* *
Danes je 10 dec 2019, 19:12

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Tekmovanje v atletiki - šprint
OdgovorObjavljeno: 08 apr 2011, 13:14 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kraj: Podbrezje
Živjo! Moj sin tekmuje v atletiki - tek na 60m... Tekme so zunaj na atletskih štadionih tako, da je dovolj svetlobe. Zanima me slikanje takih tekm - je bolje slikati ob progi (lahko pridem čisto do steze) z 17-70 ali bolj od daleč z 70-200? Potem, pa še ali slikati na sredini proge ali na koncu? Flash najbrž ne pride v poštev? Je bolje , da je tekač "zamrznjen" ali da se vidi gibanje?

Na razpolago imam Canon 350D + Sigma 17-70, Sigma 70-200 in Canon 50 1.8 + flash Canon 430EX

Hvala.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Tekmovanje v atletiki - šprint
OdgovorObjavljeno: 08 apr 2011, 20:23 
Odsoten
vstopil v forum

Vzemi obe sigmi pa lahko na terenu sprobaš, kaj ti bolj ustreza. Široki kot direktno ob progi zna dat zanimive rezultate, 70-200 je za šport skoraj must have. Glede lokacije slikanja je najbolje, da sam sprobaš, tekem je veliko, pa že ugotoviš, kaj je najbolje. Je pa res, da če pri 60m stojiš na sredini, jih boš hitro slikal v hrbet in zamudil finiš, ki je najbolj dramatičen :D

Glede zadnjega vprašanja- spet kakor za koga. Je pa za panning potrebne nekaj vaje, da lahko nakažeš gibanje. Kaj več bodo pa že strokovnjaki za šport povedali :)

Lp
Jan

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 apr 2011, 21:03 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Hvala za odgovor. Sem že sprobal s širokim kotom na sredi proge ampak je res malo časa. V bistvu je bil problem, ker se nisem mogel odločit kdaj naj slikam - ali šele ko bo vzporedno ali že prej. Bom jutri sprobal še z 70-200....Si bom danes še malo ogledal slike drugih na internetu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 apr 2011, 21:41 
Odsoten
Pristopni član

Mogoče na koncu v cilju in z objektivom 70-200, lahko ga ujameš med samim tekom in prihod v cilj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 apr 2011, 17:35 
Odsoten
vstopil v forum

Danes je tekmovanje najbrž že mimo, samo za prihodnje pa velja pridet malo prej, slikat še druge skupine (60m ima, kolikor vem, tako ali tako več tekov) in sprobat kombinacije še na drugih disciplinah, pa boš pri svojem sinu pripravljen. Vaja dela mojstra baje :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 apr 2011, 19:47 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Ja tekma je mimo. Tokrat sem slikal samo z 70-200. Slikal sem malo pred ciljem. Na koncu pa sem po naključju odkril boljšo lokacijo. Slikal sem iz leve strani (gledano proti štartu) še malo naprej od ciljne črte. Bil pa sem tudi bolj stran in ne čisto pri progi. Ker proga zavije sem tukaj lahko ujel ciljno črto z številkami prog in tekmovalca.... Seveda sem do tega prišel po teku mojega sina, ko sem slikal še druge....No naslednja tekma je 21.4 tako, da bom takrat zopet eksperimetiral...Je pa sine zmagal in dobil zlato medaljo :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 jun 2011, 17:50 
Odsoten
napreduje v forumu

Kraj: Kransterdam
one je napisal/-a:
Ja tekma je mimo. Tokrat sem slikal samo z 70-200. Slikal sem malo pred ciljem. Na koncu pa sem po naključju odkril boljšo lokacijo. Slikal sem iz leve strani (gledano proti štartu) še malo naprej od ciljne črte. Bil pa sem tudi bolj stran in ne čisto pri progi. Ker proga zavije sem tukaj lahko ujel ciljno črto z številkami prog in tekmovalca.... Seveda sem do tega prišel po teku mojega sina, ko sem slikal še druge....No naslednja tekma je 21.4 tako, da bom takrat zopet eksperimetiral...Je pa sine zmagal in dobil zlato medaljo :)

to v kranju teče? :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 jun 2011, 21:27 
Odsoten
Pristopni član

V športni fotografiji velja pravilo: slikaj štart, slikaj zmagovalca, ko pride v cilj. Ostalo po občutku, ko iščeš dober posnetek. Vendar sta pri kratkih progah start in cilj kar blizu skupaj ... Včasih pa so dobre in dramatične tudi fotografije poražencev ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 avg 2011, 08:41 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

xevi je napisal/-a:
one je napisal/-a:

to v kranju teče? :)

Ja ta gorenjska zlata liga....

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 avg 2011, 09:13 
Odsoten
napreduje v forumu

Kraj: Kransterdam
to sem isto jaz tekmoval nekaj let nazaj :) poskusiš lahko s tribune, al pa se postaviš na fuzbal travco v cilju. če pa hočeš vseh osem prog zajeti pa se postavi tam pod drevesa k mreži (kamor se iztečejo) pa še v senci si :D

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: