* *
Danes je 29 maj 2020, 17:40

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 154 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Pomanjkanje komentatorjev - predlog
OdgovorObjavljeno: 06 jan 2013, 14:37 
Odsoten
vstopil v forum

Naj še jaz pristavim svoj piskrček! Nekaj časa sem (iz objektivnih razlogov) odsotna tako s foruma, kot z galerije, a počasi spet pripravljam teren, da se vrnem, ves ta čas pa itak sledim dogajanju...

V zvezi z ocenami (o tem je bilo prelitega že precej črnila, tako da se ne bom spuščala v debato ocene da-ocene ne), bi imela konkreten predlog: ocene lahko podeljuje le nekdo, ki je naložil že konkretno število fotk, recimo 50, kar pomeni, da je že kar nekaj časa aktivno na galeriji, poleg tega pa je oddal tudi že konkretno število komentarjev (na 50 fotk bi rekla vsaj 500), saj se ob pisanju komentarjev ogromno naučiš in fotografijo pričneš gledati z drugačnimi očmi. Opažam namreč, da je nekaj novincev, ki le po nekaj naloženih fotkah veselo lepijo 5-ke, 6-ke, ob tem, da sami nimajo česa pokazati. Še bolj veselo pa gredo na delo, ko se prilepijo nekomu, ki po galeriji seka glave - in če on pohvali, prilimajo 10-ko, če on fotko skritizira - hop!5-ka! in se sami sebi zdijo hudi frajerji, saj OBVLADAJO zadevo. Ja, vem, sigurno se bo ob ta predlog kdo spotaknil in mi vrgel naprej, da sem tudi jaz precej zgodaj pričela z ocenjevanjem! Ja , se strinjam, a ocenila sem tisto, kar mi je bilo všeč; v nasprotnem primeru sem napisala svoje mnenje, oceno pa izpustila. In če sem odkrita, bi kar konkretno število oddanih komentarjev lahko kar izbrisala...

Glede "odebeljenih" se strinjam, da nas je preveč! Mogoče bi bil z novim letom čas (sploh če je že pri nadgradnji serverja prišlo do napake in smo vsi postali navadni smrtniki), da si odebeljenost vsak posebej spet zaslužimo, oceno komentatorja pa podelijo vsi, ki nalagajo fotke! Saj vem, včasih zmanjka časa za konkreten komentar, a na stotine komentarjev v smislu "lepo, da, atelje" meni osebno nič ne pove. Za dober komentar si je treba vzeti čas..

Toliko zaenkrat, pa vsem skupaj en lep pozdrav! Nevenka

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 jan 2013, 17:46 
Odsoten
Pristopni član

Oceno daš ali ne daš. Jaz se jih izogibam, ker res ne želim dobro fotko točkovati.

Poleg tega so ocene ponavadi vir prerekanja in zamer.

Če pa nekdo, ki nima prav dosti izkušenj v fotografiji, prilima 10-ko čisto povprečni ali celo podpovprečni fotki, pa s tem predstavi sebe!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 jan 2013, 10:58 
Odsoten
Pristopni član

Ljudje so previdni in dajejo najraje komentarje v smislu: Lepo, Atelje. V vsakdanjem življenju je že tako, da nekomu, s katerim si v dobrih odnosih, ne poveš vsega direktno v obraz. Tu in tam se kdaj kdo »pohvali«, da vsakemu pove svoje in potem (po mojem mišljenju zmotno) misli, da je zelo pošten. Mislim, da v takšnih primerih ne gre za poštenost, temveč samo za pomanjkanje obzirnosti (včasih tudi strpnosti). Pa si zamislimo, kako bi funkcionirala socialna skupnost, če bi vsak vsakemu kar vse povedal direktno v obraz. Kadar se ti zdi, da bi komu res moral kaj povedati, se na to običajno vsaj malo pripraviš in skušaš biti pri tem zelo obziren. Včasih samo namigneš. Vedno uporabiš blažjo obliko izražanja. (Seveda prihaja tudi do izbruha emocij, kjer se besede ne izbirajo. Vendar je človek, ki funkcionira po takšnih načelih, običajno nepriljubljen. Ni obziren. In po določenem času se običajno tudi kesa za svoje izbruhe.)
In zakaj vse to pišem? Ker se je pri načrtovanju sprememb, potrebno zavedati tega normalnega procesa interakcije med ljudmi. Bolj ali manj bo vedno tako. Še posebej na takšnem portalu, kot je naš, kjer je skupni imenovalec samo fotografsko izražanje, osebnosti pa so razpršene med dvema skrajnostma. In povrhu vsega smo še anonimni, kar ima tako pozitivne, kot tudi negativne konsekvence.
Vsako pravilo, ki ga postavi neka skupnost, se lahko, v rokah nepridipravov, tudi zlorabi. Tudi tukaj se to občasno dogodi. Pa mislim, da je Matjaž takšnim situacijam kar dobro kos, jih hitro umiri in spravi vlak nazaj v želene tirnice.
Strinjam se, da bi bilo lepo, če bi bilo pod fotografijami več konstruktivnih komentarjev. Mimogrede: sam sem presedlal na ta portal, iz sosednjega, ravno zaradi večjega števila komentarjev. Smo pa sedaj že pri tem, kaj je za koga konstruktivno. Pri tako pisani množici ljudi, kot smo mi, enotne definicije ne bomo našli. Na načelni ravni mogoče še, v praksi pa bo že vse drugače, kar je tudi logično.
Kako izvleči iz nekoga, ki se ne želi izpostavljati, nek vsebinski komentar. Kajti večina se nas verjetno strinja, da je »pavšalnih« komentarjev v smislu: »Zelo lepo, atelje, LP.«, čisto dovolj toliko, kot jih je. Vsebinski komentarji pa so malo drugačni. V njih nemalokrat odpiraš tudi del sebe. In vsak, ki bere takšen komentar, lahko skozi njega ocenjuje tudi tebe. Večina si ne želi takšnega odpiranja, četudi tukaj anonimnost nekaj pripomore. Strah je tudi pred zamerami, maščevanji, napačnimi ocenami in presojami, ...
Sam podpiram vsako spremembo, ki bo, četudi malenkostno, povečala motiviranost komentiranja. Mislim, da bi jih lahko bilo tudi več, kajti vsaka bo povečala motiviranost samo pri določeni skupini ljudi. Verjetno so lahko dober zgled tuji portali, saj se verjetno vsi po vrsti srečujejo s podobnimi problemi. Predvidevam, da ima kar nekaj članov izkušnje z njimi in jih lahko prenesejo še na naša tla.

LP Ivo

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 jan 2013, 11:57 
Odsoten
vstopil v forum

scamin je napisal/-a:
Ljudje so previdni in dajejo najraje komentarje v smislu: Lepo, Atelje. V vsakdanjem življenju je že tako, da nekomu, s katerim si v dobrih odnosih, ne poveš vsega direktno v obraz. Tu in tam se kdaj kdo »pohvali«, da vsakemu pove svoje in potem (po mojem mišljenju zmotno) misli, da je zelo pošten. Mislim, da v takšnih primerih ne gre za poštenost, temveč samo za pomanjkanje obzirnosti (včasih tudi strpnosti). Pa si zamislimo, kako bi funkcionirala socialna skupnost, če bi vsak vsakemu kar vse povedal direktno v obraz. Kadar se ti zdi, da bi komu res moral kaj povedati, se na to običajno vsaj malo pripraviš in skušaš biti pri tem zelo obziren. Včasih samo namigneš. Vedno uporabiš blažjo obliko izražanja. (Seveda prihaja tudi do izbruha emocij, kjer se besede ne izbirajo. Vendar je človek, ki funkcionira po takšnih načelih, običajno nepriljubljen. Ni obziren. In po določenem času se običajno tudi kesa za svoje izbruhe.)
In zakaj vse to pišem? Ker se je pri načrtovanju sprememb, potrebno zavedati tega normalnega procesa interakcije med ljudmi. Bolj ali manj bo vedno tako. Še posebej na takšnem portalu, kot je naš, kjer je skupni imenovalec samo fotografsko izražanje, osebnosti pa so razpršene med dvema skrajnostma. In povrhu vsega smo še anonimni, kar ima tako pozitivne, kot tudi negativne konsekvence.
Vsako pravilo, ki ga postavi neka skupnost, se lahko, v rokah nepridipravov, tudi zlorabi. Tudi tukaj se to občasno dogodi. Pa mislim, da je Matjaž takšnim situacijam kar dobro kos, jih hitro umiri in spravi vlak nazaj v želene tirnice.
Strinjam se, da bi bilo lepo, če bi bilo pod fotografijami več konstruktivnih komentarjev. Mimogrede: sam sem presedlal na ta portal, iz sosednjega, ravno zaradi večjega števila komentarjev. Smo pa sedaj že pri tem, kaj je za koga konstruktivno. Pri tako pisani množici ljudi, kot smo mi, enotne definicije ne bomo našli. Na načelni ravni mogoče še, v praksi pa bo že vse drugače, kar je tudi logično.
Kako izvleči iz nekoga, ki se ne želi izpostavljati, nek vsebinski komentar. Kajti večina se nas verjetno strinja, da je »pavšalnih« komentarjev v smislu: »Zelo lepo, atelje, LP.«, čisto dovolj toliko, kot jih je. Vsebinski komentarji pa so malo drugačni. V njih nemalokrat odpiraš tudi del sebe. In vsak, ki bere takšen komentar, lahko skozi njega ocenjuje tudi tebe. Večina si ne želi takšnega odpiranja, četudi tukaj anonimnost nekaj pripomore. Strah je tudi pred zamerami, maščevanji, napačnimi ocenami in presojami, ...
Sam podpiram vsako spremembo, ki bo, četudi malenkostno, povečala motiviranost komentiranja. Mislim, da bi jih lahko bilo tudi več, kajti vsaka bo povečala motiviranost samo pri določeni skupini ljudi. Verjetno so lahko dober zgled tuji portali, saj se verjetno vsi po vrsti srečujejo s podobnimi problemi. Predvidevam, da ima kar nekaj članov izkušnje z njimi in jih lahko prenesejo še na naša tla.

LP Ivo

=D= :bigear: :hail: , če lahko svoje občutke strnem v tri smeške.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 jan 2013, 13:37 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Bolj pametno, kot je scamin napisal, enostavno ne gre. Lahko bi bil tudi svetovalec/terapevt v partnerskih odnosih - brez zajebancije :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 jan 2013, 13:47 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Agree with all three..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 jan 2013, 13:58 
Odsoten
vstopil v forum

Mene zanimajo fotografije in komentarji posameznika. Tako lažje vidim celoto posameznika in na ta način spoznavam tudi skupino kot celoto.

Koliko se kdo odpira, je odvisno od njega. Vendar, če želiš napredovati, je del tega napredka odvisen od odgovora, kako me vidijo drugi. Pogled v "ogledalo" lahko pomeni večjo motivacijo za napredek. Po mojem mnenju motivacija s prisilo ni dobrodošla, ker dobimo ravno obratni učinek.

Nekateri so pri navezovanju stika z drugimi bolj spretni, drugi manj. Kot razumem večino tukaj, je naš skupni cilj, da bi več komentirali.

Bravo Ruj, ker si odprla to temo!!!

Se pa strinjam tudi z Nevenko, ki pravi, da za dober komentar rabiš veliko časa. Če si ga res vzameš, pomeni, da se spotoma učiš, tako z tehničnega vidika, teorije fotografskega izražanja in tudi pridobiš znanje, itd , če pišeš o "zgodbi", ki jo vidiš pred seboj. Seveda v tem moraš uživati, se zabavati in nič s prisilo!

Je pa resnica tudi v tem, da vsak izmed nas rad dobi komentar pod svojo fotografijo. Fotografija postane "živa" in fotograf tudi, hahaha.

Ivana

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 jan 2013, 14:00 
Odsoten
vstopil v forum

Mogoče se moram malo dopolniti, saj kaže, da se nisem jasno izrazila: seveda s komentarji "lepo, da, atelje" ni nič narobe; vsakdo se pač izraža na svoj način in verjamem, da je med nami veliko posameznikov, ki se raje kot z besedo izražajo skozi fotografijo. V mislih sem imela komentarje "odebeljenih", saj sem mnenja, da se je za 3 podeljene glasove potrebno (vsaj v večini primerov), malo bolj potruditi. Zato sem omenila, da bi bilo dobro vse skupaj prevetriti - mogoče celo pljuvam v lastno skledo, saj se zavedam, da bom prva na tapeti, saj sem že dolgo odsotna z galerije. Bi bil pa v tem primeru povratek med odebeljene slajši...lp,Nevenka

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 feb 2013, 13:01 
Odsoten
Pristopni član

Se mi zdi ,da je ogledov tudi manj in zato je normalen tudi upad komentarjev. Lahko ,da se motim ;) Za prisilno komentiranje nisem. Se mi v tem trenutku zdi najbolj na mestu ideja od Strogega.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 feb 2013, 13:29 
Odsoten
Pristopni član

Ma komu pa se da še s to galerijo ukvarjat, če rabiš 1 munuto, da fotko udpre, pa še minuto, da uploada komentar. In to že tedne ali mesece. Pa vedno huje je. Nič čudnega, da je pomanjkanje ogledov in komentarjev, pravzaprav je čudno, da sploh še kdo kak thumb klikne in kaj pokomentira. Porazno! Matjaž, zbudi se!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 feb 2013, 17:59 
Odsoten
vstopil v forum

Tudi sama sem že obupala, čeprav je res, da sem mislila, da mi nagaja računalnik (ki drugje dela brez problemov?). Strogi, hvala za info- bom prišparala na servisu...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 feb 2013, 19:35 
Odsoten
Pristopni član

Se podpišem pod strogega. Galerija je zadnje čase res počasna, da te vse mine. To ne gre več nikamor. Sem o tem že pisal v drugi temi, pa nobenega odgovora :cry:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 feb 2013, 08:32 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Hoj

Kadar vidim tak komentar da galerija počasi dela skočim odpirat slike. Nimam nobenih posebnih linij a nimam občutka da kaj drugače dela. Bom preveril še pri ljudeh s trežnika če kaj vedo.

Matjaž

P.S.
Zdele bil na galeriji odprl ene 20 fotk in vsaka se mi pokaže v cca. 5 sekundah. :?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 feb 2013, 09:34 
Odsoten
Pristopni član

Sem preveril ravnokar. Približno 30s odpira fotko in 30s da sprejme komentar. Pa imam optiko 100Mb, preko wireless čez 50Mb izmerjeno.

Res dela počasneje, včasih je šlo hitreje.

lp

Vivace

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 feb 2013, 11:10 
Odsoten
vstopil v forum

Meni tudi počasi odpira.
Že nekaj časa se to dogaja.
Bo Matjaž preveru in porihtal.
LP

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 154 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 23 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: