* *
Danes je 09 dec 2019, 05:50

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Table top oprema
OdgovorObjavljeno: 03 jun 2011, 11:03 
Odsoten
Pristopni član

Pozdravljeni,

Navdušen sem nad table top fotografijo,pa bi rad povprašal tiste, ki to področje poznate okoli opreme. Na netu pri nas se dobijo mize od Kaizerja in od Quantuma. Slednja je kar 4 x cenejša, pa me zanima ali je Kajzerjeva miza res toliko boljša. V tem linku se vidi Quantumova miza:

Kaizerjeva miza:

Kakšne luči oz. bliskavice priporočate za slikanje predmetov?

Hvala

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Table top oprema
OdgovorObjavljeno: 04 jun 2011, 21:44 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Quantuum ima eno tezavo.. je nizka! in ce je ne postavis na nek podstavek te vse boli po 5 min dela... je visoka cca 50cm..

Pa ozja in malo manj kompaktna (sicer odvisno s katero primerjas ker linki ne delajo). Ampak drugace se vedno zelo OK! ce ni 20kg tezek izdelek delas cisto brez problema!

Je pa pleksi (tagladka stran) kar obcutljiv na rise in se malo zvija na robovih..

Delat se da pa brez problema tudi z njo!

Jst delam s studijskimi bliskavicami.. imam 3x 150Ws in 2x500Ws... 150 ponavadi za osvetlitev od spodaj skozi pleksi ali za backlight.. 500 pa za main light..

Za zacetek bo kaksne 2x ali 3x komplet iz UK za 250EUR cisto dovolj!
Samo primer:
http://www.warehouseexpress.com/buy-int ... t/p1025920

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jun 2011, 23:50 
Odsoten
Borec za FILM
Uporabniški avatar

Kraj: Deutchland
Jaz ne delam dosti tega zato pa sem uporabil kr eno staro šolsko mizo za ogrodje in dve malo debelejši plošči pleksija in pa kleme da pleksi ne pade .....strošek vsega skupaj ne vem če je bil 20€ pa gre delat super za osvetlitev pa pač to kar imam electra masterlite 1200 in pa kombinacija z 4x 750ws fleši in še kakšna malenkost :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jun 2011, 12:51 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

To sem hotel na zacetku tudi sam vendar, ko sem videl, da je ena plosca mat pleksija krepko cez 80 EUR (v "najvecjih" trgovinah z gradbenim materialom) sem si takoj premislil... plus 8x kleme po 4 EUR pa si ze cez 100 EUR...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jun 2011, 20:28 
Odsoten
Borec za FILM
Uporabniški avatar

Kleme imam jaz kr iz bauhausa par evrov stanejo ne vem zakaj se prvenstveno uporablajo za les al železo pojma nimam ,pleksi pa sem dobil v eni firmi kjer reklamne napise delajo v bistvu oni so ga meli za odpad :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jun 2011, 20:58 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Sej v bauhausu,maxu,itd.. stanejo 3-4 eur.. rabis jih pa cca 10 (na moji mizi jih je 12 pa je OK)... pa je to ze 40 EUR...

Pleksi pa ce dobis odpaden tolk velik je super.. za kupit je pa kriza (mal cenej je pr teh, ki delajo z njim kot pa v centrih ampak vseeno te taka plata pod 50 EUR ne pride).. in si ze pr ceni quantuum mize (pleksi pr tej imas in refleksen in mat).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jun 2011, 22:44 
Odsoten
Borec za FILM
Uporabniški avatar

Moje 2 plati plexija merita 50 v širino pa 63cm v dolžino in 5mm debelina ..... vrjetno sem mel srečo pa sem dal samo za pivo al pa dva ,miza je iz odpada ena izmed 100 katere so ble tam .... kleme pa mam samo 4 dovolj da plate sem in tja ne lezejo ,lahko bi namesto klem tud z seletejpom zalepo pa bi ravno tak blo to to .... za enkrat do 2x na mesec je več kot super :) čeprav ravno profi ne zgleda :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 jun 2011, 12:06 
Odsoten
Pristopni član

hvala. kaj pa menita glede šotora. je za za slikanje boljša izbira ali šotor. Najbrž miza ponuja več domišljije pri uporabi svetlobe. zanima kaj za slikanje predmetov je bolje.in najbrž je šotor tudi bolj težaven za delat, ker ima samo malo odprtino...pa še nekaj. nekateri pri osvetlitvi table top fotografije uporabljajo stalne luči, nekateri bliskavice. Kaj daje boljši rezultat? hvala

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 jun 2011, 12:23 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Šotor je ok.. ponavadi za manjše zadeve. Obstajajo tudi večji ampak so dragi.
Prednost je v enakomerni porazdelitvi svetlobe - lepše razprši svetlobo, sploh če prihaja iz spot luči. Sam uporabljam pa kombinacijo. Na table top postavim polkrožno opno iz tekstila in je. Čeprav ker delam s softboxi tega niti ni potrebno razen pri fotografiranju kakših odbojnih (steklenih) predmetov, da se znebim odsevov.

Kakšno svetlobo boš izbral je pa pomojem odvisno čisto od osebnih preferenc. Za luči pač pazi, da bodo imele isto temperaturo in da bodo dovolj močne. Pri fleših pa to ni problem, le softboxe oz difuzorje rabiš, če nimaš šotora (oz lahko delaš tudi na odboj od belih površin za začetek).

Pač pri tem je ogromno eksperimentiranja in neke pravilne oz napačne poti ni. Lahko uporabiš tudi veliko okno za vir svetlobe (sploh če delaš hrano) oz se lahko znajdeš še na 1000 načinov.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 jun 2011, 12:38 
Odsoten
Pristopni član

najlepša hvala za izčrpen odgovor. :))

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 jun 2011, 16:33 
Odsoten
vstopil v forum

confidence je napisal/-a: