* *
Danes je 01 mar 2021, 23:07

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 154 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Pomanjkanje komentatorjev - predlog
OdgovorObjavljeno: 23 jul 2013, 09:08 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

zmajcek je napisal/-a:
prosim za izbris vseh fotografij, ki sem jih naložila in vseh komentarjev tako v galeriji kot v forumu.

zmajkla ne ga srat :lol: ti bom nategnu uhe ko te vidim :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jul 2013, 09:32 
Odsoten
Pristopni član

8) Nima smisla se zaradi izgrednikov sekirat,
ne malo krat jih je lažje ignorirat!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jul 2013, 09:41 
Odsoten
vstopil v forum

zmajcek je napisal/-a:
prosim za izbris vseh fotografij, ki sem jih naložila in vseh komentarjev tako v galeriji kot v forumu.
Če ponovim, vsak naj da na galerijo svoj prispevek. Menim, da tak umik nikakor ni prispevek k boljšemu.
Vsak se mora vprašati, kaj je pripravljen deliti z drugimi, svoje poglede skozi okularje ali svoje besede skozi komenarje.
In pustiti drugim živeti.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jul 2013, 10:50 
Odsoten
vstopil v forum

Torej, ponoči sem napisala in zbrisala naslednjo obrazložitev. Glede na vaše pripombe na moj zadnji zapis, bom obrazložitev vseeno še enkrat napisala:

Svojo čeljust sem pobrala in dala na svoje mesto. V nadaljevanju pa še moj zadnji prispevek:

Spomnim se, kako sem pred leti pogledovala na galerijo in si mislila: dobri so, res so zelo dobri, ko bi le jaz delala take fotke. Enkrat sem celo hotela komentirati, pa ni šlo, ker nisem bila vpisana (Saxova fotka je bila to). Potem, po 2-3 letih, sem se nekega dne prijavila....

... In vsem kasnejšim zdraham navkljub, moram reči, sem iz te galerije veliko odnesla. Nisem se udeležila tečajev. Za to sem bila fizično 'malo' predaleč, kasneje sem pa verjetno presegla nivo relativno začetnih tečajev. Sem pa spoznala kar nekaj ljudi in bi za druženje z njimi - odkrito priznam - prispevala tudi k šefemu zaslužku. Pliskavica na Krasu, foto-potep nekje drugje. Pa do tega v zadnjem času ni zares prišlo...

... Zdrahe sem, zdrahe tja....

... Matjaž: dolgo si dobro vodil. Ampak nekje si pozabil, da je prav visok nivo galerije tisti, ki ti na eni strani ohranja stare in posledično tudi pripelje nove člane. Pa so stari člani začeli odhajat in vse kaže, da galerija 'stoji' na novih, predvsem 'prehodnih' članih....

... Sama se nikoli nisem štela med dobre člane. Pa sem vseeno nehala objavljati. Pa se je občasno zgodil 'samo-prepričevalni-poskus', da se le vrnem v galerijo. In pri zadnjem poskusu poklikam nekaj vzdevkov, katerih fotke in njihove komentarje sem prej redno spremljala. Razen strogega, saxa in marinarsa, hmhmhm, jih je veliko – bodimo nežni v izražanju - nehalo sodelovati...

....In potem se znajdem na forumu v tej temi 'pomanjkanje komentarjev'. Zato, ker sem se enkrat v svojem zimskem spanju zbudila in neko novo članico poskusila spodbuditi. Opazujem in nanese na to, da vidim, da je Ivana odebeljena. Ok, pa poglejmo nekaj drugih članov, kakšen status imajo. Najprej pomislim: Sax. Pa: Eli1. Pa: NoWii, Pa: Krox, pa še kup njih sem preverila... Joj, nihče od njih...

... Pa razmislimo o fotkah teh avtorjev...

... Pa razmislimo o njihovih komentarjih....

... Pa razmislimo o fotkah in komentarjih... Takrat ko so začeli in sedaj....

... So v fotografskem smislu recimo temu 'vredne/i pogleda'?...In v umetniškem pogledu? Ali pa recimo v tehničnem pogledu? No, kaj pa v pogledu intelektualnega prispevka?...

... So iz katerega koli vidika vredne razmisleka?...

Odgovor je na dlani!

To, sicer subjektivno mnenje (!) naj šteje kot utemeljitev zakaj se poslavljam od e-fotografije. Prosim za izbris vseh fotografij, ki sem jih naložila in vseh komentarjev tako v galeriji kot v forumu. Ne gre za prenagljenost, amapak nimam več kaj prispevat (v takem kaosu in kjer šef ne zna ali noče reči bobu bob, pač ne).

Lep pozdrav,
Maja

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jul 2013, 14:29 
Odsoten
vstopil v forum

Draga Zmajči Majči!

Saj ne zanikam, da nič od napisanega ni res.

Portal je portal, ima svoj namen, verjamem da je tudi ekonomske narave.
Člani imamo različne motive za sodelovanje na njem, verjamem da so za nekatere tudi ekonomske narave.
To je pač življenje, sprejmi, kar je, ali pa gre človek drugam in na drug način ugotovi, da se mu vse ponovi.

Oseb, ki jih navajaš, ne poznam, niti se ne spomnim, kako dobre so njihove fotografije, še posebej pa se ne spomnim, ali komentirajo dobro. Kolikšen je nabor avtorjev, ki jih kmentirajo, ali gre zgolj za znance itd.
Verjamem, da je dober komentar, da je res uporaben, napisati težko.
Večinoma pišemo svoje poglede, kako bi bilo po "naše". Lahko napišem svoj pogled. Včasih komentiram kak portret, čeprav to tehnično ni moje področje.
Koliko pa misliš, da se jih vklopi v to, kaj je fotograf želel sporočiti in komentar zapisati tako, da bi sprememba dogradila to sporočilo, ne pa da gre zgolj za neko tehnično zadevo?

Meni se zdi pohvalno, da je zadnje čase več odebeljenih ženskega spola, prej se je zelo poznal moški pogled. Določene teme so se mi zdele spregledane.

Vsaka sprememba je samo poskus, da bi šlo na bolje ali še bolje rečeno - da bi šlo dalje.

Vidim, da delaš dobre portrete, bi se lahko naročil na enega pri tebi? :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jul 2013, 22:41 
Odsoten
vstopil v forum

Fotkar je napisal/-a:

Vidim, da delaš dobre portrete, bi se lahko naročil na enega pri tebi? :)

To pa itak da te z veseljem poškljocam :-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 jul 2013, 10:43 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
JSArcher je napisal/-a:

V pričakovanju novih slik in novih debat vas iskreno podravljam.

L.P Archer!

In upam, da nimajo namena vžigat. Zato če že toliko komentiraš si vzemi winijev komentar v zakup. Pač eni so vžgani hitro, eni nikoli.

Hvala

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 jul 2013, 11:07 
Odsoten
Pristopni član

wini je napisal/-a:
Archer sej ni panike, vsaj malo poživi mrtvilo, sam vseeno en nasvet. Ko pišeš komentar nekomu, prvo poglej če je mogoče izbral "nočem ocen - sem še začetnik, poštena kritika me ubije itd"... pa se tega drži.
Drugo pa vsake oči imajo svojega malarja. Če je tebi všeč fotografija, še ne pomeni da je vrhunska, in obratno, če je tebi zanič še ne pomeni da ni vredna nič. Piši komentar z tvojega osebnega stališča, tako kot ti vidiš, ne kot želiš da bi videli tudi ostali.
Predvsem pa ne vsiljuj svojega pogleda ostalim :idea:

Matjaž vzeto na znanje. :wink:

Tak je tudi moj način razmišljanja v realnem življenju. Ampak včasih človeka odnese. Včasih pozabi na zaobljube, ki si jih ,da ko mu nekdo vžge iskrico. Vsekakor pa mislim, da ima vsakdo pravico počet kar se mu zahoče na tem svetu moralno, nemoralno, kaznjivo, nekaznjivo. Al te dobijo ali ne al se zgražajo nad tvojimi dejanji al pa ne. Svet v katerem živimo je tako monoton včasih raznolik odvisno iz katere perspektive ga opazujemo. Lastne osebnosti pa dajejo posamezniku njegov osebni JAZ z katerim se predstavlja ostalem svetu. Definitivno pa mislim, da je poglavito naslednje spoštuj prepričanje drugih ter zahtevaj, da tudi oni spoštujejo tvoje. Vsi pa vemo, da je v svetu ogromno hmm kako bi rekel "ovc", ki mislijo, da so pojedle vse znanje sveta ter živijo v prepričanju, da so nezmotljivi ter, da je njihova beseda nenapisan zakon. :P, ja kaj čmo tud taki morajo živeti. Dokler ne serje na moji verandi ter mi ne krade paradajza me čist "ku.." briga kaj počne z svojim življenjem ter kakšna prepričanja goji o svetu in zadevah, ki mu jih mediji vsak dan servirajo. Mogoče kontriram samega sebe ampak zakaj bi ga obsojal, če je neizobražen? Sej ne bo večerjal za mojo mizo ob božiču oziroma bajramu. Prav tako takšna oseba nebo povabljena na piknik in debato ob pijači.
Ljudi, ki jih prepoznam kot neumne zaobidem oziroma poskušam z njimi vzdrževati minimalno komunikacijo. Čas je preveč dragocen za neproduktivna razglabljanja.

Glede galerije se bom držal tega, da preprosto izrazim svoje občutke z sprejemljivimi frazami brez žaljivk ter heca. Al pa tud ne mal heca mora bit. Če ne bodo hori sam komentarji strokovnajkov, ki avtorjem le svetujejo, kako sliko popraviti itd...

L.P

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 jul 2013, 13:25 
Odsoten
Pristopni član

Vsi imate svoj prav. Dobro!
@ J. S. Ramo : Navdušuje me tvoja brezkompromisnost.
@ Jang : Navdušuje me tvoja lucidnost.
@ Ivana : Navdušuje me tvoje filozofska beseda.
@ Zmajček : Ne vrzi puške v koruzo. Dobra si! Ustvarjaj.
Na Fb ju je samo : =D=
@ Matjaž : Navdušuje me tvoja prijaznost in modrost.
Hvala vsem skupaj! :beer:
Ovčar

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 jul 2013, 14:13 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

J.S. Archerja boldat pa bo mir. Volk sit, koza cela, rdečo kapico pa klinc gleda ...
p.s. Rdeča kapica v tem primeru ni naša zmajkla, kateri se hkrati zahvaljujem za lepo besedo.
Ajd ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 jul 2013, 22:22 
Odsoten
vstopil v forum

Jaz sem od vsega začetka tukaj izključno zato, ker je fotografija moj hobi. Umetnost potrebuje vedrino, smeh itd. in šele nato se porodi navdih, ideja, zamisel in na koncu izdelek in dobra volja.. .. zato smo pač tukaj kot skupina,... tako vsaj jaz razmišljam. Enkrat uspeh ... drugič neuspeh ... in to si vzamem v zakup.

Ivana

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 jul 2013, 22:33 
Odsoten

ivana je napisal/-a:
Jaz sem od vsega začetka tukaj izključno zato, ker je fotografija moj hobi. Umetnost potrebuje vedrino, smeh itd. in šele nato se porodi navdih, ideja, zamisel in na koncu izdelek in dobra volja.. .. zato smo pač tukaj kot skupina,... tako vsaj jaz razmišljam. Enkrat uspeh ... drugič neuspeh ... in to si vzamem v zakup.

Ivana

S tem se sicer ne strinjam najbolj ... Van Gogh na primer je trpel za hudo depresijo in na koncu sam skrajšal svoje trpljenje, poleg njega je bilo še precejšnje število duhamornih umetnikov, tako po svetu kot pri nas. Se mi zdi, da je glavno vodilo v umetnosti nek notranji emocionalni naboj, stiska, nemoč, ki se potem izraža v vsej silovitosti v nekem umetniškem delu in je velikokrat projekcija avtorjevega notranjega emocionalnega neravnovesja. Če bi bili vsi umetniki vedri in nasmejani, bi prej kot umetnost "ustvarjali" otročičke :wink: Mi je pa všeč, da imaš kljub vsemu pozitiven odnos do življenja, fotografije in komentiranja. Edino, kar mi gre občasno na živčke pri tvojih komentarjih, je moraliziranje in pretirano svetobolje ob tem ampak ljudje smo različni in nikar se ne obremenjuj z mojimi besedami ... lahko da sem v popolni zmoti in da imaš prav - da umetnost v prvi vrsti potrebuje vedrino ...
lp, sax

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 jul 2013, 13:19 
Odsoten
vstopil v forum

Saksy, si me pozitivno presenetil.

Da, umetnik potrebuje vedrino za ustvarjanje, pa bodisi s fotografijo, sliko, besedo oz. kakor koli.

Sicer ta najin pogovor ne sodi pod to rubriko foruma, zato se tudi jaz nisem odzivala na predhodne komentarje, ki so skrenili s teme - "Pomanjkanje komentarjev ...".

Sedaj grem na počitnice ... sicer Kraševci smo vedre narave, kjer koli smo ali na virtuali ali v reali ... hahaha

Vsem želim lepe in mirne počitnice!

Ivana

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jul 2013, 07:23 
Odsoten

Ma vse do neke meje ... je to res še sprejemljivo al se samo meni zdi, da žaljenje oseb na fotografijah pa le ne sodi v okvire normalnega komentiranja? :roll:
http://www.e-fotografija.com/galerija/g ... 12&sortby=

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jul 2013, 07:55 
Odsoten
vstopil v forum

saxy je napisal/-a:
Ma vse do neke meje ... je to res še sprejemljivo al se samo meni zdi, da žaljenje oseb na fotografijah pa le ne sodi v okvire normalnega komentiranja? :roll:
http://www.e-fotografija.com/galerija/g ... 12&sortby=
A je to eno javkanje in jamranje?

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 154 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: