* *
Danes je 12 dec 2019, 18:04

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 18 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Novinec
OdgovorObjavljeno: 19 jan 2010, 23:06 
Odsoten
vstopil v forum

heh, kr fisheya za začetk.xD

kot so že predhodniki omenil. 18-200 je na bolhi za male pare. 18-55 tud. (predvidevam, da D3000ke nisi kupu same, ampak u kitu, in maš 18-55že zravn ;) ) torej, za pokrajino potlej za silo, za začetek že maš..

za macro.. (hmm, ker je že ta Pro v makrotu? imena mi negrejo najbolš.. :/ ). trenutno mam v lasti 28-105, pa mi nacajte z Rajnoxovo 250 predlečo že zmanjka globine/povečave..
lahk si kupš enga statičnga (nevem kokl globoko v tvojo denarnco gre tvoj budget), alpa greš probat 70-200/55-200/70-300 pa na njega namontiraš raynoxa (rajnox 250 = 6x,x € (nism sigurn za ceno...)

za macro pa brez predleče (razn če maš mal dražjimacro objektiv) neboš nč. ;)

Cheers S!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 dec 2010, 02:42 
Odsoten
vstopil v forum

Hejla
Nekatere zgornje komentarje si vzela malo negativno; po nepotrebnem, pravzaprav so dobri, le brat jih je treba znat. Da se zverziraš v osnovah je čisto dovolj objektiv ki ga imaš.

Nabavi literaturo in preštudiraj osnove. Ko prebereš kaj pomeni zaslonka,čas osvetlitve itd, kako le-te štimat pojdi ven s svojim aparatom in škljocaj-škljocaj-škljocaj. za vsako stvar poglej kaj pride ven (zraven se pa še vprašaj kaj že si prebral na to temo?).

Kar se tiče opreme, NE kupuj nič več!!!! Določi si nek čas, v katerem naj bo to tvoje pravilo. Nima smisla, da kupuješ neke super objektive blabla, dokler ti niso jasne osnove. Dobri objektivi nič ne pomagajo, če ne veš kaj zdej z njimi. Hkrati, ko osvojiš osnove, ti bo hitro jasno tudi 'kakšen objektiv kdaj in zakaj'. S časom se ti lahko tudi zgodi, da te bo začelo zanimati bolj kaj drugega kot pokrajina/makro [takšen primer sem jaz] - pač probuješ, raziskuješ, se nekako iščeš [recimo, zaenkrat ne kupuj makro objektiva]. Skratka, ne prehitevaj, vzemi si čas.

PS: če te zanese do konca leta na primorsko se lahko zmeniva za kafe pa sprobaš moj makro objektiv - samo, če si siguren, da se ne boš zaljubu v canona ;-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 dec 2010, 05:26 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Učiti,učiti in še enkrat učiti,kao što je rekao drug Tito:

http://www.astrokaktus.com/DigitalPhoto ... trina.html

http://www.cambridgeincolour.com/tutorials.htm

http://www.juzaphoto.com/eng/index.htm

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 18 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: