* *
Danes je 29 sep 2020, 21:49

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 403 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Pozitivna tabla
OdgovorObjavljeno: 03 jul 2012, 13:41 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Fotkar je napisal/-a:
antonz je napisal/-a:
http://www.e-fotografija.com/galerija/gallery_bigpic.php?id=138858&limit=90&sortby=
Morali bi omejil komentarje tudi navzgor, recimo 50 znakov max, tako bi omejil brezvezno nakladanje, ki nima nobene veze z fotografijo samo ...

Če že moraš komentirati zgodbo, je pa povsem dovolj, da napišeš: Meni osebno se zdi primerna oziroma neprimerna, dobra, družbeno kritična ...
Vsakršno filozofiranje pa prosim prihranite za kakšen drug portal, tole naj bi bil fotografski portal, režirane fotografije so pač režirane, originalov je malo, remake-ov mnogo(dobrih niti ne) ...
:roll:
Tole sem si izposodil iz ene druge teme, kajti jaz navijam za svetlobo.

Pozdravljam vse tiste, ki napišejo svoje mnenje, svoj pogled na fotografijo, kaj si ob tem mislijo, predstavljajo, čutijo, doživljajo. Odzivi so nekaj, s čimer avtor mora računati. Če se temu reče fižolofiranje, ne bi vedel. Koliko besed je za to potrebnih, tudi ne vem. Vsakemu je dano na izbiro, ali bo komentar bral ali ga bo preskočil.

+1. Rad berem odbite komentarje, takšne subjektivne in strastne, filozofske zakaj ne. Strinjanje z njih vsebino ni relevantno. Komentar fotografije je lahko umetniško delo, nič manjvredno kot fotografija sama. Včasih je precej boljši komentar kot tisto kar komentira. Fotografija rabi komentatorje in kritike (če so le ti tihi ali utišani še vedno komentirajo zase / pri sebi) in komentatorji in kritiki rabijo predmet svoje analize.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jul 2012, 14:33 
Odsoten
vstopil v forum

Podiram Matjaža, treba je razmišljati pozitivno.
Vsak pa je na Galeriji izključno zaradi sebe, in ima osebni razlog tako za prihod kot za odhod.
Naj še dodam - naj vsak sam gleda nase, kaj lahko doprinese in ne kaj nekdo drug odnese.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jul 2012, 18:43 
Odsoten
vstopil v forum

Kretenoid je napisal/-a:

+1. Rad berem odbite komentarje, takšne subjektivne in strastne, filozofske zakaj ne. Strinjanje z njih vsebino ni relevantno. Komentar fotografije je lahko umetniško delo, nič manjvredno kot fotografija sama. Včasih je precej boljši komentar kot tisto kar komentira. Fotografija rabi komentatorje in kritike (če so le ti tihi ali utišani še vedno komentirajo zase / pri sebi) in komentatorji in kritiki rabijo predmet svoje analize.

Tu se ne morem strinjati s tabo, komentarji pa ZAME res ne morejo biti umetniško delo, mogoče znanstveno ..., saj so zolj posledica ali analiza drugega dela, ki je sicer res sprožilo tudi čustven odziv, ampak nič več kot to ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jul 2012, 18:52 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

hja, saj so tudi fotografije ponavadi odraz nečesa drugega, realnega, duhovnega ali abstraktnega, po drugi strani je umetniško delo lahko literarni odziv na kašen obrtniški, tehnološki ali znanstveni umotvor kakršnekoliže sorte in če boš malo razmislil, se boš spomnil, da tudi TI to priznavaš za umetniška dela

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 jul 2012, 08:37 
Odsoten
vstopil v forum

"Pa ja da", nick zamenjaj, pa kaj prečitaj, res ne vem, zakaj se včasih pustim sprovocirat (in ne uporabljaj velikih črk), ti pa res veš kaj jaz priznavam za umetniška dela ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 jul 2012, 15:51 
Odsoten
vstopil v forum

antonz je napisal/-a:
Kretenoid je napisal/-a:

Tu se ne morem strinjati s tabo, komentarji pa ZAME res ne morejo biti umetniško delo, mogoče znanstveno ..., saj so zolj posledica ali analiza drugega dela, ki je sicer res sprožilo tudi čustven odziv, ampak nič več kot to ...
Zame je vse stvar kreacije. Če je fotografirati pomeni ustvarjati fotografijo - saj ni nič zares ustvarjenega, le posnetek že nečesa ustvarjenega je, mogoče tudi spremenjenega in obdelanega - potem je lahko enako ali še bolj ustvarjalen komentar. Gre za besedno kreacijo. Lahko preberem eno debelo knjigo, ki je brez vsakršne slike ali fotografije, pa si ustvarim svojo sliko, podobo. Skratka, besede so zelo podobotvorne. Z njimi se lahko ustvarjajo močnejše podobe kot s fotografijo. Na primer: nekomu rečeš eno samo besedo, "osel", pa ga bo lahko močnejej zadelo kot 10 slik osličkov, ki mu jih pošlješ.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 jul 2012, 14:42 
Odsoten
Uporabniški avatar

Fotkar je napisal/-a:
antonz je napisal/-a:
Kretenoid je napisal/-a:

Zame je vse stvar kreacije. Če je fotografirati pomeni ustvarjati fotografijo - saj ni nič zares ustvarjenega, le posnetek že nečesa ustvarjenega je, mogoče tudi spremenjenega in obdelanega - potem je lahko enako ali še bolj ustvarjalen komentar. Gre za besedno kreacijo. Lahko preberem eno debelo knjigo, ki je brez vsakršne slike ali fotografije, pa si ustvarim svojo sliko, podobo. Skratka, besede so zelo podobotvorne. Z njimi se lahko ustvarjajo močnejše podobe kot s fotografijo. Na primer: nekomu rečeš eno samo besedo, "osel", pa ga bo lahko močnejej zadelo kot 10 slik osličkov, ki mu jih pošlješ.

seveda so komentarji tudi umetnisko, ali pa ce hoces znanstveno delo. Ce recemo, da so ta hudi znanstveniki morali bit tudi malo umetniki; za svoj napredek so namrec rabili tudi odstekane ideje :).
Komentrarji o neostrini, sumu in kje bi kdo fotko rezal, pa sploh niso nobeni komentarji, prej psiholoski odsev komentatorja..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 jul 2012, 16:13 
Odsoten
Uporabniški avatar

plizzzzzz je napisal/-a:

Komentrarji o neostrini, sumu in kje bi kdo fotko rezal, pa sploh niso nobeni komentarji, prej psiholoski odsev komentatorja..

=D= Enako lahko posplošim za takšen komentar komentarjev :roll:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 jul 2012, 11:37 
Odsoten
vstopil v forum

Firbec je napisal/-a:
plizzzzzz je napisal/-a:

=D= Enako lahko posplošim za takšen komentar komentarjev :roll:

Najprej se je treba naučiti obrti, potem se pa lahko "gremo umetnike" ... In medtem, ko je neostrina(celotne fotke) redko namerna in se šum včasih tudi dodaja, je od reza marsikdaj odvisna celotna kompozicija ..., tako pač svetuješ začetnikom ...

Estetiko fotografije (bodisi z pozitivno ali negativno konotacijo) je dokaj preprosto subjektivno dojet, psihološko stanje duha komentatorjev me niti ne zanima preveč ...

Bom dal banalen primer.: "Dobra fotografija avtomobila, tehnično brezhibna, mogoče celo z zgodbo(tudi to se da) in ti nekdo napiše na to komentar, da to ne more iti v atelje, ker se vsak dan zgodi toliko in toliko nesreč, me to pač zmoti ... in tovrstni komentarji zame niso nobeno umetniško delo, še večina (izjeme obstajajo) naših fotografij ni, kaj šele komentarji ...

Zdaj imam pa tudi jaz dost in upam, da se nekaj časa ne bom dopustil zvlečt v kakšno podobno debato ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 avg 2012, 11:59 
Odsoten
Pristopni član

Kraj: kranj
Alena Lacijana(Mandala, Pantomimik, Nostalgik, Lebowski,svoje cajte tud Calko) za predsednika!
Mislim ,da je avtor vseh štirih fotk naloženih danes(na žalost prehitro izbrisane ,da bi vse prebral) hotel s tem nekaj povedat.
Ampak tukaj očitno nekomu nekaj ni všeč :roll: Fuj in fej! Ta grda cenzura!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 avg 2012, 13:12 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
alexus je napisal/-a:
Fuj in fej! Ta grda cenzura!

Mislim, da je prav v tej rubriki največ žolča zlitega ravno zaradi oseb, ki so prijavljene pod različnimi niki, večkrat. Eno sem pustil, izkoriščati galerijo za drugačne umetniške ideje pa tu pač ne gre.

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 avg 2012, 19:47 
Odsoten
Pristopni član

Kraj: kranj
Pa da ti še tlele odgovorim. Če si zbrisal prve tri pol je vseen, če zbrišeš še četrto, ker je brez smisla.
lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 avg 2012, 21:24 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
alexus je napisal/-a:
Pa da ti še tlele odgovorim. Če si zbrisal prve tri pol je vseen, če zbrišeš še četrto, ker je brez smisla.
lp

Jaz ne vem da je brez smisla. Mene ni zanimal smisel 4 nikov, niti 4 enakih fotk. Zame je bila zajebancija, ker na tej Galeriji sste/so ravno uporabniki najbolj živčni če ima kdo več nikov in tu je bilo to še zame očitno, da nekaj ni OK. Če bo avtor želel, bom izbrisal tudi zadnjo.
Pa da ti še enkrat napišem. Kdor želi narediti kaj drugače, naj najprej vpraša in bo.

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 avg 2012, 12:01 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
Da enkrat za spremembo napišem nekaj pozitivnega:
Zadnjič sem gledal nove fotke v Ateljeju, pa sem mislil, da gledam običajno galerijo. In sem se pridušal "P..du mater, dans pa ni nič sranja gor, super."

Drugače povedano: sistem očitno deluje. :daumen:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 avg 2012, 08:42 
Odsoten
Pristopni član

Mene ne motijo osebe z več niki, če le upoštevajo neka "kulturna" pravila komuniciranja v tej sredini. In do sedaj nisem opazil, da bi kdo ta pravila kršil.
Kaj bi pa lahko bil motiv za več nikov? Morda kakšen eksperiment, spoznavanje reakcij ljudi? Morda nalaganje večjega števila slik? "Pomoč" pri napredovanju svojih in kakšnih drugih njemu všečnih fotografij? Še bi se našli kakšni motivi.
Če gre za eksperiment, se tega ni kaj bati - razen kdor se boji samega sebe oz. kakšnih manj prijetnih zaključkov. OK - pri tem lahko pride tudi do napačne sinteze (zaključka) eksperimentatorja. V vsakem primeru pa so to samo njegove bolj ali manj točne teze, ki pa znajo biti tudi zanimive.
Če gre za nalaganje večjega števila slik, mene to tudi ne moti. V resnici je zelo težko narediti že povprečno dobro fotografijo na tri dni, kaj šele zelo dobro (upoštevajoč osebne omejitve vsakega fotografa kot individuuma). Se mi zdi, da nekateri zelo dobri avtorji, katerih portfolio je zelo dober kot celota, nalagajo fotografije zelo redko. Bi se dalo poiskati neko - bolj ali manj močno - korelacijo tudi v tem.
Pomoč pri svojih in njemu ljubim fotografijam se mi tudi ne zdi verjetna in smiselna. Dobre fotografije tako ali tako pridejo naprej. Pa četudi bi bila vmes še kakšna slabša, zaradi tega ni vredno delati kravala. Vsaj dokler je to prisotno v manjšem merilu. (Vem - antiteza moji trditvi je, da je ta pojav prisoten v manjš meri ravno zaradi takšnih intervencij vodstva. Pa vendar.)

Če grem sedaj še h konkretnemu primeru (Mandala, ...) : zdi se mi, da je bil v tem primeru motiv eksperiment. Res je tudi, da je domnevni eksperimentator želel svoja dognanja predstaviti tudi tej naši virtualni sredini. Sedaj je od tega ostalo samo eno spoznanje in meni radovednost ne da miru: zanimajo me še ostala tri, ki pa so bila, zgleda (sodim po alexus-ovem pisanju), izbrisana. Škoda. In sedaj se vprašam: jih je vodstvo zbrisalo zaradi oblike ali zaradi vsebine. Glede na vsebino še dostopne vsebine bi dejal, da so bila vsebinsko dobronamerna in bi bila zanimiva za širši krog članov te (naše)družbe.
Morda pa Matjaž najde kakšno pot do predstavitve te vsebine.

LP Ivo

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 403 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: