* *
Danes je 03 apr 2020, 02:07

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 20 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Eksponati v galerijah
OdgovorObjavljeno: 06 jan 2004, 13:47 
Torej, kako slikati razstavljena dela - predvsem slike v muzejih in eksponate pod steklom? Če slikam s flešem, dobim na sliko odboj svetlobe namesto eksponata. Slikam z A70, zase, zato je uporaba stativa predvsem v gneči skoraj nemogoča. Prosim za kakšne napotke ali trike.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 jan 2004, 14:04 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

S polarizacijskim filtrom, samo na A70 ne vem kako :) Mogoče ga lahko z roko držiš pred objektivom :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 jan 2004, 15:27 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Obstaja nastavek - adapter za A70, navoj je 52 mm, nabava vseh vrst filtrov je potem enostavna.

In glej ga šmenta: prav tak adapter (B52) imam viška, ga prodajam za pol cene novega :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 jan 2004, 08:49 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Sedaj sem se registriral, sicer je to bilo moje vprašanje.

Hvala za odgovore.
Lial, kakšna je cena adapterja? Koliko stanejo filtri in kje se jih dobi? Ali obstojajo različni filtri in kakšne so razlike?

TNX!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 jan 2004, 11:52 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: na relaciji med Dovjem, Ljubljano in Pekingom
No ja, sej je lepo da imas polarizacijski filter. Ampak po mojih izkusnjah je v vecini muzejev temno, prepovedana uporaba stojala, flesa in je vglavnem zelo tezko slikat... (osvetlitveni casi so dolgi, polarizacijski filter jih pa se podaljsa).

Probajte enkrat slikat v egipcanskem muzeju v Cairu... nore zadeve, potem pa tako temno... (pa pri roki sem imel samo ISO 100 klasicni film, s kit objektivom minolta - ni bilo niti nacrtovano da slikam tam notri). No, le tega sem potem "nasponal" na 400, pa je slo glih za silo... Pain in the ass je bila tutankamonova maska in zlati sarkofagi, ki je so se nahajali v popolnoma temnem prostoru, potem pa osvetljeni z eno majhno lucko... pri tutankamonovi maski je bilo na sreco nekaj naravne svetlobe (so pozabili luknjo v zavesi, ki je povzrocila, da je desna stran malo prezgana - pac ne bom tega prodal National Geographicu)... Slikano na dias z 1/8s (ni ravno super ostro, sem pa vseeno zadovoljen in je OK za lasten arhiv), 50mm (pri 28 je bilo vidnih prevec ljudi, poleg tega sem tisto fotko "premaknil", kar sem opazil sele doma), kot stativ sem pa uporabil svojo drago... Seveda so odsevi in ljudje v ozadju popravljeni po skeniranju... ce bi uporabil polarizacijski filter verjetno odsevov ne bi bilo, s tem da bi bila osvetlitev se daljsa ... Moram pa rect, da so eni diasi izpadli ful vredu, saj so bili ljudje ze "zamegljeni" medtem ko so bili sarkofagi relativno ostri... No, na diasu mi je vse skupaj zgledalo malo bolj ostro kot na scanu... Bo treba dati tole slikco se skozi en unsharp mask...

Dodaten problem je bil tudi pri AF, saj je bilo tako temno, da je stalno hotel vkljuciti flesh, da bi mu le ta pomagal focusirati... In kakor poznam sedaj 300D, bo se slabse kot pri Minolti...

Slika

Kaj bi takrat dal za 50mm 1.8 objektiv in ISO 400 (al pa 800) film...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 jan 2004, 13:45 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor - okolica
23. januarja grem tudi jaz v Egipt. Razmišljal sm tudi o 50/1,8 objektivu. Ravno zaradi omenjene temačnosti v muzejih. Ker sem pred ktatkim nabavil 300D in en tele objektiv +potovanje sem nekoliko ubogi pri denarju, da bi kupil še 50mm.

In ker beseda ni konj vprašam: ali bi mi bil kdo pripravljen posoditi 50/1,8 objektiv za 14 dni?? [-o<
Za poškodbe se ni bati, saj generelno zelo lepo ravnam z opremo. Če bi se pa že zgodilo #-o , bom vrnil novega.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 jan 2004, 14:02 
Odsoten
Uporabniški avatar

George... v egipcanskem muzeju in v grobnicah v dolini kraljev ga bos definitivno rabil... Sicer imas ti se vedno opcijo ISO 800 ali ISO 1600 :)

Moral bos pa v obeh primerih nekaj placati, ce bos hotel slikati notri, s tem da se v egipcanski muzej ne da "svercati" fotoaparata... Kdor ni placal "dodatka" za foto, je le tega moral pustiti pri vratarju, tisti namizni stativ so mi pa zaplenili... (kontrola je hujsa kot na letaliscu!!)... Leta 2001 je bilo treba placati poleg vstopnine se ekstra 10 egipcanskih funtov... Za kamero je bilo potrebno placati 120 funtov!!!!!

Aja... tak najbolj enostaven 50mm 1.8 objektiv je malo cez 30k sit na fotomarket.com...

ps: jest bi tud sel se enkrat v Egipt... malo poslikat :) Pa nisem bil v ene par krajih, so bili 3 tedni premalo :(

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 jan 2004, 11:41 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Kranj
Hi

Za notri je kar fino meti hiter objektiv ja. Tudi jaz nekako "trpim" s kit objektivom in 300D. Kar se pa tice egipcanskih zadev, se pa mogoce splaca it tudi v London v muzej, kjer imajo egipcanski del.

Pa se nekaj slikic iz Londona, vecina zelo povprecnih, nekaj je pa takih, da so mi res vsec. Bi moral narediti se eno galerijo za take, res uspele slikce. Slikano pa v centru Londona, naravoslovnem muzeju, akvariju, vse s 300D in EF-S 18-55mm.

http://titan.fov.uni-mb.si/%7Edavko/pho ... %282003%29

Ce kdo rabi kako informacijo o kaki sliki oz. slikani zadevi, naj kar vprasa.

LP
David

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 jan 2004, 12:20 
Odsoten
Uporabniški avatar

Gavran:

Za tri jurje ti ga dam, nov je nekaj čez šest.
Navoj je 52 mm, za filtre ni problema, nanj pa lahko montiraš še macro, wide in tele leče (ni nujno, da so canon)

če te zanima, me kontaktiraj na alik@email.si, sem iz Lj

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 jan 2004, 14:16 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

em.. a ni v muzejih prepovedano fotografirati? Al je to samo v Evropi? :?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 jan 2004, 14:30 
Odsoten
Borec za FILM
Uporabniški avatar

Kraj: Deutchland
Ja nj bi blo ja men so v kunsthausu u Grazu rekli da ne smem flesa uporablat polj k sem hotu z stojalom delat me sploh niso spustili not hehe.
Polj sm naredu tako film asa800 push na 1600 objektiv 60/2.8 na zaslonki 5.6 in minus 3ev pr tisti slabi luci primerljivi z domaco dnevno sobo cas nekje med 125 in 250s pa sm jih slikal ne oni mene :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 jan 2004, 15:14 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor - okolica
Našel nov Canon 50/1,8 za 25ksit. Naj grobnice pridejo :twisted: \:D/

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 jan 2004, 21:35 
Odsoten
Pristopni član

Kraj: lj
V grobnicah v dolini kraljev ne prides skozi niti s 50/1,8 in ISO 1600. Z manj kot 1/30 ali 1/15 nisem upal slikat, pol mi je blo pa brez veze. Če ima pa kdo drug kakšne drugačne izkušnje bi bil pa zelo hvaležen za nasvet za prihodnjič.

Še to: karkoli pa sem slikal potem, da sem porabil film so bile pa slike hudo zrnate (če je bilo malo svetlobe) - film FUJI superia 1600

lp Mitja

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 jan 2004, 22:11 
Odsoten
Borec za FILM
Uporabniški avatar

Kraj: Deutchland
Drugic raj vzami Fuji press 800 ali 1600 se bolse filmi so prav zato narjeni za potrebe novinarske fotografije kjer vedno primankuje svetlobe no ja sicr press fotograf redko fotka brez flesa sam vseeno.No js imam dobre rezultate kljub pushu iz 800 na 1600 in nekje med 1 do 3 minus ev minus 5 je ze katastrofa.Js recimo ce vem da bom sel v tako temo delam tudi z sachtlerjevo prenosno lucjo ima 50W zarnico in kr pomaga pri doosvetlitvi ce imas se lite disc zravn recimo tistga najmansega in nekoga ki ti ga bo drzal se izbolsas osvetlitev .Vse skupaj pa te pol kile vec v rukzaku ne pomeni nic,sam baterija za luc je mal tezka ma 3kg sam ce jo dolgo nosis je ne cutis vec cutis drug dan :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 jan 2004, 01:07 
Odsoten
Uporabniški avatar

no ja... v egipcanskih grobnicah ti ne pustijo slikati z lucjo, tko da bi brez veze trogal tistih par kil zraven... So sitni tisti "vratarji", res pa je, da se za primeren baksis da vse zment

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 20 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: