* *
Danes je 05 dec 2020, 06:37

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 217 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Koncerti
OdgovorObjavljeno: 27 sep 2009, 14:28 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

Odyn je napisal/-a:
fire woman je napisal/-a:
Imam eno prošnjo ... na spodnjem linku so moje fotografije in me zanima kak feetback ... predvsem pa kak nasvet kako izboljšati slike .... sem amaterka in se učim čisto sama sproti ... Hvala že v naprej. LP

http://rockline.si/index.php?module=strani&stranid=28&op=enaReportaza&id=737

Tehnično zadevo čisto dobro obvladaš. So pa včasih nekatere tvoje fotke malo nerodno odrezane (del motiva ti uide iz kadra ali kakorkoli). V takem primeru pa moraš pač premisliti, ali je tista fotka res tako WOW oziroma tako zelo pomembna, ali pa je morda bolje, če je ne objaviš. Kvaliteta nad kvantiteto.
Pa naštudiraj še spreminjanje v črnobelo. Pri koncertni včasih da prav neverjetne rezultate.

Odyn je že vse napisal. Pravzaprav ne potrebuješ nasvetov, saj sama znaš :wink:
(razen tistih, ki niso prav ostre ali imajo preveč motečih elementov na napačnih mestih, bi v galeriji dobivale ocene od 8 navzgor)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 sep 2009, 11:45 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

hvala za komentarja ... mene edino res zanima kako je možno narest res lepe čist čiste fotke, ker jaz moram dostkrat manjšat slike, ker so drgač zelo zrnate ... ne vem a je to zarad isota??? ponavad moram slikat pri 1600, ker kakor dam manj so slike zelo temne .... in če jih svetlim je še huje ...

Zadnjič spremenil fire woman, dne 30 sep 2009, 07:40, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 sep 2009, 15:26 
Odsoten

to je sicer povsem normalno; ja, zaradi visokega ISO; opazno razliko dobiš edino z boljšo opremo (5D...) ali pa fotkaš RAW in potem dosvetliš za eno zaslonko (torej namesto pri ISO 1600 slikaš pri 800 z istimi nastavitvami)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 sep 2009, 21:33 
Odsoten

Ja, no... ena alternativa so ti še svetlobno močnejši objektivi. Ampak kar je pod 2.8 je vse fiksno. Pa hitro imaš kaj izven fokusa.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 sep 2009, 08:15 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

kaj pa recimo tole http://www.rockline.si/index.php?module=strani&stranid=28&op=enaReportaza&id=690

fotke kjer je brdon cel na sliki ... se mi zdi, da je zgornja polovica slike mal pretemna ... to se mi velikokrat zgodi kadar slikam pokončno s 17-50 2.8 Tamron ... pa zanima me kako dobit večjo globino pri takih slikah (če se tako reče :oops: ) ... upam, da sem dovolj jasna ... kaj to je potem res vse od objektiva odvisno al je kaka fora ???

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 sep 2009, 08:26 
Odsoten

Hja, koliko bo svetla slika je odvisno od zaslonke/časa/ISO ter od lučkarja. Na telih fotkah bi rekel, da pevec pač ni stal tako, da bi bil najbolj osvetljen del njegovega telesa obraz. Na to nimaš vpliva (lahko pa z opazovanjem pač poskusiš predvideti njegovo premikanje po odru, ampak to, kot vidim iz tvojih fotk, itak kar dobro obvladaš).
Kako dobiti globino? To misliš globinsko ostrino ali, da bi se kaj (čeprav neostro) videlo tudi v ozadju ali kaj tretjega?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 sep 2009, 08:37 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

globinsko sem mislima ja, da bi pevec bolj prišel do izraza na fotki, ne vem mogoče se samo meni zdi da bi moral bolj izstopati in ne vem kako to narest ... sam očitno je res vse v postavitvi ... Drugače ...dobr bi blo met kak širši kot, to pa zelo pogrešam ja, ... ker kokr hočem zajet več akterjev s tamronom 17-50 2.8 mi sploh ne ratajo dobre fotke - mogoče bi znal kdo pojasnit zakaj? ... da bi ujela atmosfero na odru mislim ... kak canon 16-35 2.8 al kaj :) kaj je kaj primerljivega s tem pa seveda cenejšega in je ravnotako uporabna zadeva? Milsim portretov sem se že mal naveličala :oops:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 sep 2009, 09:05 
Odsoten

Daj nalimaj sem katero od teh 'širokih' fotk, pa povej, zakaj ti niso všeč.
Takole nasploh pa bi rekel: različni deli odra so ponavadi različno osvetljeni. Kar sploh ni nič napačnega; je pa včasih potrebna kasnejša obdelava, da tudi iz temnejših delov spraviš detajle (pričakuj pa več šuma).
Aja, pa to veš, da če fotke pretvoriš v ČB, se znebiš dela šuma (barvnega).
Predvsem pa se čimmanj obremenjuj s tehničnimi detajli in išči 'feeling'.

(mimogrede: tudi sam nisem nek 'pro' na tem področju, tako da me jemlji z malo rezerve; imam podobne fotke kot ti, morda še malce slabše).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 sep 2009, 14:02 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Ma ja, sej maš prav, da pač mal pretiravam.

Kako mnenje pa imate kaj o tamronu SP AF10-24mm F/3.5-4.5 Di II?

Hm, kako pa pretvarjaš slike v črnobele?
To misliš s fotoshopom ali da že na fotoaparatu naštimaš črno-belo tehniko?
S programom na žalost tega še ne znam ... bi bila pa vesela kakega nasveta.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 sep 2009, 15:02 
Odsoten

Vsekakor v programu (sam včasih sicer na hitro fotko pretvorim v ČB tudi na fotkiču, a to le zato, ker lahko pogledam za vsak RGB kanal posebej, kako svetla je slika in si jo potem shranim, da se bom lažje spomnil kako in kaj).
No, sam to počnem iz RAW datotek z ACDSee Pro. Pač saturacijo na nulo, potem pa z nastavitvami beline, svetlobnim equaliserjem, ... upravljam z razmerji 'barv'.
V Photoshopu pa to ponavadi naredim z Layer/New Adjustment Layer/Black and White, kjer potem lahko za vsako barvo posebej nastavljaš, kako svetli so predeli tiste barve na ČB sliki. So pa gotovo še drugi načini (recimo, če saturacijo daš na minimum, tudi v PS dobiš ČB sliko).
Načinov je veliko, najmanj možnosti ti bo še dala kakšna "convert to grayscale" funkcija. Zelo priporočam, da te postopke malo osvojiš; posebej pri koncertni fotografiji (kjer imaš pogosto osvetlitve samo določene barve) ti lahko dobra ČB pretvorba da odlične učinke. Tako, da si kar preberi kak tutorial pa čimveč probavaj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 sep 2009, 16:31 
Odsoten
Uporabniški avatar

men se zdijo kar fajn tvoje fotke.
Drugac pa za koncerte ti ne bi priporocal svetlobno manj mocnih objektivov od f/2.8, ok za siroki kot AF10-24mm F/3.5-4.5, verjento ze ok. Cimvecja stevilka je tem manj svetlobe ti pride v objektiv in torej moras podaljsat cas.

Sprasujes tudi o globinski ostrini. Z vecanjem zaslonke, torej zmanjsevanjem stevilke 2.8 na recimo 1.8 se ti manjsa globinska ostrina in ozadje dobis bolj zabrisano - torej pevec bolj izstopi, kar si sprasevala.

Sam za koncetrte uporabljam v glavnem f/1.8 iso 1600, je pa res, da fotkam ponavad na temnejsih placih (metelka, klub CD..) . Imam pa kar fiksne objektive. (80, 114, 170 mm ekv.), je bolj zabavno z njimi slikat.
Za siroki kot pa uporabim kar kompakta lx3 s 24mm .
Za canona mas mislim da 50mm/f1.8 ki je precej ugoden in svetlobno mocan.

Za ČB imam zadnje case ponavad nastavljeno kar v aparatu, mi je bolj vsec tako videti fotko, ker pa itak slikam v jpeg+raw formatu iz raw potem dobim barvne fotke. Te ponavadi pretvorim v ČB, so pa vcasih celo boljse tiste čb iz aparata kot pretvorbe. Odvisno. Vcasih sem se caral v fotosopu zdaj pa pretvorbo prepustim kar Silkypix- naredi zelo dobro sephia pretvorbo, ki jo potem se mal popeglam pa je.

pa obilo lepih fotk se naprej

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 okt 2009, 11:46 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Ja itak po 2.8 je katastrofa sploh v kakih beznicah k ni čist nč svetlobe ... hehe, jst mam drgač cenona 70-300 4-5.6 in če je fajn svetloba je tudi ok ... mam na izposoji :oops: trenutno najboljša varjanta ker sem brez denarja :?

Drgač mam pa tamrona 17-50 2.8 in canona 50 1.8 - sploh tale je super!

Programe pa bom mogla še osvojit ja, ker trenutno uporabljam v fotoshopu res bolj osnovne funkcije kot je svetljenje pa mal popravljanje barv.

Glede črno belih slik ... ko nastavim funkcijo monochrome ... mi dostkrat ne ratajo dobre slike ... al so presvetle in se jih ne da popravit (ok, lahko da jih pač jaz ne znam :oops: ) ali pa majo kr en rjav pridih ... ali so pa pretemne ... res zelo malokrat mi je ratala tako dobit dobro sliko ... če pa je že bla dobra pa nikakor nisem mogla pol v fotoshopu nares res take lepe črno bele ... evo konkreten primer http://www.rockline.si/index.php?module=strani&stranid=28&op=enaReportaza&id=604

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 okt 2009, 12:28 
Odsoten

za pretvorbo v ČB Channel Mixer

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 okt 2009, 12:47 
Odsoten

Ja, svetlobno močni objektivi so must-have za koncerte. Morda bi si omislila kakšnega manualnega (M42 navoj) pa adapter? Dobiš variante 85mm ali 135mm 2.8 kakih 60€ (koliko pa je adapter za Canon pa ne vem). Sicer treba fokusirat na roke pa kake take fintice so še (odvisno od sistema do sistema), ampak za malo denarja vsaj malček muske.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 okt 2009, 12:44 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

zanima me kako do take slike:

Slika

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 217 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: