* *
Danes je 10 dec 2019, 20:09

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Potovanje kuba
OdgovorObjavljeno: 22 feb 2011, 23:47 
Odsoten
Pristopni član

Odpravljam se na potovanje po kubi. In prosil vas bi ker se prvič s fotoparatom odpravljam na kaj naj bom pozoren pri slikanju, kakšno opremo naj imam zram, in tako naprej, glavnem vse kaj bi mi pomagalo?

Oprema:
-Canon eos 450d
-Stativ
-18-55
-55-250
-50/1.4
-Ciklo polirizacijski filter
-Makro predleča
-430ex flash.

Ali naj kr vso opremo vzamem s tem da je ni velik? Ali še naj kakšen filter do kupim ali kaj pdoobnega.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Potovanje kuba
OdgovorObjavljeno: 23 feb 2011, 07:24 
Odsoten
Predsednik FK e-foto
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
V skupini ali lastni režiji?
Na Kubi se večinoma fotka folk, kar pa je verjetno težko, če vsako Kubanko s fotoaparatom pogleda še 53 soudeležencev "potovanja".
Drugače pa ja, vzemi s seboj vse našteto, edino za makro predlečo ne vem čemu bi ti služila.
Od mojega obiska je poteklo že kar nekaj časa zato info iz druge roke - Kubanci so "postali močno dojemljivi za materialne dobrine" :lol: - pazi na opremo, še posebej zvečer/ponoči v Havani.
Pa še čisto fotografski nasvet: Kubanci/Kubanke so večinoma bolj temnopolti in veliko nosijo bele srajce/majice/bluze - fotoaparat z nastavljeno meritvijo osvetlitve na ocenjevalno ali povprečno lahko hitro "fali" in obrazi postanejo preveč temni. Uporabi točkovno (ne vem če 450D ima) ali delno. Po potrebi še dodatno popravljaj s kompenzacijo osvetlitve + in -.
Seveda si lahko pomagaš z dosvetlitvijo z bliskavico. Sam nisem pristaš takih fotk, torej ti tudi nasvetov ne morem dajati.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 feb 2011, 09:22 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

MarkoPolo je napisal/-a:
Pa še čisto fotografski nasvet: Kubanci/Kubanke so večinoma bolj temnopolti in veliko nosijo bele srajce/majice/bluze - fotoaparat z nastavljeno meritvijo osvetlitve na ocenjevalno ali povprečno lahko hitro "fali" in obrazi postanejo preveč temni. Uporabi točkovno (ne vem če 450D ima) ali delno. Po potrebi še dodatno popravljaj s kompenzacijo osvetlitve + in -.
Seveda si lahko pomagaš z dosvetlitvijo z bliskavico. Sam nisem pristaš takih fotk, torej ti tudi nasvetov ne morem dajati.

Sicer jaz fotkam le s kompaktom, vendar pa kar precej potujem in to v kraje, kjer so ljudje temnopolti in imam s tem, kar opisuješ nonstop probleme. Mi je bilo o tem malce nerodno govoriti in pisati, a kot kaže ta problem objektivno obstaja. Pri kompaktih, ki imajo prepoznavanje obraza pa je problem še večji, ker sistem obraza ne prepozna in ga je (zaradi pomanjkanja ročnih nastavitev) še teže doosvetliti, kot na DSLRjih, brez doosvetlitve pa so obrazi popolnoma nevidni. Zato je pri kompaktih v takih primerih še najbolje vklopiti fleš na "vedno vklopljen" in upati, da se bo izšlo.

Tale
Slika
prijazni fant na Maldivih si je vzel čas in mi poziral kar precej časa, da sem lahko preizkušal nastavitve, a "face recognition" ni deloval pod nobenim pogojem (ne od blizu, ne od daleč, ne direktno, ne s strani, ...) na nobenem od kompaktov (Panasonic FT1, Olympus SW1030, Canon Ixus, Sony).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 feb 2011, 09:37 
Odsoten
Pristopni član

Hvala za vse. Nekaj mi bo že pomagalo tole sploh pri slikanju temnopoltih. Najlepša hvala če še ma pa drug kaj pa kr z besedo na dan.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: