernice o ocenjevanju in klikanju ateljeja.

Vsaj eno minus piko pri NE za atelje si pa iskreno včasih tudi sam zaželim. Mogoče bi bilo potem malo manj poskusov kompenziranja tujih visokih ocen z nerealno nizkimi, kar je tudi precej uveljavljena praksa. Nikakor ne razumem tistih, ki mislijo da fotka zasluži naprimer 8, pa ji prilimajo 6, zato ker je nekdo pred njimi dal 10. Ocenjujte fotografije in ne ocen in komentarjev ostalih članov.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 feb 2014, 20:03 
Odsoten
Pristopni član

Firbec, se strinjam s tabo v zadnjem delu, ker sem tudi sam opazil vse te kompenzacijske rabote :roll: , ki se zgodijo pri ocenjevanju, ampak s tem je pač tako, da ta možnost obstaja in dokler je, je legitimna. Ljudi ne boš spremenil, pa da ga j*** Isto velja za komentarje in klikanje za atelje - pri tvojem primeru sta pač obe dami tako mislili in evo, fotka je šla naprej. Da imamo o njej tudi drugačno mnenje, je krasno razvidno iz dejstva, da ni nihče nič več napisal pod njo - molk včasih več pove, kot vsak gostobeseden komentar. In če je avtor razumna ter samokritična oseba, bo potegnil iz vsega tega nekaj dobička. Sicer pa ni pomoči, [-X vsaj ne na kratek rok. :( Na tej točki soočanja različnih mnenj se rado zgodi, da kdo zgubi živce in dobi božjasten navdih, češ, da samo on ve, kako je prav in dobro. Takih samopovzdignjenih je tudi nekaj čutiti tu 8) Pa spet, ni kaj, imajo pravico in možnost furati tak (ego)trip. :mrgreen: Velja pač samo fotka, ki jo daš gor, vse drugo je bolj ali manj igra (razen nekaterih svetlih izjem, ki resno napišejo tisto, kar mislijo). =D=

OK, podpišem za -1 =D=
LP, Vid

Še tole, me ja pa čisto fasciniral prahnasenzorju s svojo mantro: Zelo dobro, všeč v vseh pogledih...DA :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 feb 2014, 22:16 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Da pojasnim
Zame osebno gre še premalo fotk v atelje. Atelje je komaj prvo sito. Eno dodatno dokaj veliko je še od grupe TNT in vas glasovalcev, ki sodeluje pri foto tedna.

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 feb 2014, 06:24 
Odsoten
Pristopni član

Kvalitetnih komentarjev "mastnih" ni že dolgo oz. so redki. Je pa vedno več filozofov.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 feb 2014, 07:19 
Odsoten
Pristopni član

Še tole, me ja pa čisto fasciniral prahnasenzorju s svojo mantro: Zelo dobro, všeč v vseh pogledih...DA :lol:[/quote]

Spoštovani mrakvid! Sem že v enem prejšnjih odgovorov na to temo napisal, da nimam nič pri tem, da sem pristal med tadebelimi. Napisal sem tudi, da je na tem forumu mnogo dobrih fotografov in komentatorjev, ki si zaslužijo, da postanejo debeli. Pač nimam takega besednega zaklada kot recimo ti, da si se obregnil ob moje komentarje. Pa le vsi niso taki, praviš da teram stalno isto mantro... V glavnem želim da se mi vrne stari status navadnega tasuhega in bom komentiral kakor me bo volja, pač v možnostih svojega znanja in besednega zaklada. Najbrž se kaj bistveno novega pri svojih šestdesetih letih ne bom naučil. Pa dobro luč, pa malo manj vzvišenosti. LP Vinko

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 feb 2014, 08:37 
Odsoten
Pristopni član

Ma dragi kolega prahnasenzorju, ne smeš biti takoj užaljen, tudi jaz (glej drugi post v tej odebeljeni zadevi) sem padel med debele, čeprav sem po naravi suh. OK, če je že tako, se bom pač še bolj potrudil s komentarji, očitno je to zaželjeno v tej galeriji. Definitivno pa se skušam izogniti floskulam in šablonam, ker le-te res nikomur ne koristijo. Ma pustiva, sej tako strašno važno pa tudi ni. 8)

LP, Vid

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 feb 2014, 19:30 
Odsoten
Pristopni član

mrakvid je napisal/-a:
Ma dragi kolega prahnasenzorju, ne smeš biti takoj užaljen, tudi jaz (glej drugi post v tej odebeljeni zadevi) sem padel med debele, čeprav sem po naravi suh. OK, če je že tako, se bom pač še bolj potrudil s komentarji, očitno je to zaželjeno v tej galeriji. Definitivno pa se skušam izogniti floskulam in šablonam, ker le-te res nikomur ne koristijo. Ma pustiva, sej tako strašno važno pa tudi ni. 8)

LP, Vid

Ma saj nisem užaljen, samo jaz se nikoli ne bi vtikal v način in vsebino komentiranja drugih uporabnikov, če komentarji niso žaljivi. Me pa prav zanima, kako obširni bodo tvoji komentarji čez kakšno leto komentiranja. Živi bili, pa videli. LP Vinko

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 feb 2014, 16:20 
Odsoten
Pristopni član

Prahnasenzorju osebno se nebi preveč obremenjeval s komentiranjem tvojih komentarjev... pač egotrip nekaterih komentatorjev, ki mislijo, da morajo biti komentarji filozofski. Mislim, da se vsak komentator ali avtor fotografije odebeljen ali ne izraža na sebi lasten način tako kot so različni slogi in tematika fotografij. Mene osebno bolj zmotijo komentarji mojstra Reisenadlerja, ki je včasih žaljiv do avtorjev čeprav potem komentarje pogosto briše ali jih post festum spreminja ter razglablja o tehničnih vidikih kot, da je fotografija samo tehnika "peglanja" in poliranja pa ni edini, da ne bo pomote... meni je pomembnejša avtorjeva izraznost, sporočilnost, kje in v kakšnih pogojih je fotografija nastala...

Uživaj pri komentiranju in fotografiranju še naprej.

Lp.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 mar 2014, 11:15 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
cimone je napisal/-a:
Prahnasenzorju osebno se nebi preveč obremenjeval s komentiranjem tvojih komentarjev... pač egotrip nekaterih komentatorjev, ki mislijo, da morajo biti komentarji filozofski. Mislim, da se vsak komentator ali avtor fotografije odebeljen ali ne izraža na sebi lasten način tako kot so različni slogi in tematika fotografij. Mene osebno bolj zmotijo komentarji mojstra Reisenadlerja, ki je včasih žaljiv do avtorjev čeprav potem komentarje pogosto briše ali jih post festum spreminja ter razglablja o tehničnih vidikih kot, da je fotografija samo tehnika "peglanja" in poliranja pa ni edini, da ne bo pomote... meni je pomembnejša avtorjeva izraznost, sporočilnost, kje in v kakšnih pogojih je fotografija nastala...

Uživaj pri komentiranju in fotografiranju še naprej.

Lp.

Tale "mojster" Reisenadler dela štalo tudi na foto areni, katero sem zaradi tega potem tudi zapustil. Očitno je pa tudi tukaj zmedico, samo za razliko, da so tukaj admini aktivni in se potem pobriše tista močna izražanja. No še sreča da v tukajšni galeriji ne oddajam fotografij, če ne se bi mi fotografija še zagravžala. #-o :evil:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 mar 2014, 11:56 
Odsoten
Pristopni član

Rajsnedl :lol:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 76 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: