* *
Danes je 03 apr 2020, 18:10

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Ta tema je zaklenjena - ne morete urejati prispevkov ali dodajati novih.  [ 3703 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 243, 244, 245, 246, 247
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Črna tabla
OdgovorObjavljeno: 03 jul 2012, 12:51 
Odsoten
vstopil v forum

strogozaupno je napisal/-a:
Se mi zdi, da dotični fotograf/komentator ne dojema dobro fotografske umetnosti, če se gre izgon "vsakršnega filozofiranja"". Ni čudno, da so komentarji bolj kot ne zbanalizirani in dolgočasni, tudi moji, prej usmerjeni v opremo in tehniko kot vsebino, @severin in podobni, ki so znali vnest kaj filozofije med te puhlice tehnikalij, pa so seveda zapustili sceno. Pametno.

In kako naj bi zgledal zapis "Meni osebno se zdi primerna oziroma neprimerna, dobra, družbeno kritična ..." brez vsakršnih argumentov. Bi označevali raje s kljukicami, levo primerna, desno neprimerna ipd. Najbolje da se vpelje lajkanje, pa bo mir. Ampak potem bom tudi jaz odšel.

Se tudi meni dozdeva, glede na tale komentar, da tudi ti ne dojemaš dobro nekaterih komentarjev pod dotično fotografijo (mogoče celo širšega aspekta umetnosti in z njo povezane izrazne svobode), ki so zgolj suptilna oblika cenzure. Ne gre za izgon filozofiranja, ampak človeka pogrejejo "osebne resnice in filozofska prepričanja, ki se prodajajo za tako rekoč edine pravoverne, moralne in etične", po drugi strani se pa kršijo na vsakem koraku... Resnično ne potrebujem(o) "100 vrstičnih komentarjev pod fotografijami, zaradi njih bo redko kdo postal boljši fotograf in poleg "... neprimerna zgodba lahko vedno naredimo link fotko in tam filozofira o osebnih videnjih fotografije in zgodbe z istomišljeniki (in mogoče kdaj tudi z drugače mislečimi).

Sem imel nekoč debato z enim zagrizenim klerikom, ki mi je "vsiljeval" svoja verska prepričanja. Na moje vprašanje, "Kdo je boljši človek, ali tisti(ateist), ki je relativno dober in etičen človek in je velikokrat pripravljen pomagat soljudem, kaer ga je takšnega izoblikovalo življenje, ali tisti, ki vse to počne, ker se boji pekla ?" ni bilo odgovora ...

Tovrstni argumenti so ponavadi zelo relativni in redkokdaj objektivni ...
8)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jul 2012, 13:26 
Odsoten
vstopil v forum

Ni odšel samo Severin, ampak tudi Semy, Robert-pj in Mojca.

To so zame fotografi "širokega kova". Njihove fotografije zajemajo globoko izpovedne teme in tudi zajemajo družbeno kritično misel. Jaz temu pravim imajo zgodbe. In prav zaradi zgodb sem jaz na tem portalu.

Jaz sem se ob omenjenih avtorjev veliko naučila tehnične izdelave fotografije in spoznavala najbolj elementarno teoretično znanje te umetnosti. Bili so mi izziv. Pridobila sem tudi nova znanja in spoznanja z različnih področjih znanosti in njenih disciplin. Spoznati filozofijo kot znanost in to skozi fotografijo, mi ni dano vsak dan, predvsem na področju Slovenije. Dojemala sem to umetnost v celostnem pomenu besede.

Še vedno si ogledujem fotografije, tudi neznanih avtorjev. Ob vročih počitniških dne me je pritegnila fotografija Tomaža1973.
Govori tudi o fotografu in ne samo o modelu.

Kot opažam, se odhoda omenjenih fotografov zaveda tudi g. Intihar.

Vsi moji komentarji pod zadnjo Ditrichovo fotografijo, so bili namenjeni fotografiji in ne osebnosti Ditricha. Njega osebno ne poznam.

In kot sem razumela tudi chucubi, je tudi ona v svojem prvem provokativnem komentarju odprla misel grozot, ki jih lahko doživi otrok, kot najšibkejši del te družbe.

Ob mojem prihodu na ta portal sem Ditrichove fotografije opazila med prvimi. Pritegnile so me in ne dvomim, da me bo marsikatera njegova fotografija tudi v bodoče pritegnila. Ne odstopam pa od komentarjev, ki sem jih podala pod njegovo zadnjo fotografijo.

S tem prispevkom tudi zaključujem mojo nadaljnjo razpravo, ki jo je odprl strogozaupni. .

Ivana

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jul 2012, 14:12 
Odsoten
vstopil v forum

Tudi jaz ne odstopam od mnenja(in to je bistvo, ki sem ga hotel izrazit), da gre v mnogih slučajih komentiranja za zelo suptilno obliko cenzure in pritiska na avtorje in določeni avtorji so temu morda celo podlegli in zapustili te vode (glej komentar Ditricha, ki piše, da mu je vseeno, če se njegov profil izbriše). :cry:

In za kresanje mnenj o zgodbah, načinu ... je mesto verjetno tukaj ne pa pod fotografijami ... Če se to počne pod fotografijami, je to hočeš-nočeš osebno, pa če stokrat napišeš, da ni ...

Vsekakor je včasih potrebno videt širši kontekst, ne pa moralizirat tam, kjer to ni potrebno ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jul 2012, 14:21 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
ivana je napisal/-a:
Kot opažam, se odhoda omenjenih fotografov zaveda tudi g. Intihar.

:roll:

Zame v teh 9 letih galerije velja, pridejo in grejo. Večine osebno niti ne poznam, tako da se zavedam le, da je ta Galerija mnogim tudi kaj dala. Razlogi prihodov, odhodov pa so hudičevo različni in večkrat mi v mailih tudi obrazloženi. Sam iz tega ne delam sebi nobenih dilem in zaključkov. Pred 35 leti sem začel delovati klubsko in dobro vem kako potekajo poti posameznika. Da ne govorim kako je bilo na začetku spletnih Galerij, tudi naše. Vem tudi kako je v fotografiji težko obstati v skupnosti. Tako da, Galerija naj vam bo HOBI in v njej uživajte, pa kjerkoli in kakorkoli v njej že delujete.
Predvsem pa "think positive"!

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jul 2012, 16:34 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

antonz je napisal/-a:
Tudi jaz ne odstopam od mnenja(in to je bistvo, ki sem ga hotel izrazit), da gre v mnogih slučajih komentiranja za zelo suptilno obliko cenzure in pritiska na avtorje in določeni avtorji so temu morda celo podlegli in zapustili te vode (glej komentar Ditricha, ki piše, da mu je vseeno, če se njegov profil izbriše). :cry:

no antonz, tole je pa "niti ne preveč prikrita subtilna oblika cenzure" komentiranja, kajne?

tudi določeni komentatorji so temu podlegli in zapustili te vode ali pa samo še fotke objavljajo [-X

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jul 2012, 18:20 
Odsoten
vstopil v forum

Vsekakor, klukec, kajti zloraba otrok..., ženska žlehnoba in sladkanje, ... itd, ... so pa dejansko takorekoč precej močne obtožbe ne komentarji, ki z dejanskim stanjem nimajo nobene veze in so plod osebnih frustracij ...

... in da napišem zelo počasi, mogoče nekateri bolj počasi dojemajo:
Razlika med prvim komentarjem in drugim komentarjem Ivane je ogromna:
... jaz ne bi izpostavljal otrok taki vlogi ...
in
... to je zloraba otrok ...
Drugi je obtožba, ki ni na mestu, prvi pa je še primeren in nanj ne bi reagiral, čeprav se z njim ne strinjam.

#-o #-o In ne nazadnje vsi, ki smo dali oceno 10 obožujemo nasilje, stoprocentno ... #-o #-o :roll: :roll:
Obtožbe, obtožbe, obtožbe, avtor je prestopil etično mejo, lepo prosim...

... etično mejo je prestopil tisti, ki je slikal celjskega posebneža z mačko, z tem, da jo je objavil, čeprav je iz fotke razvidno, da oseba tega ni hotela, tudi jaz nisem komentiral, ampak nisem videl nobenega vaših komentarjev(razen strogega, s katerim se v tistem primeru popolnoma strinjam) ...

prav ZGROZIM se nad takšnimi komentarji, ki to niso ...

pa lep pozdrav :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jul 2012, 18:46 
Odsoten

ja, glej ga no, najprej govoriš o "mnogih slučajih", potem izpostaviš samo dva konkretna in hkrati še dva, kjer se pa strinjaš ...
le to mi ni jasno, kako, da si ob omembi druge spregledal "socotras hand" avtorja "los", aja namerno torej, lepo prosim, razloži razliko (pa ne samo meni, tudi zmikiju in MarkuPolu, upam, da ne bosta zamerila, ker ju omenjam)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jul 2012, 22:35 
Odsoten
Uporabniški avatar

ehh se zmer ne vem kaj je blo s tisto klobaso
:roll: :roll: 8) 8)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jul 2012, 22:40 
Odsoten
Uporabniški avatar

Bučke :roll:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jul 2012, 05:49 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Sam sebe nikakor ne štejem pod fotografe "širokega kova", kot je tiste, ki so odšli, imenovala Ivana ampak dogajanje zadnje čase in še posebej zadnjih nekaj dni mi daje misliti. Ko povzamem komentarje tudi pod slednjo fotko http://www.e-fotografija.com/galerija/gallery_bigpic.php?id=138900&limit=12&sortby=gallery mi je bistveno lažje potegniti črto in zaključiti odisejado na e-fotografiji. Škoda, ni bilo in ni vse tako slabo. So bili tudi prijetni trenutki. Prijetno druženje še naprej vam želim, najbrž pa se bom v bodoče distanciral od teh žolčnih razprav, komentiranja fotografij in najbrž tudi objav.
Lep dan vam želim.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jul 2012, 07:17 
Odsoten
Pristopni član

ne se hecat, lepo te prosim sax, naj ma vsak svoje, pogledaš in greš dalje. Nima smisla polemizirat, sem sam podobnega mnenja, enako pod Ditrichovo, pa tam ko vidim da iskre letijo sem rajši tiho...Da pa bi zaradi enega ali dveh zapuščal galerijo, bhuu, ne dam jim tega...saj veš "100 žena, 200 sisa" ali "100 majmuna, 200 jaja"

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jul 2012, 07:40 
Odsoten
vstopil v forum

Klukec je napisal/-a:
ja, glej ga no, najprej govoriš o "mnogih slučajih", potem izpostaviš samo dva konkretna in hkrati še dva, kjer se pa strinjaš ...
le to mi ni jasno, kako, da si ob omembi druge spregledal "socotras hand" avtorja "los", aja namerno torej, lepo prosim, razloži razliko (pa ne samo meni, tudi zmikiju in MarkuPolu, upam, da ne bosta zamerila, ker ju omenjam)

Klukec, nisem dost počas pisal, da bi me razumel, primera sem dal dva, sveža, v Los-ovem primeru pa imaš celo moj komentar te fotografije in iz njega je razvidno kaj sem mislil, pa napisano je da je fotka posneta z velike oddaljenosti, osebe se ne da razpoznat, zato niti ni jasno komu je roka namenjena. In, če ti ni jasno, da je tam vseeno drugačna situacija kot pri možu z mačku potem ti pač ne morem pomagat. Vsak ima svoja pravila nekatera so bolj ohlapna, druga manj ... in eno je objava drugo je komentiranje.

Zdaj imam pa jaz tudi dovolj te teme ... ](*,) in zaključujem z njo :moon:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jul 2012, 07:58 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Ohladite si malo glave. po tej vročini bo bolje. Predvsem je vedno veljalo, da dokler nisi pripravljen sprejet kritike, pa še take, težko pokažeš fotke na ogled. Dokler je sama hvala, vsak rad sodeluje! Res pa je, da tudi komentar veliko pove o avtorju le tega. In enim so očitno vse zamere z egom ven skočile, ker je bilo treba spet brisat neprimeren komentar. :wink:

Pejte že malo na dopust, ko pridete nazaj pn se shladi pa odprem spet črno tablo. :lol:

Matjaž

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Ta tema je zaklenjena - ne morete urejati prispevkov ali dodajati novih.  [ 3703 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 243, 244, 245, 246, 247

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: