* *
Danes je 23 okt 2019, 11:16

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Kako je nastala ta fotografija?
OdgovorObjavljeno: 25 okt 2013, 16:55 
Odsoten
Pristopni član

Ker je tukaj veliko dobrih in izkušenih fotografov, bi se obrnil na vas. Zanima me kako je nastala spodnja fotografija? Razumem, da so časi dolgi, da je vrtela ogenj z obema rokama, ampak ni mi pa jasno kako je lahko ona v sredini fotografije in to v zraku? Ali je to sploh možno? Je Photoshop?
hvala

Slika

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Kako je nastala ta fotografija?
OdgovorObjavljeno: 26 okt 2013, 01:55 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Tole je skoraj sigurno fotošopano. Bi pa vejetno lahko nekaj zelo podobnega izvedel s funkcijo aparata "posnetek čez posnetek". Prva z gorečima kroglama brez fleša in dolg čas, druga ki gre čez prvo kratek čas, visok ISO in malo fleša. Samo potem so vse sledi ognja za njo in ne tako kot tukaj malo spredaj, malo zadaj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 okt 2013, 13:12 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Po mojem predvsem ločen nastanek isker in dekleta. Je pa fotka tolk slabe ločljivosti, da bi lahko bila komplet narisana.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 okt 2013, 13:38 
Odsoten
vstopil v forum

Po mojem mnenju samo dolg čas + zamrznjeno z dvema flešema, kakšnih sledi od osebe pa ni videti zato, ker je svetloba od isker prešibka da bi se to sploh opazilo...vsaj mislim.

Tukaj imaš podobne primere, se pa vidi da kjer je ambientalna svetloba močnejša (bakla, okolica) se ponavadi kljub flešu opazi ˝duhca˝

http://www.loupiote.com/sets/715362.shtml?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 okt 2013, 16:55 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Slika

Če bi slika taka kot je, nastala z enim samim posnetkom, kje so potem zabrisani obrisi dekleta, ki bi morali biti vsaj bežno zarisani, predno naj bi spožil fleš?
Krogla, ali karkoli je že zarisalo tiste 4 žareče krožne sledi, bi po mojem mnenju tudi ob doosvetljevanju s flešem mora biti vsaj malo neostra, a ni. Če vrtiš nekaj na vrvici, ki je dolga okrog enega metra, moa imeti precejšnjo obodno hitrost, da se stvar lepo giblje po krožnici. Po mojem mnenju (beri: prepričanju), sta krogli in dekle dodani na sliko kasneje, zelo verjetno ločeno dekle in ločeno krogli.
In zakaj krogli ne žarita? Sta dogoreli?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 okt 2013, 18:31 
Odsoten
vstopil v forum

Kako veš v kateri smeri se vrti desen krog? Po mojem mnenju, se vrti lepo v nasprotni smeri urnega kazalca in so iskre taprave.
Z ostalim se pa strinjam.
Oz bi sel se korak dlje.. ce bi probal imitirat fotko, bi sel takole: ponoči bi na neki ploščadi fotkal vsako sled posebej (mora bit ploscad, da je trda povrsina, da dobis primeren odboj iskric.. mora biti noč (in velik prostor) za črno ozadje, da kasneje v ps ni problemov z rezom..). Ona je prav gotovo fotkana posebej v studiu. Krogle so očitno kasneje dodane (kot ze omenjeno), razlog je verjetno to, da je fotograf lazje uskladil zacetek sledi in polozaj krogle. Tudi lokacija je bila verjetno fotkana posebej. Zadaj bi se sled iskric morala nadaljevati na steno (pa se ne). Svetloba na tleh je pa itak pol iz originalne fotke, malo se pa še doriše, pa je.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 okt 2013, 18:44 
Odsoten

Žareča sled sledi krogli - drži? Sklepam po tem, da se ta sled konča pri tej krogli.
Potem se krogla vrti tako, kot sem napisal. In iskre na desni strani slike so ob tej predpostavki izvržene v napačni smeri.
Dokaz, da je slika fotomontaža z napako (napakami).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 okt 2013, 19:06 
Odsoten
vstopil v forum

robert purkart je napisal/-a:
Žareča sled sledi krogli - drži? Sklepam po tem, da se ta sled konča pri tej krogli.
Potem se krogla vrti tako, kot sem napisal. In iskre na desni strani slike so ob tej predpostavki izvržene v napačni smeri.
Dokaz, da je slika fotomontaža z napako (napakami).

Aaa, pa res.
Imas prav.
Zgleda je avtor sfotoshopal kroglo na napačno smer sledi (pač tam kjer naj bi bil na fotki konec sledi, je v resnici bil začetek). To je bolj verjetna varianta, kakr da je fotoshopal iskrice in zgrešil smer..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 okt 2013, 21:59 
Odsoten
vstopil v forum

Uf, dejansko je fotoshop

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 okt 2013, 08:22 
Odsoten
vstopil v forum

OK, fotka je brez dvoma sfotošopana... vprašanje je, če bi do podobne kvalitete lahko prišel tudi brez fotošopa?

Bi se splačalo poizkusiti. :) Osebno bi se tega lotil z dolgim časom in dvema off-camera flešoma na "rear curtain sync" z oranžim gelom na njima. Seveda brez stativa ne gre. Potrebno pa je več poizkusov da človek najde idealno razmerje med sveltobo ognja in fleša. Pomaga vedeti, da se v takih razmerah z nasavitvijo zaklopa regulira svetloba ognja z nastavitvijo zaslonke pa moč fleša.

Škoda, da ne poznam nikogar, ki bi se s tem ukvarjal. ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 okt 2013, 11:21 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

.. sicer nisem siguren ampak kolikor sem enkrat gledal to delajo tudi z uno fino zelezno prejo (mesh) cca taka kot je za pucat zazgane posode... mislim da se samo dotakne z baterijo potem pa lepo gori.. (malo pozabil detajle)..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 okt 2013, 14:41 
Odsoten

Ja, jeklena volna za ribanje zažgane posode.
Samo, ko se to enkrat vžge, ne moreš ugasniti, dokler ne dogori.
In staljena žareča kovina "žge" vse, na kar pade.
Na koži ali na laseh tega ne bi želel občutiti.

Če se zadovoljiš samo s krogi, brez isker, ki letijo vse naokoli, lahko poizkusiš tudi s kresničkami, ki jih prižikajo okoli novega leta.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 okt 2013, 18:35 
Odsoten

Napaka je tudi to, da se krogi, ki naj bi jih naredili krogli, manjšajo, kar ni logično.
Krogi bi morali biti enakega premera.
In najmanjših krogov ni možno narediti s kroglo na dolžini vrvice, kakršna je na sliki.
Glede na spiralno vrtenje, se mi zdi, de je nekaj žarečega nekdo (desničar :lol: ) vrtil na zelo dolgi palici.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: