* *
Danes je 21 okt 2019, 11:11

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 68 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Dojenčka v stanovanju
OdgovorObjavljeno: 16 jun 2009, 00:25 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Definitivno zunanji fleš. Kot obvezni dodatek za slikanja v zaprtih prosotrih pa kakšen LumiQuest Pocket Bouncer. Potem pa na ročne nastavitve, par preizkusov in boš hitro vedel kaj in kako :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 jun 2009, 00:40 
Odsoten

Odbijanje v strop ali steno z vgrajenim verjetno ne bo potegnilo - 2 metra gor, 2 metra dol pa precej svetlobe se ne odbije od stropa... to je bolj za zunanje fleše, bi rekel. Lončki, kak zelo prosojen bel papir, morda tudi kak fill-in fleš (ali kakorkoli se pač ta nastavitev imenuje pri Olmpusu), to je nekaj opcij. Stojalo ali kaj podobnega na tvoji strani tudi ne bi škodovalo (na oni fotki prej se ni premikal le otrok, temveč se ti je tudi malo tresla roka). Zunanji fleš je pa še najbolj gotova opcija.
Mimogrede: tistle črn polkrog na dnu slike s krofom je verjetno od sončne zaslonke?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 jun 2009, 07:09 
Odsoten
Pristopni član

Tisti črn polkrog je od objektiva, tudi to je en razlog več za zunanji fleš.

Igral sem se pa z vsemi nastavitvami fleša in ne najdem prave osvetlitve med vsemi kar jih ponuja, najboljša je
tista proti rdečim očem, ampak je spet problem če je malo svetlobe ker kar podaljša čas.

Po drugi strani mi je aparatek zelo všeč, le to me je začelo iritirat počasi, očitno bo fleš kar spodobna rešitev.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 jun 2009, 07:18 
Odsoten
Pristopni član

Stojalo uporabljam kar pogosto, tista fotka je pač ena slabših kar sem jih našel.

Saj če dojenčka premikam pa uporabljam stojalo in moj kvazi softbox in prižgem še kako luč,
mi uspe naredit spodobno fotko sem ter tja, vem pa da bi se dalo boljše in v kakem trenutku,
ker so otroci nepredvidljivi, narediti kako spontano in iz roke.

Hvala lepa vsem v pomoč, sedaj vem v katero smer naprej.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 jun 2009, 09:00 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor / U-117
zzak je napisal/-a:
Evo, tale je še najslabša kar jih imam, ostale sem zbrisal:

Slika

To je to kar dobim iz aparata, če je otrok pri miru je vsaj ostra, svetlejše pa ne dobim.
Če dam hitrejši čas je temnejša. Je bila pa prižgana luč.

Ali hočem od aparata preveč, ampak ko sem imel doma K10, je bilo veliko veliko bolje.

Lp

Če se zadovoljiš z 10x15 kahko uporabiš samo četrtino posnete fotke. Torej takšen izrez lahko narediš. Tvoj objektiv ima na dolgem koncu pač bolj slabo svetlobno jakost f/5.6. Začne se pa pri f/3.5 in s tem si lahko malo pomagaš. Ne pa postaviti objektiva na 14mm(28mm) in se potem malčku toliko bolj približati. No lahko tudi to poskusiš. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 jun 2009, 10:06 
Odsoten
napreduje v forumu

zzak je napisal/-a:
Z vgrajenim flešom tudi ne znam delat, sem probal vse funkcije in največkrat se zgodi kaj takega:

Slika

Najbolj ironično je pa to da sem ta aparat kupil ker naj bi bil prijazen do uporabnika-laika. Ampak sam z od
kolega Pentaxom delam čisto v redu fotke v avtomatiki.

Ampak sem pa vsaj dober krof spekel :lol:

Čaki malo. Z uporabo vgrajenega fleša bi pač moralo biti bolje.
V EXIFu piše ISO100 (dvigni ga malo - glede na videno vsaj ISO400) in probaj z isto zaslonko in časom kot pri krofu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 jun 2009, 10:34 
Odsoten
Pristopni član

To sem dal spet najslabšo, samo v pogled, saj potem ko se malo igram je veliko bolje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 jun 2009, 10:55 
Odsoten
napreduje v forumu

zzak je napisal/-a:
Najbolj ironično je pa to da sem ta aparat kupil ker naj bi bil prijazen do uporabnika-laika. Ampak sam z od
kolega Pentaxom delam čisto v redu fotke v avtomatiki.

Če misliš uporabljat samo avtomatiko brez kakršnegakoli razumevanja ozadja, potem je popolnoma brezveze, da sploh imaš DSLR aparat. Raje bi kupil kak kompakt srednjega razreda, pa bi prišel pol ceneje skozi, pa še slike bi bile veliko boljše. Mimogrede, a vsaj navodila za uporabo si prebral? Če si jih, a si jih tudi razumel?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 jun 2009, 11:50 
Odsoten
Pristopni član

Sem, ampak so napisane v tem načinu; ISO funkcija: nastavljanje ISO vrednosti od 100 do 1600. :D

Vem to s kompaktom, ampak mi je užitek se igrat z dslrjem, sem pa šele začel in me zanima, čeprav imam
premalo časa za obisk tečaja. Takrat ko sem ga kupoval me je pač več stvari vleklo bolj k dslr-ju kot h
kompaktom. In zdaj je kar je.

Sem imel kompakta, ampak mi je zmanjkovalo kartice, baterije, premali mi je bil za držat, sem
dežurni fotograf cele moje družbe in družine, na leto posnamem recimo 5-10.000 fotk in mi
je bil prehod na dslr nekako samoumeven.
Je pa res da vidim sedaj da bo več dela kakor sem mislil.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 jun 2009, 11:57 
Odsoten
napreduje v forumu

No potem pa, če navodila niso dobro napisana, je pa najboljše kar kakšno knjigo nabavit, pa detaljno preštudirat zadeve. Ker avtomatika je bolj tako-tako in če hočeš boljše rezultate, je treba kaj tudi ročno nastavit. In če hočeš kaj ročno nastavit, moraš najprej vedet, kako in zakaj. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 jun 2009, 12:14 
Odsoten
Pristopni član

Se strinjam, s tem namenom tudi ta topic, je pa res da pol stvari katere preberem, ne vem čemu so namenjene, recimo histogram, pa dobro razumem čemu je namenjen ampak uporabljat ga je pa druga zgodba.

No ja saj gre, naredim pač 100 fotk motiva in nekaj jih je v redu, drugo je pa, če motiv vmes uide...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 jun 2009, 13:28 
Odsoten
Uporabniški avatar

za zacetek snami zascitno plastiko z objektiva ce fotkas z vgrajenim flashem.
Potem daj fotko v Picasso in klikni I'm Feeling Lucky knof in rezultat je z eprecej boljsi.

Sicer predlagam, da zacnes lepo po vrsti. Zapri flash, nastavi ISO 100, aparat na 'A' kjer izbiras zaslonko npr 3.5, objektiv na najsirsi kot in exprimentiraj s casom. Zoom pusti na miru, kompozicijo naredi s priblizevanjem in oddaljevanjem od objekta. Potem poskusi isto na ISO 200 (400, 800)...

.... potem pride zoom, externi flashi, odbojniki ipd

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 jun 2009, 13:54 
Odsoten
Pristopni član

Ni plastike na objektivu, ampak je enostavno prenizko fleš lučka.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 jun 2009, 07:59 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor / U-117
plizzzzzz je napisal/-a:
za zacetek snami zascitno plastiko z objektiva ce fotkas z vgrajenim flashem.
Potem daj fotko v Picasso in klikni I'm Feeling Lucky knof in rezultat je z eprecej boljsi.

Sicer predlagam, da zacnes lepo po vrsti. Zapri flash, nastavi ISO 100, aparat na 'A' kjer izbiras zaslonko npr 3.5, objektiv na najsirsi kot in exprimentiraj s casom. Zoom pusti na miru, kompozicijo naredi s priblizevanjem in oddaljevanjem od objekta in rezanjem. Potem poskusi isto na ISO 200 (400, 800)...

.... potem pride zoom, externi flashi, odbojniki ipd

Ker 28mm ne bo najbolj posrečena goriščnica za kadriranje na polni frame.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 jun 2009, 09:16 
Odsoten
Pristopni član

Zakaj ne bo v redu? Nisem vedel da je bolje slikati brez zoomiranja.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 68 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: