* *
Danes je 15 sep 2019, 19:01

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Fotografiranje z očali
OdgovorObjavljeno: 25 apr 2009, 17:48 
Odsoten
napreduje v forumu

A ima še kdo tukaj na forumu, ki nosi očala težave pri fotografiranju in kako se spopadate z njimi? Sam sem opazil, da pri fotografiranju z očali, vidim približno 80% iskala pa še svetloba pride do iskala, ko imam sonce za sabo #-o

Zgleda si bom moral nabavit vrvico za očala. :lol:

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Fotografiranje z očali
OdgovorObjavljeno: 25 apr 2009, 20:35 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Ljubljana
Ja to je pa res hudič. Tudi jaz sem en čas nosil očala na vrvici. Posebno je bilo nerodno na raznih potovanjih in izletih,še najhujše pa pozimi na smučanju, zato sem si sedaj omislil leče. kadar grem kam za par dni, jih enostavno vstavim, za na blizu imam pa potem ene navadne na vrvici, glih tolko,da kaj preberem. Leče po potrebi vzamam 7 ali pa 30 dnevne. Sedaj je enostavno, ker so že toliko kvalitetne, da jih ni treba vsako noč jemati iz očesa, ampak jih imaš notri kar cel teden ali celo mesec.

LP Andrej

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 apr 2009, 07:16 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Trzin
sam sem problem rešil z kontaktnimi lečami. Pa ne le pri fotografiranju, potapljanje, uporaba čelade na motorju in nošenje sončnih/smučarskih očal... vse postane lažje ;)

tiste leče ki jih imaš lahko notri dan in noč, ti bo odsvetoval vsak pameten okulist, saj mora oko dihati. z nošenjem takih leč se nevarnost za vnetje(in s tem posledično sledi poškodovanje očesa) zelo poveča, kljub kakovostnim lečam(kot jih oglašujejo). Zato se sam ne bi igral preveč s tem.

Sam imam mehke 14dnevne J&J, ki jih nekako najbolj priporočajo. Čeprav letni strošek ni majhen(cca 250€+pregled), sem ugotovil da sem skoraj na istem kot če uporabljam očala, saj če jih nisem polomil se mi je pa malo spremenila dioptrija :lol: tako da sem moral skoraj vsako leto po nova očala.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 apr 2009, 16:26 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

bear987654321 je napisal/-a:
sam sem problem rešil z kontaktnimi lečami. Pa ne le pri fotografiranju, potapljanje, uporaba čelade na motorju in nošenje sončnih/smučarskih očal... vse postane lažje ;)

tiste leče ki jih imaš lahko notri dan in noč, ti bo odsvetoval vsak pameten okulist, saj mora oko dihati. z nošenjem takih leč se nevarnost za vnetje(in s tem posledično sledi poškodovanje očesa) zelo poveča, kljub kakovostnim lečam(kot jih oglašujejo). Zato se sam ne bi igral preveč s tem.

Sam imam mehke 14dnevne J&J, ki jih nekako najbolj priporočajo. Čeprav letni strošek ni majhen(cca 250€+pregled), sem ugotovil da sem skoraj na istem kot če uporabljam očala, saj če jih nisem polomil se mi je pa malo spremenila dioptrija :lol: tako da sem moral skoraj vsako leto po nova očala.

No, jaz bi pa svetoval ravno leče, ki jih imaš lahko dan in noč. So narejene iz drugačnega materiala kot običajne in imajo prevej večjo prepustnost kisika. Pač jih nimaš ponoči, imaš pa lahko enomesečene mirno dva meseca v uporabi za čez dan.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 sep 2009, 11:08 
Odsoten
Pristopni član

A z lečami se bolje vidi skozi iskalo kot z očali?

Drugače pa so po moje še najboljše kar dnevne leče, ki jih po uporabi zavržeš. Na ta način je najmanj možnosti za infekcijo očesa. Je pa draga varianta.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 sep 2009, 13:08 
Odsoten
urednik e-Fotografija.hr

Kraj: Zagreb
Stvar navike. Z očalima slikam dugo. Nemrem reći da je elegantno, ali je puno jednostavnije nego svaki puta riktati dioptriju na apatatu kad neko drugi uzme slikati ko nema dioptriju.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: