* *
Danes je 21 nov 2019, 11:56

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 22 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 sep 2005, 10:25 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: okolica Ljubljane
Živijo,

A kdo ve, kje se da dobiti stereoskopska očala (ona rdeče-modra)? Hvala za vse namige.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Stereo (3D) fotografija - TUTORIAL
OdgovorObjavljeno: 26 jan 2009, 09:43 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Pozdravljeni
Tudi mene zanima ce se da kako naredit stereoskopska ocala? Ali ce jih je mozno kje kupiti? Je kje kak tutorial kako ta ocala narediti?

http://simonbellphotography.com/jt_stereo.htm
Bi za take stereo fotografije bile vredu modro/rdeca ocala ali morajo biti druga barve? Je sploh pomembna barva 3d ocal??

In ali so ta očala kaj drugacna od rdece/modrih?

Hvala
LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jan 2009, 16:01 
Odsoten
Pristopni član

Tudi to je stereo fotografija:

Ko ne moremo uporabljati posebnih naprav ali očal, smo pri stereo fotografiji obsojeni na škiljenje. Po mojih izkušnjah težko koga pripraviš na ta način gledanja.

Slika

Zame je nov način prikaza stereo fotografij, kot sem ga zasledil na http://photojojo.com/content/tutorials/ ... otography/. Zgornja slika potem izgleda tako:

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 mar 2009, 14:06 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Pozdravljeni
Ponovno se oglasam, ker sem sam poiskusal narediti rdeče/modro očala s pomocjo prozorne folije za tiskanje. Tako sem za levo oko uporabil rdečo barvo, za desno pa cyan. Problem je ker je folija na eni strani mal hrapava (zato da se vpije barva) in so slike motne. Pa tudi drugace ni prislo do zeljenega 3d efekta. Je mozno da ni prislo do pravega odtenka cyan ali pa rdece barve?

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 mar 2009, 03:06 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

:lol: No meni tole "križanje" ne rata. Mi pa tudi nikoli pri okulistu ni ratalo videti zajčka v kletki iz dveh slik (ena zajček - druga kletka). Verjetno je to isti efekt, ki ga pa moje oči ne spravijo skupaj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 mar 2009, 13:52 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

hehe firbec..

pri dohtarju na pregledu za šiht.. ponavadi tudi dajo kvadrat in krog.. pol pa te vpraša.. kje je krog.. hvala bogu še mi to ne dela problemov :D

drgač pa meni to križanje tudi ne gre.. :D

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Stereo (3D) fotografija - Škiljenje
OdgovorObjavljeno: 16 mar 2009, 11:18 
Odsoten
Pristopni član

Škiljenje ni tako težko, kot izgleda. Ko pogled enkrat osvojimo, lahko tridimenzionalno fotografijo izostrimo v delčku sekunde. Pravijo celo, da je občasno škiljenje koristno, ker s tem treniramo mišice očes. Pa kdo bi vedel, ali je to res.

Slika je sestavljena iz dveh slik. V zgornjem primeru je slika za levo oko na desni strani, za desno oko pa na levi strani. Zato moramo poškiliti, da vsako oko vidi pravo sliko.

Poskrbimo, da vsako oko vidi le sliko, ki mu je namenjena. Te dve sliki nam možgani združijo v eno samo, tridimenzionalno predstavitev. Najbolje je, da smo oddaljeni od zaslona kakšnih 60 cm. Pazimo, da je zaslon pravokoten na pogled, torej, da je pravilno nagnjen. Glava držimo naravnost, da sta lahko očesi v vodoravni liniji.

- Poškilimo toliko, da se nam v prikažejo tri slike.
- Pozorni bodimo, da imamo beli črti, ki ločujejo vse tri slike v takšni razdalji, da je srednja slika enako široka ostalima dvema.
- Zelo, zelo počasi se osredotočimo na srednjo in jo izostrimo. Ker vsako oko vidi drugačno sliko, se nam ustvari iluzija tridimenzionalnosti.

Poskusite, težko je le prvič.

Trodimenzionalen pogled je možen še na druge načine, a s škiljenjem je najenostavneje.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 22 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: