* *
Danes je 25 avg 2019, 02:00

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Kaj delam narobe?
OdgovorObjavljeno: 06 apr 2014, 11:14 
Odsoten
Pristopni član

Zdravo. Ker se nisem spomnil nobene strani, kam bi lahko naložil in tako objavil na forum (upam da ni narobe, da sem naredil takole). Skratka zanima, me kaj delam narobe, da so večinoma slike zmazane in niso ostre. Ker je UV filter čist, prav tako tudi leča objektiva (je pa res da tudi nevem v čem je fora, da se filter noče lepo spucati. Porabim celo večnost da je spucan), zato prosim, čeprav vem da nekaj o tem je že bilo napisano, kako je najbolše spucati filter ter lečo objektiva. Senzor oziroma tipalo tudi nebi smelo biti umazano, ker sem imel vedno na fotoaparatu samo ta objektiv in ga nisem snemal. Gre se pa za fotoaparat nikon d5200 in pa sigmo 18- 250mm. Eko takole pa prilagam še link od slike: http://www.e-fotografija.com/galerija/g ... t=&sortby=

Hvala za informacije in nasvete.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Kaj delam narobe?
OdgovorObjavljeno: 06 apr 2014, 11:44 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Tale slika je pa čisto v redu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 apr 2014, 15:26 
Odsoten
vstopil v forum

Ja, manjka ostrine, vendar od tega objektiva pač ni za pričakovat čudežev. Če je stresena fotka, čeprav ta ni videti, uporabi dovolj kratke čase. Če že nisi, slikaj v RAW in potem naknadna obdelava, se da precej izboljšati. Čeprav iz neostre fotke je nemogoče naredit super ostro. Čistoča senzorja in sprednje leče nima nobene zveze z ostrino. Opaziš lahko samo smeti pri ekstremno zaprtih zaslonkah in kratkih goriščnicah.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 apr 2014, 15:54 
Odsoten
vstopil v forum

Mogoče nisi dovolj jasno povedal, kaj te moti in se strinjam z mnenjem predhodnikov zgoraj. Najbrž ne gre samo za ( manj izbirčnemu očesu relativno majhne... ) razlike, ki bi jih dobil z boljšimi in dražjimi objektivi ( če bi hotal pokriti cel razpon obstoječega super-zooma bi jih bilo nujno več ).
Ne vem, kakšno je tvoje fotografsko znanje in izkušnje, se pa, kljub trudu proizvajalcev, še vedno marsikomu povesi nos pri prehodu iz kompakta na dslr, ki je, zaradi določenih fizikalnih lastnosti manj prizanesljiv do fotografskih napak...
Poglej si pojem globinska ostrina ( angleško : depth of field, skrajšano DOF ) v povezavi z velikostjo tipala / goriščno razdaljo objektiva / odprtostjo zaslonke.
Morda se ( tudi tu... ) skriva del tvojih problemov ?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 apr 2014, 09:07 
Odsoten
Pristopni član

Hvala vsem za odgovore. Drugače sem praktično popolni začetnik (imam fotoaparat od nekje Novembra). Tako da tudi znanja nekega velikega nimam (prebral knjige od Scott Kelby), to je pa praktično to. Zato sem tudi rekel, da nekako tukaj vprašam ter tako dobil še najhitrejši in konkreten odgovor.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: