* *
Danes je 03 apr 2020, 18:28

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 80 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Vzornik ?!
OdgovorObjavljeno: 23 jul 2008, 09:58 
Odsoten
Pristopni član

Malo sem se obotavljal preden sem se odločil odpreti to temo pa vseeno...Upam, da ne bo spet prišlo do kakšnih prepirov, nesporazumov...Ne bom presenečen niti, če bo administrator izbrisal tole...
Torej...kdo je za vas najboljši fotograf? Po kom se zgledujete? Seveda najbolj ciljam na tole galerijo, pa vendar je lahko tudi kdo od svetovno znanih fotografov. :oops: :D
lp

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Vzornik ?!
OdgovorObjavljeno: 23 jul 2008, 10:02 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

ta tema bo prav gotovo zaklenjena, saj je vsem jasno in tudi izkustveno dokazano, da je najboljši fotograf v galeriji, na svetu in v celotnem vesolju ......
:?
p.s. najboljša fotografinja pa ......
:?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jul 2008, 10:10 
Odsoten
Pristopni član

Ravno zato, sem tudi najprej napisal glede tega...Pa ko ni mišljeno to...Skoraj vsak, ki se vsaj malo spozna, pa čeprav amater, ima nekoga, po katerem se zgleduje...Ne gre se kdo je najboljši...

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jul 2008, 10:18 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
Brez kakega hudega zaporedja:
Tim Page
Robert Capa
Helmut Newton
Henri Cartier-Bresson

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jul 2008, 14:19 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kraj: Seyðisfjörður, Islandija
Ker mi je najljubsa krajinska fotografija, bi rekel Joe Cornish.

L.P.
N

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jul 2008, 18:37 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Se vidi, da ni slovenskih fotografov na internetu, da bi vam lahko bili vzorniki. :wink:

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jul 2008, 18:46 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

ko sem začel je bil moj vzornik ro-bi

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jul 2008, 18:51 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

matjaz je napisal/-a:
Se vidi, da ni slovenskih fotografov na internetu, da bi vam lahko bili vzorniki. :wink:

Matjaž

Verjetno potem nisi dovolj 'nobel', če se ne zgleduješ po tujcih...

Sicer pa zame - Oskar, od kar ga poznam. Še vedno sem se v kontaktih z njim kaj naučil.
Drugi, vendar ne v vrstnem redu pa Robert Hutinski, edini ki ve kaj hoče. In to mislim popolnoma resno, čeprav njegovega stila ne bom (verjetno) nikoli posnemal. Oskarjevega sem pa že večkrat.
Tretji (tudi ne v vrstnem redu) je Arne. Verjetno ni potrebno posebej razlagati zakaj.

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jul 2008, 18:54 
Odsoten
Marsal

=D= lial

Pa še bolj v zgodovino se lagko poseže. :workship:
Upam, da bo Oskar kaj dodal.

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jul 2008, 19:07 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

matjaz je napisal/-a:

Matjaž

Kaj pa vem, jaz sem za te štiri strice izvedel iz knjig. Drugače pa jebiga, oni Eržen al kaj je že, ki dela/je delal reportaže iz Iraka za Delo ... Saj so fantastične fotke, ampak take, kot so Pageove in Capine, pa niti približno niso. Hodaličeve fotke so mi spet - kaj pa vem, po vseh pravilih so odlične, ampak manjka jim tisto nekaj več, da bi ratale svetovna klasa. Za moj okus, seveda.
Da bi pa kdo v Sloveniji razvil vsaj približno kaj takega kot Newton, no, to so pa prašičje sanje o koruzi. Takega smisla za absurd ne premorejo, se jemljejo vse preveč resno, da bi ga lahko imeli. Pa sem v puberteti pregledal vse slovenske bukve o aktih, ki jih je bilo mogoče najti (Desanka press :lol: )

Malo mi gre pravzaprav na jetra to slovensko kalimerovstvo - ta večni "Kaj, a ta domači pa niso dovolj dobri?" To se dogaja na čisto vsakem področju umetnosti, in jebiga, če odmislimo Dubravko Tomšič in Laibache, v omejenih krogih Zlatka Kaučiča, pa magari še Šerbedžijo, ker ima ravno slovensko državljanstvo, pa Žižka, čeprav ni striktno umetnost, mi pade na pamet bore malo takih, ki bi bili res v svetovnem vrhu - če odmislimo akcije njihovih piarovcev, ki nastop v par obrobnih klubih nekje v Ameriki napihnejo v AMERIŠKO TURNEJO!. No, pa Terrafolki so vedno bolj prepoznavni, čeprav so izgubili ogromno tistega, kar jim je na prvih koncertih dajalo šarm. Slovensko dojemanje umetnosti je ali bidermajersko osiromašena estetika malomeščanstva ali pa ona huda avantgarda za vsako ceno, nobena od teh pa ni ravno tisto, kar bo šlo v klasiko. Tako da ne, domači niso vedno dovolj dobri.

Aja, pa če gledamo po masovni prepoznavnosti, ker po kakovosti take reči pač težko, logično da Avseniki. Sicer bolj po srednji Evropi, ampak vseeno.

Zadnjič spremenil juze, dne 23 jul 2008, 19:15, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jul 2008, 19:13 
Odsoten
Marsal

Ma jožko, saj ne da se slovenske primerja tam z onimi znanimi. Pa tudi ne mislim sodobnike. Pravim, da ni naših iz zgodovine. Še Oskar je mladenič. Upam, da se javi. :D

Pa tudi znani so predvsem tisti, ki jih seveda nekdo naprej porine. Naši fotografi so bili v določenih obdobjih v vrhu izrazne fotografije, svetovno. To pa seveda ni reportrski žanr, kjer se koga potisne krepko v prepoznavnost.

Vsa čast pa vsem omenjenim. =D=

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jul 2008, 19:18 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

matjaz je napisal/-a:
Pa tudi znani so predvsem tisti, ki jih seveda nekdo naprej porine. Naši fotografi so bili v določenih obdobjih v vrhu izrazne fotografije, svetovno.

Kdo je bil to?
Bi pač rad šel pogledat v knjižnico in si ustvariti svoje mnenje o tem, a so bili res pri vrhu ali pa so bili tako kot Union, ki je imel na flaši petnajst medalj z nekih svetovnih tekmovanj, čeprav je, nalijmo si hladnega piva, čisto povprečen do mogoče nadpovprečen pir.

(Newton ni bil nikdar reportažni, za Pagea je pa slišalo bore malo ljudi.)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jul 2008, 19:19 
Odsoten
Marsal

Išči foto klub ŠOLT.

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jul 2008, 19:20 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Daj rajši poimensko, drugače bom moral čisto vse člane iz vseh obdobij pregledat :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jul 2008, 19:22 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Aja, pa oni Berto, ki je na moji zadnji fotki, ima dve fenomenalni fotki, tudi če gledam v svetovni konkurenci, kolikor je seveda poznam. Ampak to zame še ni čisto dovolj, da bi ga koval v svetovni vrh. Za eno knjigo fenomenalnih, pol je pa to to.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 80 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: