* *
Danes je 14 okt 2019, 03:58

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 56 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 maj 2006, 21:29 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

:wink:

Zadnjič spremenil Hudobec, dne 16 dec 2006, 17:08, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 maj 2006, 14:34 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor - okolica
Alla je napisal/-a:
No, tudi jaz sem se zadnjič na Grobniku prvič lotila slikanja projektilov.
Priznam, na začetku je bila na slikah samo pista :roll: , potem pa je bilo z vsakim posnetkom boljše. 8)
Upam, da bo naslednjič boljše, vsaj vreme bi mi lahko bilo malce bolj naklonjeno. :)

Posnetki pa so tule: http://www.motosvet.com/tabla/index.php?automodule=blog&blogid=2&showentry=448.

Malo daljši časi bi morali bit. Bi bilo IMHO boljše.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 maj 2006, 21:49 
Odsoten
vstopil v forum

George je napisal/-a:
Alla je napisal/-a:
No, tudi jaz sem se zadnjič na Grobniku prvič lotila slikanja projektilov.
Priznam, na začetku je bila na slikah samo pista :roll: , potem pa je bilo z vsakim posnetkom boljše. 8)
Upam, da bo naslednjič boljše, vsaj vreme bi mi lahko bilo malce bolj naklonjeno. :)

Posnetki pa so tule: http://www.motosvet.com/tabla/index.php?automodule=blog&blogid=2&showentry=448.

Malo daljši časi bi morali bit. Bi bilo IMHO boljše.

No, no, dajte dami malo podpore ! Pa saj ni profesionalka! BTW, in kaj naj bi pomenilo IMHO ??? Nisem ravno vešč vaših forumskih izrazov ... ???????? :roll:

p.s. Bravo Alla :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 maj 2006, 21:53 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
GLOCK17 je napisal/-a:

No, no, dajte dami malo podpore ! Pa saj ni profesionalka! BTW, in kaj naj bi pomenilo IMHO ??? Nisem ravno vešč vaših forumskih izrazov ... ???????? :roll:

In my humble opinion.
Občutek imam, da bi bila zate primernejša kratica IMO :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 maj 2006, 21:59 
Odsoten
vstopil v forum

juze je napisal/-a:
GLOCK17 je napisal/-a:

In my humble opinion.
Občutek imam, da bi bila zate primernejša kratica IMO :D

a mi prosim lahko poveš, ti ki si baje nek znan prevajalec, jezikoslovec ali kaj že, kaj pomeni IMHO, IMO itd. ???

p.s. pa se ne zafrkavam prav nič ...

p.p.s. hvala vnaprej ...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 maj 2006, 22:01 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
In my humble opinion = IMHO = po mojem skromnem mnenju.
In my opinion = IMO = po mojem mnenju.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 maj 2006, 22:04 
Odsoten
vstopil v forum

Juze - še enkrat hvala lepa - je že res, da se človek uči vsak dan do konca svojega življenja ...

lp, G17
:D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 maj 2006, 08:11 
Odsoten
vstopil v forum

http://www.glasistre.hr/?067113f25e793c ... 2,112403,3

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 maj 2006, 10:09 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Profi, žalostna zgodba, takšne si ne bi želel nikoli posneti.

Po Exifih (tistih, ki se jih da videti) se vidi, da je bila marskatera od fotk narejena pri večjih ISO vrednosti, kar verjetno nima smisla. Bolje bi bilo, če bi se ročno postavil na čimmanjšo vrednost in bi lahko potem slikali z daljšimi časi, da bi dobili bolj zabrisana ozadja, pa še manj šuma bo.

P.S.: To ni nobeno pametovanje, tudi jaz bi se rad čimveč naučil. Grem v nedeljo probat na gorsko-hitrostno dirko v Sevnico:

http://www.obcina-sevnica.si/maghd_2006 ... k_2006.pdf

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 maj 2006, 11:11 
Odsoten
vstopil v forum

Citiram:
P.S.: To ni nobeno pametovanje, tudi jaz bi se rad čimveč naučil. Grem v nedeljo probat na gorsko-hitrostno dirko v Sevnico:

kot kaže vreme, bo kar malo spolzko

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 maj 2006, 09:46 
Odsoten
Uporabniški avatar

Na osnovi povedanega v tej temi sem (prvič) poizkušal tudi sam in ugotovil, da sploh ni simpl. S fotkami nisem preveč zadovoljen, želel bi bolj ostre avtomobile, ozadje samo pa mi je zadosti zabrisano. Nastavitve so na ročno, časi med 1/80 in 1/125, ročni fokus in čakanje na izbrani točki. Ali mi lahko kdo pove, zakaj je samo pol avta ostrega (najlepše se vidi na črnem BMWju - četrta)?

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Zadnjič spremenil Fantocci, dne 23 maj 2006, 15:28, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 maj 2006, 10:32 
Odsoten
vstopil v forum

Fantocci je napisal/-a:
Na osnovi povedanega v tej temi sem (prvič) poizkušal tudi sam in ugotovil, da sploh ni simpl. S fotkami nisem preveč zadovoljen, želel bi bolj ostre avtomobile, ozadje samo pa mi je zadosti zabrisano. Nastavitve so na ročno, časi med 1/80 in 1/125, ročni fokus in čakanje na izbrani točki. Ali mi lahko kdo pove, zakaj je samo pol avta ostrega (najlepše se vidi na črnem BMWju - četra)?

Uspe tudi na 1/30s in 105 mm :) - približno vsaka peta slika. Seveda ročni fokus, ki ni preveč kritičen, saj pri lahko dobri svetlobi precej zapreš zaslonko (tudi f20). Najbolje bo, če nastaviš na "rafalni" način dela...
Sprednji in zadnji del avtomobila se glede na objektiv premikata različno hitro, zato je en del oster, drugi pa ne ...

Še primer na 1/30, da me ne bo kdo obtožil, da lažem :)
http://www.e-fotografija.com/galerija/gallery_comments.php?id=9297

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 maj 2006, 10:55 
Odsoten
Uporabniški avatar

Tale športna Škoda je tudi bila v nedeljo, vendar mi je ušla. Je pa mela ful dober, rezek zvok...
Hvala za pojasnilo glede različne ostrene!

Naj še to povem, da so bile vse moje fotke narejene s kompakti (Dimage Z1 in A200).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 maj 2006, 11:03 
Odsoten
napreduje v forumu

Citiram:
Na osnovi povedanega v tej temi sem (prvič) poizkušal tudi sam in ugotovil, da sploh ni simpl. S fotkami nisem preveč zadovoljen, želel bi bolj ostre avtomobile, ozadje samo pa mi je zadosti zabrisano. Nastavitve so na ročno, časi med 1/80 in 1/125, ročni fokus in čakanje na izbrani točki. Ali mi lahko kdo pove, zakaj je samo pol avta ostrega (najlepše se vidi na črnem BMWju - četra)?

Seveda ni čisto simpl - prav zakomplicirano pa tudi ne... :-)
Sem malce pogledal pa nimaš exif-a zraven slik. Precej temne so pa čeprav je bilo dovolj svetlobe. Tako si mislim, da si tudi blendo imel popolnoma odprto in s tem zelo majhno globinsko ostrino. Ne vem kakšno kamero imaš, ampak bolje bi bilo dati na malce višji ISO, na AI Servo in slediti avto. Tista Whitewaterjeva pri 1/30je krasna, ampak kot je omenil je izplen manjši kot pri malce krajših časih.
Jaz sem na tej isti dirki tudi poslikal eno vožnjo na treningu in eno vožnjo na dirki. Nekaj slik s treninga (tudi nekaj panningov) je na http://www.obcina-sevnica.si/maghd_2006/web_galerija_trening/index.html

Exif mora biti pri vsaki sliki, mislim pa da so panningi narejeni večinoma pri 1/80 in 1/100. Nastavitev časa je odvisna tudi od hitrosti avtomobila. Kot se mi zdi, si se postavil tik pred ovinek št. 2, kjer jo dirkači kar dobro "prižgejo"...

LPB

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 maj 2006, 12:12 
Odsoten
Uporabniški avatar

Hvala za komentarje in fotke (ampak tudi na tvojih ni EXIF-a).
Jaz uporabljam Corel Photopaint, ki pri resamplu ne ohrani EXIF (vsaj moja stara verzija ne). Izgleda, da se bo res treba učiti še Photoshop....

Prvih par fotk je res pred drugim ovinkom in te so zadosti svetle, ostale so pa višje v gozdu in te so malce pretemne, tam bi moral dati na višji ISO, kot praviš. Tudi blenda bo naslednjič bolj zaprta, mogoče bodo avti potem res bolj ostri...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 56 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: