* *
Danes je 09 apr 2020, 23:37

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Lightbrush
OdgovorObjavljeno: 01 apr 2004, 18:49 
Odsoten
napreduje v forumu

Ali je že kdo poskušal kaj delati s to tehniko? Če komu morda izraz ni znan - gre za fotografiranje v temi, ko z eno ali več svetilkami osvetljuješ različne dele motiva in "rišeš oz. slikaš" s točkovno usmerjeno svetlobo. Zahteva se dolga ekspozicija in čim manj ambientne svetlobe.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 apr 2004, 18:53 
Odsoten
pro

Kraj: Malo tu, malo tam
Samo parkrat in ni nikoli pretirano dobro ven prislo. Sem pa rekel, da bom enkrat ko bom imel cas malo poskusil. Drugace pa je tista stvar, ki me zanima kaksen vecji objekt (po moznosti kaksen vodnjak ali kip) s primernim ozadjem, pa namesto luci flash z barvnimi folijami. Enkrat ko bom imel cas in voljo se bom tega lotil, pa tudi ce me bodo policaji potem pocakali (en norec okoli skace in nekaj bliska press.) :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 apr 2004, 18:53 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: LJ-MB odvisno od razpoloženja
nekaj že ampak nimam stojala tako da sem malenkost omejen :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 apr 2004, 18:55 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kraj: Dvorska vas
Jaz sem se enkrat nekaj zezov, samo sem samo risal z lampo v temni sobi, torej mi je bil svetloba motiv. Tole je prišlo ven:

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 apr 2004, 19:09 
Odsoten
Borec za FILM
Uporabniški avatar

Kraj: Deutchland
To sem jaz mel priloznost pred kratkim videt kak se to dela z parfumi recimo osvetljevanje flask hehehe zanimivo samo bolj primerno za digital ke meni je skoda filma za tri uporabne fotke.

ps:kje pa lahko kupim te barvne folije samo cumulus nocem cut ,v konradu se sicer nekaj prodaja samo ne vem ce je to to sicer pa drugi tedn pogledam tam pri profotu ce kaj lezi 8)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 apr 2004, 19:18 
Odsoten
Padel v boju

Kraj: :jarK
Tudi to sem probal. :D

Najbolje se obnesejo profi generatorji luči z belo svetlobo, ki imajo potem optiko od luči do konca, ki ga držiš v roki. Podobno je škatli s tuš cevjo. Na koncu so lahko različni končniki, za bolj ali manj razpršeno svetlobo.

Canon se dobro obnese, saj tudi pri daljših časih ne pridelaš šuma. Če bom našel slike, jih pripnem.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 apr 2004, 21:56 
Odsoten
napreduje v forumu

Sicer ni pravi lightbrush, a vendar:

Imam že dolgo v glavi eno idejo, pa vedno odlašam da bi jo realiziral. Za kaj gre: Doma imam enih 5 delujočih flešev iz aparatov za enkratno uporabo. Ideja je osvetliti objekt fotografiranja s temi večimi fleški (po možnosti prekritimi z barvnimi folijami). Razmišljal sem tudi o čem premikajočem in da bi z zaporednim proženjem fleškov dobil nekakšen "strobo" efekt. Pa še kar nekaj idej je, ki pa jih ne izdam, he he :P

Sicer bi naredil en tak "command deck", od koder bi prožil posamezne fleške, malce me skrbijo le kabli - kako bi jih speljal, da se ne bi videli na posnetku.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 apr 2004, 07:14 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor / U-117
Po moje bo Photoshop manj boleč.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 apr 2004, 07:20 
Odsoten
pro

PS dela cudeze ampak vsega pa tudi ne zmore :) Ce hoces pravo stvar moras kar uporabiti luc ali flash :)

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Lightbrush
OdgovorObjavljeno: 02 apr 2004, 08:09 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor - okolica
Aljaz je napisal/-a:
Ali je že kdo poskušal kaj delati s to tehniko? Če komu morda izraz ni znan - gre za fotografiranje v temi, ko z eno ali več svetilkami osvetljuješ različne dele motiva in "rišeš oz. slikaš" s točkovno usmerjeno svetlobo. Zahteva se dolga ekspozicija in čim manj ambientne svetlobe.

Poglej kako sliko je naredil nek Nemec s to tehniko. Čas osvetljave: ena ura.
http://www.dslr-portal.de/forum/viewtopic.php?t=5916

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 apr 2004, 08:11 
Odsoten
Padel v boju
Uporabniški avatar

Kraj: Kamnik
Ta link zahteva username & password :oops:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 apr 2004, 08:42 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: LJ-MB odvisno od razpoloženja
http://www.bertholdsteinhilber.com/
klik na lightworks

pa še mal teksta o njem
http://www.rangefindermag.com/Magazine/ ... rthold.tml

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 apr 2004, 10:34 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor - okolica
Bine, se opravičujem. Pozabil sem na to.

Bom pa zato slikico direktno, skupaj z avtorjevim komentarjem, gor dal.

Hallo,

jepp, Ihr lest richtig. Das folgende Foto wurde eine ganze Stunde belichtet. Das Bild ist der Delicate Arch in Utah. Es war stockfinstere Nacht (und ich meine Stockfinster)... ich habe die Hände nicht vor Augen sehen können. Der Aufstieg war Megaschei**e. 2,4 KM bei 30-35°C. Dann habe ich auch noch den falschen Weg am Ende zum Arch genommen. Für diejenigen, die schonmal da waren; ich bin das letzte Stück vornerum statt hintenrum zum Arch gegangen. Plötzlich stand ich an dieser sehr schräg nach unten abfallenden Wand auf nur einem 30 cm breiten Steinbrett. Nach links konnte ich nicht, weil da ging die Wand sehr schräg weiter hoch und rechts neben mir ein Abgrund von ca. 100 Metern. Ich weiß nicht, wann ich das letzte mal so richtig schiss hatte... mein Herz schlug vor Angst und vor dem nicht gerade leichten Aufstieg. Und umkehren konnte ich vor Angst auch nicht (mann, ich bekomme beim schreiben dieser Zeilen schweissnasse Hände). Die letzten 20 Meter bin ich dann, von Brechreizen geplagt, doch irgendwie ans Ziel gekrochen. Erst mal ausgeruht und ICH GEHE DORT NIE MEHR HOCH !!!! oder erstwieder wenn dort ein 2 spuriger Highway hochführt, wo es oben Burger King etc.. gibt.
Sehr viele Sonnenuntergangsfotos gemacht, wo der Arch richtig schön glüht - aber die Zeige ich später.
Dieses Foto wurde wie gesagt eine Stunde belichtet und immer wieder ab und zu mit einer Taschenlampe angeleuchtet. Man sieht sehr schön den Weg der Sterne. Leider sind in dem Bild viele kleine blaue und rote Pünktchen zu sehen, welches wohl auf die lange Belichtungszeit zurück zu führen ist - aber na ja, es war halt ein Experiment. Gesellschaft hat mir noch ein Fotograf aus San Diego geleistet - er hat seine Taschenlampe vergessen - und hat auf mich gewartet, bis ich mein Bild im Kasten hatte. Wir hatten uns sehr nett unterhalten und wie waren die einzigen einsamen Seelen dort oben auf dem Berg - fast schon melancholich...
Tja, jedes Foto hat eine Geschichte - und das ist meine, die ich wohl mein Leben lang nicht vergessen werde.

In diesem Sinne...

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 apr 2004, 11:14 
Odsoten
pro

Take slike so mi super. Sam se ze priblizno dve leti odpravljam, da se nekam kjer ni nobenih luci zraven pa kaksen dober prostor/hisa/skala... odpeljem pa par urc pocakam da bo. Ampak do sedaj nisem imel casa, ko sem imel cas pa se mi ni dalo. Sem zmeraj bolj navajen na ta sport, kjer je pod dveh urah vsega konec pa vsako sekundo se nekaj dogaja :) Pri taksni fotografiji pa sedis in cakaj par ur pa nic ni za delat... se zaspati ne mores, ker se ti hitro kdo najde ki ti kaj pobere.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 apr 2004, 11:25 
Odsoten
Padel v boju
Uporabniški avatar

Kraj: Kamnik
Hvala.
Zdej pa samo še Alexa dobim, da mi u SLO prevede :oops: .
Ampak slika je pa res fajna.
Lp,
B.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: