* *
Danes je 16 jun 2019, 17:49

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Kresnice
OdgovorObjavljeno: 22 jun 2013, 08:01 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Kraj: Stomaž (okolica Ajdovščine)
Hočem narediti tako fotografijo Kresnic:
http://www.flickr.com/photos/ronphoto2009/5807860529

Kam moram ostriti?
Kakšen čas, zaslonko in ISO naj uporabim?

LP M

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Kresnice
OdgovorObjavljeno: 22 jun 2013, 15:19 
Odsoten
vstopil v forum

Za takšno fotko, od oka je videti pol ali enosekundna osvetlitev + stojalo. Najbolj enostavno na manual in probavaš različno dolge čase, da dobiš željen efekt. Zaslonka verjetno do konca odprta, ISO težko reči, verjetno precej navit glede na to da je skoraj tema.

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jun 2013, 22:31 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

.. mah po moje to ni 1 sekunda,.. zato ker kresnice svetijo impulzno ce sene motim poleg tega jih jaz se nisem videl tolko na kupu, tudi svetijo ne ko je tako svetlo oz se vsekakor ne vidi toliko efekt svetlenja,.. to je po moje minuta na tamalo... na kaj ostris po moje si z lucko osvetli kar zelis fokusirat oz kjer je najvec kresnick,... pazi da se ti fokus ne bo spremenil (recimo npr da ga izkljuci), iso po moje 800 (seveda na pamet receno)... bos pa to v prvo tezko zadel, pac daj na manual, iso okoli 800 (za zacetek), blendo odpri pa daj na pol minute,.. seveda tja kjer so kresnicke :D ... pa bos videl kaj bo ratalo... ce bos prav dosti slikal raje delaj po vec kratkih posnetkov in jih kasneje zdruzi ker ti bo drugace pregrevalos enzor (ce bos npr 20 minut imel zaklop odprt)
lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 jun 2013, 05:27 
Odsoten
vstopil v forum

mihaaa je napisal/-a:
.. mah po moje to ni 1 sekunda,.. zato ker kresnice svetijo impulzno ce sene motim poleg tega jih jaz se nisem videl tolko na kupu, tudi svetijo ne ko je tako svetlo oz se vsekakor ne vidi toliko efekt svetlenja,.. to je po moje minuta na tamalo... na kaj ostris po moje si z lucko osvetli kar zelis fokusirat oz kjer je najvec kresnick,... pazi da se ti fokus ne bo spremenil (recimo npr da ga izkljuci), iso po moje 800 (seveda na pamet receno)... bos pa to v prvo tezko zadel, pac daj na manual, iso okoli 800 (za zacetek), blendo odpri pa daj na pol minute,.. seveda tja kjer so kresnicke :D ... pa bos videl kaj bo ratalo... ce bos prav dosti slikal raje delaj po vec kratkih posnetkov in jih kasneje zdruzi ker ti bo drugace pregrevalos enzor (ce bos npr 20 minut imel zaklop odprt)
lp

Zaradi senzorja ni treba skrbeti. Jaz sem imel najdlje odprt zaklop 90 minut pa ni bilo panike.
Kresničke je teško slikat ker so stalno v gibanju in res moraš biti na mestu kjer jih je največ.
Pa še ob taki uri da ni pretemno zvečer. Iso imaš lahko nekje 640-1000, čas pa kot je že napisano daš na bulb in poljubno pustiš.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 jun 2013, 21:00 
Odsoten
Pristopni član

Kje pa se dobi kresnice? jaz jih že veliko let nisem videl

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 jun 2013, 21:53 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Letos so. Tudi v Grosuplju.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 jun 2013, 21:59 
Odsoten
Pristopni član

nakaj lepih slik sem dobil na eni strani http://www.bigpicture.si/archives/35658

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: