* *
Danes je 16 okt 2019, 08:39

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 165 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 avg 2004, 20:50 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Ta 'nekje' na Jadranu bi lahko bilo v Kvarnerju, kakšnih pet milj pred otokom Susak...

Vsaj na prvi pogled mi izgleda kot ta otok, slikan iz SZ strani. Pa ni nujno res, sem bil tam zadnjič pred 15 leti... :cry: :cry: :cry:

'Moje' pijavice so bile kakšnih pet milj severneje, v višini Albaneža.
Pa precej nižje nad morjem. Ja, spomini, spomini...

Boste že oprostili, če se takole malce 'raznežim', enkrat navtik, vedno navtik, ja.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 avg 2004, 01:13 
Odsoten
napreduje v forumu

Jaz pa Jadrana ne poznam veliko, tko da bom kr upal, da se mi pojavijo v severnem delu, da jih lahko kar iz vrha Trzaskega zaliva vidim...

Seveda oprosceno :wink: Ker poznam ta obcutek. Je isto kot ta moja norost za vsem tem, dva tedna skoz v oblakih (lahko celo dobesedno hehe), potem pa se vreme umiri pa obujam spomine prek slik in upam, da bo spet kdaj tako "lepo". Ahjej... :oops:

Evo tole sem nasel, zelo uporabna stran ce zna kdo italijansko, pa se veliko slik ima in sprotna porocila o takih zadevah: http://www.tornadoit.org/

LP :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 avg 2004, 12:17 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Kamnik
Da še jaz dodam en poskus fotografiranja strele... Slikano prejšnji vikend na Krku ob 20.57, in sicer z A80; nastavitve full zoom 118mm (ekv.), manual 15s, f4,9, ISO 50:

Slika

Malo visi, ja, bom popravila, tole je samo na hitro crop+resize+USM+okvir. 8)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 avg 2004, 12:22 
Odsoten
napreduje v forumu

=D= =D= =D=

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 avg 2004, 12:35 
Odsoten
vstopil v forum

Hvala, bojan! :D

Če koga zanima večji izrez iste slike:

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 avg 2004, 12:45 
Odsoten
Padel v boju

Kraj: Ljubljana - Domžale
Res lepo posneto - čestitam! =D= Barve so pa sploh poglavje zase....

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 avg 2004, 13:19 
Odsoten
napreduje v forumu

Bravo, super ujeto =D=
zanimivo, da se predno sm vidu prvo fotko sm hotu rect, ce lahko das samo izrez strele da vidim se bolj detajle in evo dva posta nizje :wink:

Se pa vidi da je z A80 narejeno, ker je glavna veja debela, ima kolega podobne fotke z A70, zal ocitno prezge. Sam to je moglo zgat a? :happy:

Cestitke se 1x! :wink:

PS: opazam, da se konkurenca zbira, hihi :song:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 avg 2004, 13:40 
Odsoten
vstopil v forum

Kurty, weatherphotos, hvala! 8)

Niti ni tako žgalo, ker je bilo precej daleč stran. Kjer sem bila jaz, sploh ni niti deževalo niti treskalo. Ja, možno, da glavno vejo prežge pri fotoaparatu z manjšim senzorjem, je pa tudi odvisno, koliko daleč stran je udarilo. Tukaj je recimo strela dosti tanjša:

Slika

Konkurenca je pa vedno zdrava, a ne? :lol:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 avg 2004, 14:58 
Odsoten
napreduje v forumu

hehe, ce je dalec se ne pomeni da ni zgalo :wink: Na lepotice se spoznam kar dobro (sorry tokrat mislim na stele :lol: ), pa ze iz slike lahko vidim moc nevihte. Sploh pa si vse podatke povedala, imam vse meteoroloske podatke v arhivu, tako ja... :)
Na tejle tazadnji sliki pa je tanjsa, ker je bil dosezen samo preskok med + in - na hitro, takih strel polovim na tisoce, jih pa ne maram ker niso nic razvejane :cry:
Pa se tole ce opazis, tale je rumena (to je znak da je bila na "suhem"), bele strele pa so vodene (gredo vecinoma po kapljicah). S tem si jst pomagam dolociti kako blizu nevihte moram it, da dobim lepse strele...

Ah ne bom nakladal prevec...se grem jst zdravit konkurence :lol: :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 avg 2004, 15:11 
Odsoten
vstopil v forum

Hvala za informacije, sem zvedela veliko novega. Ja, takih nerazvejanih strel imam tudi jaz nekaj in res niso tako zanimive. To je bil moj prvi poskus lovljenja strel sploh in sem kar zadovoljna z rezultati. Je res kar adrenalinsko, sploh ko skačeš gor in dol od jeze, ko se bliska na vseh koncih ravno, ko ne slikaš ali pa ko v fotoaparatu poteka noise reduction (pri 15-sekundni ekspoziciji je to nadaljnjih 15 sekund!! Grrr...)!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 avg 2004, 16:12 
Odsoten
napreduje v forumu

Ni problem, ce lahko pomagam, le prasaj :wink:

Aja se tole, vidim da vas vecina uporablja tale noise redunction pri teh kompaktih. Probaj brez tega, prides zagotovo hitreje skoz fotko. Potem pa za zreducirat noise uporabit programe za to. Pa ker je itk ponoci sama tema in svetloba vecina samo od strel, nimas kaj izgubit. Preverjeno :!:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 avg 2004, 16:22 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
ana je napisal/-a:
... ko ne slikaš ali pa ko v fotoaparatu poteka noise reduction (pri 15-sekundni ekspoziciji je to nadaljnjih 15 sekund!! Grrr...)!

Izgleda, da sem nekaj ispustil...
Kako je s tem 'noise reduction'?

BTW fotka je pa prva liga, Ana, čestitam

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 avg 2004, 16:35 
Odsoten
vstopil v forum

Jaz bi noise reduction že izklopila, vendar se ne da. :cry:

Aleš, A80 (pa tudi drugi kompakti) ima pri ekspozicijah, daljših od 1,6s avtomatski noise reduction, ki izgleda tako, da naredi še en prazen posnetek (kot bi imel na objektivu pokrovček), ki traja isto, kot je bil nastavljen čas, torej pri ekspoziciji 5s bo tudi noise reduction 5s. Včasih pride prav, včasih pa je prav nadležen.

Pa hvala za pohvalo! :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 avg 2004, 16:44 
Odsoten
Galery Editor

Kraj: Podlehnik
ana ,anuška...ja bravo no...ampak dej ti prosim ,še kakšno slikco v galerijo,ker tam je taka suša ,da že kar mal boli....in raje gledam dobre strele,kot pa to kar mi ljudstvo ponuja v ogled...

še enkrat čestitke ....(sam namreč strel še nikoli nisem fotkal in mi je super že to ,da jih sploh ujamete)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 avg 2004, 16:46 
Odsoten
napreduje v forumu

Aja ce se ne da, pol pa res skoda... :cry:
Poznam tist obcutek, ko tule s kolegom slikava strele, pa vem da jst samo skljocam non-stop, on pa kolne in caka da mu buffer sproducira sliko medtem, ko jih enih par zamudi :? On ima pa Nikona 5400, mogoce imajo tile ze moznost za izklopit NR...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 165 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: