* *
Danes je 08 dec 2019, 16:13

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 43 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Izdelovanje time lapse videa
OdgovorObjavljeno: 05 jul 2011, 14:32 
Odsoten
napreduje v forumu

Kraj: Kransterdam
tud sam sm že probaval to, pa še nikol nisem pol dokončal zadeve. tukej je recimo da prvi pravi poskus http://xaveriks.blogspot.com/2011/06/oblaki-movie.html
filmček sem pa naredil v fotoaparatu (nikon d60) ki ima vgrajen programček Stop motion movie in samo izbereš prvo in zadnjo sliko ter hitrost in ti naredi :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 jul 2011, 15:34 
Odsoten
Pristopni član

Evo js sem zdej izklopu sam AF pa zgleda takole...10x bolš :)

http://www.youtube.com/watch?v=orAkcRb_skk

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 jul 2011, 15:46 
Odsoten
napreduje v forumu

Kraj: Kransterdam
vsekakor zgleda bolš ja! zdej pa poišči še ene zanimive oblake in nek 'objekt' ki bo pri miru pa si zmagal :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 jul 2011, 16:55 
Odsoten
Pristopni član

Pravila za timelapse:

- trdno stojalo
- vse manual nastavitve
- posebna pozornost: izključen AF in IS (VR)

Ni nujno, da je kakšen objekt mirujoč, lahko so tudi samo oblaki, zvezde …
Malo korekcije tudi dobro dene, odvisno kako komu ustreza sta dve opciji: barvanje posameznih fotk (npr. v lightroomu) ali kasneje v montažnem programu.
Sam importam sekvenco v qt pro, izvozim v ProRes422 in nato obdelujem v FCP, kjer lahko delaš tudi pan-scan, zoom (jaz še nisem), barvam v Magic bullet looks.

Ogromno timelapsov s komentarji (making of) imajo Philip Bloom, Tom Lowe (timescapes) in Vincent Laforet. Poiščite njihove bloge.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 jul 2011, 23:32 
Odsoten
vstopil v forum

Evo, še moj. :) Danes sem se opogumil in si vzel čas, da sem naštudiral vse. Pa se mi zdi, da mi je kar uspelo, sem imel srečo z oblaki. :D
Ampak mislim, da bi lahko skrajšal intervale slikanja (prvih nekaj sekund posnetka je bilo slikano na 16 sek, potem pa na 10), in bi bilo še boljše.

http://www.youtube.com/watch?v=4HqnFKZW ... ideo_title

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jul 2011, 05:53 
Odsoten
Pristopni član

Zgleda super :) kako si pa imel nastavljene nastavitve intervalov? Pri mojem sem imel vsake 5sec po 1 sliko in to ponovi 100x

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jul 2011, 06:51 
Odsoten
vstopil v forum

Prva četrtina videa - 16 sekundi intervali (hotel sem 8 pa sem malo zajebal), potem sem pa popravil na 10 sekundne intervale. Skupaj je pa 618 slik, ki sem jih resizal na 2560x1707 in nato naredil 30fps 2560x1707 filmček s programom Time-lapse Assembler na macu, potem pa urejal v Final Cut Pro in pretvarjal s Compressorjem. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jul 2011, 07:03 
Odsoten
Pristopni član

Aha dobro. Jz sem pri svojem naredil 15fps z slikami 1920x1080 in naredil video v Quicktime pro. Če bi dal v tvojem primeru namesto 30fps 15fps bi se zgodilo kaj? Film nebi bil tako tekoč? Se pravi, da daljši kot je interval večji fps moramo nastaviti? Tnx

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jul 2011, 08:30 
Odsoten
Pristopni član

Le počasi.

15fps bo vedno zatikajoče, tako kot navadni filmi s tako nastavitvijo.
30fps je za evropsko območje nepotrebno in neustrezno, ker se še vedno držimo PAL standarda. To je 50i (50 polslik) oziroma 25p (15 celih slik na sekundo).
Filmski standard je 24p, kar je na netu včasih prisostno, povečini pa se vsi držimo pal-a.

Če delaš na macu lahko fotografije neposredno importaš v fcp, nato gnezdiš sekvenco (nesting) in jo ustrezno obdeluješ (CC bi bil kar nujen).

Daljši kot je interval, bolj bo "animacija" zatikajoča, seveda sorazmerno s hitrostjo gibanja predmetov v kadru. Počasne oblake brez težav fotkaš na 15 sekund, medtem ko se pri hitri konvekciji npr. pozna že 5-10 sekundni interval.
Priporočljivo je (vsaj pri oblakih) imeti malce daljši čas zaklopa, da je končni izdelek podoben tekočemu predvajanju, ne pa stop-motion animaciji.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jul 2011, 08:35 
Odsoten
Pristopni član

Jaz uredim slike kar v camera raw nato pa prestavim slike v quicktime pro in naredim video. Bom danes probal še naredit video z 24fps

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jul 2011, 10:07 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

matejd je napisal/-a:
Evo, še moj. :) Danes sem se opogumil in si vzel čas, da sem naštudiral vse. Pa se mi zdi, da mi je kar uspelo, sem imel srečo z oblaki. :D
Ampak mislim, da bi lahko skrajšal intervale slikanja (prvih nekaj sekund posnetka je bilo slikano na 16 sek, potem pa na 10), in bi bilo še boljše.

http://www.youtube.com/watch?v=4HqnFKZW ... ideo_title

Tole je pa že precej dobro! =D= =D= =D=

BTW, si videl ta dva filma:
http://vimeo.com/22439234
http://vimeo.com/24456787

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 jul 2011, 19:40 
Odsoten
vstopil v forum

asocialec je napisal/-a:
Le počasi.

15fps bo vedno zatikajoče, tako kot navadni filmi s tako nastavitvijo.
30fps je za evropsko območje nepotrebno in neustrezno, ker se še vedno držimo PAL standarda. To je 50i (50 polslik) oziroma 25p (15 celih slik na sekundo).
Filmski standard je 24p, kar je na netu včasih prisostno, povečini pa se vsi držimo pal-a.

Če delaš na macu lahko fotografije neposredno importaš v fcp, nato gnezdiš sekvenco (nesting) in jo ustrezno obdeluješ (CC bi bil kar nujen).

Daljši kot je interval, bolj bo "animacija" zatikajoča, seveda sorazmerno s hitrostjo gibanja predmetov v kadru. Počasne oblake brez težav fotkaš na 15 sekund, medtem ko se pri hitri konvekciji npr. pozna že 5-10 sekundni interval.
Priporočljivo je (vsaj pri oblakih) imeti malce daljši čas zaklopa, da je končni izdelek podoben tekočemu predvajanju, ne pa stop-motion animaciji.

Super, hvala za tale pojasnila, je tudi meni pomagalo :)
Mi je veliko lažje narediti filmček v QuickTime Pro ali pa v Time Lapse Assembler in se potem naprej igrati v FCP. Ampak na Macu nimam QTP, time lapse assembler pa nima opcije za narediti 25fps filmček. Zato sem naredil 24fps in v Compressorju skonvertiral v 25fps - ali tega slučajno zaradi česarkoli ni dobro delati? Ali kaj pokvari posnetek?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 jul 2011, 12:27 
Odsoten
Pristopni član

Pretvarjanje iz 24p v 25p je vsekakor nekaj ne preveč dobrega. Vmesni manjkajoči frame more compressor interpolirat.

Če imaš fcp imaš tudi qt pro. cmd+space: quicktime in izberi qt BREZ oznake verzije (v mojem primeru imam quicktime in quicktime 7)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 jul 2011, 14:35 
Odsoten
vstopil v forum

Ok, potem pretvarjal ne bom. Pa je bolj smiselno uporabljati 25p ali je tudi 24p vredu? Za youtube in vimeo recimo...
QTP pa nimam. Imam samo quictime player, ki je bil že gor, ko sem kupil računalnik. Pa tudi nikjer ne najdem možnosti, da bi ga nadgradil, tako kot sem lahko na windowsih. #-o

In še eno vprašanje - mogoče veš, zakaj mi komad začne hreščati, ko ga dam na timeline in renderam?

EDIT: Evo, mi je ratalo inštalirati quicktime 7 - moral sem vstaviti Mac OS X Install DVD in ga poiskati pod ''Optional Installs''.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 jul 2011, 23:15 
Odsoten
Pristopni član

Za youtube in vimeo je vseeno, bolj je neko nenapisano pravilo, da se v Evropi uporablja 25p, razen za filme posnete na trak.
Za združevat fotke uporabljal quicktime, ne quicktime 7.

Izbran na sledeči fotki je pravi:
Slika

Hreščanje se lahko pojavi zaradi napačnih nivojev -- poskušaj malo znižat glasnost na audio tracku, kjer imaš komad.
Lahko pa so tudi različne nastavitve sekvence in posnetka - ujemat se morajo bitrate (12, 16bit) kot sample rate (44.1kHz ali 48kHz).

BTW: a osx install dvd dobi zraven računalnika? Jaz ga že nekaj časa iščem, a slabo kaže. :/

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 43 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: