* *
Danes je 19 sep 2019, 01:48

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 59 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: prva poroka
OdgovorObjavljeno: 20 nov 2008, 12:06 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Se popolnoma strinjam, po mojih izkušnjah je VEDNO dobro da se predstaviš duhovniku in izmenjaš par prijaznih besed, mu daš vedet da je šef in ponavadi tudi zaradi fleša ne komplicirajo, če ga že res moraš uporabit. Še boljše pa je, če maš šanso pridet na "generalko", so zadeve manj stresne in se je lažje vse zment, pa da dobiš feeling za prostor, postavitve, svetlobo...

Še en dober nasvet je tudi, da ko si si ogledal prostor ( ne samo cerkev, ampak tudi okolico za skupinske, fotoshooting para itd...), pregledaš večer pred poroko par galerij priznanih mojstrov, da dobiš kakšno idejo kako jih postavt itd... Tega da ne boš kreativen ti ne bo noben zameril, medtem ko ti lahko neposrečeno experimentiranje v stresni situaciji marsikdo :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 nov 2008, 14:52 
Odsoten
Pristopni član

Evo, mukotrpno delo je za mano. Kakšnega večjega užitka v tem pa nisem občutil.
Ne vem, če bom zadevo še kdaj ponovil. Slike so še kar OK, razen tistih najbolj pomembnih :(
Tukaj mislim skupinske slike. Ker za slikanje zunaj ni bilo primernega prostora - cerkev sredi mesta, smo se slikali znotraj. In ravno med slikanjem je skozi velika vitražna okna posijalo zelo močno sonce. Tako imam dve glavi prežgani, tam je sonce sijalo skozi dve prozorni prizmi, nekateri ljudje so rumeni - rumeno steklo, ostalo je pa malo mešano. Zadeva v živo sploh ni zgledala slabo, na aparatu napak nisem opazil, na računalniku je pa žalost. Če pretvorim v ČB, še nekako zgleda, razen prežganin.
Sicer te stvari veliko bolj motijo mene, kot bodo mladoporočenca, vseeno ni dober občutek, če ti ne uspe, kot si pričakoval.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 nov 2008, 08:39 
Odsoten
napreduje v forumu

nocni je napisal/-a:
Kakšnega večjega užitka v tem pa nisem občutil.

Meni že po samo dveh porokah (od tega eni v familiji) zdaj fizično rata slabo, če samo vidim kakršnokoli poročno fotko. Nikad više, razen za zelo veliko denarja... :P

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 dec 2008, 13:21 
Odsoten
Pristopni član

potegnil sem si filem masters of weading photography (ce se tko napise :mrgreen: )

na youtube sm gledu trailerje in filem je odlicen... danes bom pogledal celega

hvala za ta filem =D=

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 apr 2009, 09:31 
Odsoten
vstopil v forum

hej..
Ker se cez en mesec poroci sestricna, me je prosila za fotografa vendar sem takoj prez premisleka odgovoril NE :) To pa zato, ker tega se nikoli nisem pocel, ker imam veeelikoooo premalo izkusen in oprema ki ni ne vem kaj. Torej gladko ne :)
Sem pa jo prosil, oziroma se dogovoril z fotografom, ki bo slikal, da bom jaz zraven in malo probaval. Torej brez skrbi, da bo potem meni kdo jamral, da kaj ni vredu, da sem kaj zamudil...
Me pa vseeno zanima, ce se mi s tako opremo kot jo imam sploh izplaca kaj poiskusati. Objektiv je svetlobno slab, tako da v cerkvi....hmmm....poleg tega si se nisem kupil flesa, (si ga pa nameravam v roku 14 dni) in v tako kratkem casu ga ne bom mogel nastudirati, tako da bi bil verjetno le na avtomatiki.
Body: D80
objektiv: Nikkor 18-200 VR

flesh bom kupil SB600

Torej je to vsaj malo primerno za "poiskus" ali naj raje samo sedim in pijem :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 apr 2009, 10:37 
Odsoten
napreduje v forumu

Če bo v cerkvi, potem brez fleša skoraj nimaš kaj iskat. No ja, glede na to kako nekritični so večinoma ljudje, je tudi vgrajeni lahko dovolj. Ampak jaz si tudi ne bi upal brez vsaj enega kosa malo bolj resne opreme (dober fleš največ pomaga) dati česarkoli od sebe. Raje rečem ne in priporočim profesionalca... :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 apr 2009, 10:49 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Trzin
tudi flash na avtomatiki verjetno ne bo ok. prestavi v M, na flash odbojnik/mini softbox in se igraj. Če ne boš edini fotograf nimaš kaj zaj**at.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 apr 2009, 11:06 
Odsoten
napreduje v forumu

Aja, še ena osebna izkušnja. Nazadnje ko sem fotografiral poroko (od znanca), je bila sicer samo civilna, ampak je bila v eni samostanski cerkvi, ki je praktično brez pravih oken in s slabo provizorično razsvetljavo (v Kostanjevici, če kdo pozna, prostor se koristi samo za protokolarne namene in podobno, drugače pa je prazen in neosvetljen), tako da ni bilo skoraj nobene prave svetlobe. V familiji je bilo nebroj "fotografov", ki so bliskali vspovprek, ampak v cerkvi menda nihče ni naredil niti ene uporabne slike, medtem ko so bile moje vse "dobre". Razlika med mano in njimi je bila samo v tem, da sem jaz imel zunanji fleš in sem stopil dva, tri korake bližje, medtem ko so oni slikali od daleč (5m in več), in to z avtomatiko.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 apr 2009, 11:10 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
rtmktl je napisal/-a:
hej..
Ker se cez en mesec poroci sestricna, me je prosila za fotografa vendar sem takoj prez premisleka odgovoril NE :) To pa zato, ker tega se nikoli nisem pocel, ker imam veeelikoooo premalo izkusen in oprema ki ni ne vem kaj. Torej gladko ne :)
Sem pa jo prosil, oziroma se dogovoril z fotografom, ki bo slikal, da bom jaz zraven in malo probaval. Torej brez skrbi, da bo potem meni kdo jamral, da kaj ni vredu, da sem kaj zamudil...
Me pa vseeno zanima, ce se mi s tako opremo kot jo imam sploh izplaca kaj poiskusati. Objektiv je svetlobno slab, tako da v cerkvi....hmmm....poleg tega si se nisem kupil flesa, (si ga pa nameravam v roku 14 dni) in v tako kratkem casu ga ne bom mogel nastudirati, tako da bi bil verjetno le na avtomatiki.
Body: D80
objektiv: Nikkor 18-200 VR

flesh bom kupil SB600

Torej je to vsaj malo primerno za "poiskus" ali naj raje samo sedim in pijem :D

Za tako malo slikavanje bo oprema cisto OK.
Sestricna ti verjetno ne bo zamerila, ce bos kaksno dobro sliko naredil ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 apr 2009, 11:21 
Odsoten
vstopil v forum

bear987654321 je napisal/-a:
tudi flash na avtomatiki verjetno ne bo ok. prestavi v M, na flash odbojnik/mini softbox in se igraj. Če ne boš edini fotograf nimaš kaj zaj**at.

Kaj pa lahko gre narobe pri avtomatiki?
odbojnik/mini softbox...je to tisto ki se "potegne" ven iz flesha ali kaj kaj drugega?
MarkoB je napisal/-a:

to verjetno res ne, a vseeno nebi rad nekaj slikal in potem dobil zivcni zlom ker nebi nic mogel zaradi opreme :)

Kako pa s fleshom...odbijanje od stene ali stropa odpade....flesh direkto pa tudi verjetno, ali pac?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 apr 2009, 11:31 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

rtmktl je napisal/-a:

odbojnik/mini softbox...je to tisto ki se "potegne" ven iz flesha ali kaj kaj drugega?

tisti bo verjetno malo premajhen.

kaj gre lahko pri avtomatiki narobe? ne vem ampak meni a100+HVL-F56 AM, v nobenem primeru pri bouncanju/odbijanju ne da željenega rezultata, zato vedno delam na manual.

obijaj od stropa/stene, če se da. Dobiš najbolj naravne rezultate. Ne pa pravilno osvetljena ženina in nevesto in 50 parov oči ki gledajo zadaj iz teme, kar je pogost rezultat pri direktno usmerjenem flashu

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 apr 2009, 11:49 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
rtmktl je napisal/-a:

MarkoB je napisal/-a:

to verjetno res ne, a vseeno nebi rad nekaj slikal in potem dobil zivcni zlom ker nebi nic mogel zaradi opreme :)

Kako pa s fleshom...odbijanje od stene ali stropa odpade....flesh direkto pa tudi verjetno, ali pac?

Pri Nikonu verjetno avtomatika s flashem lepo dela.
Za ziher pa v M nacin. Bo najbolje z najmanj presenecenj.

Flash lahko odbijas od kje zelis. Ce je strop previsoko, pa zna bit kaksna stena blize.
Ker ne bos glavni fotograf verjetno v cerkvi ne bos stal med Bogom in zupnikom - lahko pa vseeno probas, stane nic.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 apr 2009, 12:13 
Odsoten
vstopil v forum

aha...
se nekaj me zanima, pa bom kar tu vprasal, ce prav ne pase sem..
Naprimer, da imam flesh na avto, in fotografiram neko osebo oddaljeno npr. 3 metre, flesh pa odbijam od stene ki je levo od mene (motiv pa naravnost) in oddaljena naprimer 6m ali malo manj. Torej bo blisk na avtomatiki popoloma zgresen, saj bo verjetno predpostavil, da je obrnjen direktno proti motivu? Je to res?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 apr 2009, 12:18 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

ne vem kako je pri nikonu, ampak pri sony/minolta je tako, da ko glavo flasha obrneš kamorkoli drugam, kot od osnovnega položaja nastavi flash na 100% in avtomatika korigira A in S(v popolni avtomatiki).

kolikor vem avtomatika naj nebi računala (samo) s podatki ki jih dobi od objektiva/aparata ampak predvsem glede na predblisk(trenutek preden boš posnel fotko se sproži predblisk in na podlagi tega verjetno prilagodi moč). ne vem zakaj to ne špila pri sony/minolta, ali pa tudi samo da še sam nisem ugotovil, ker sem se z avtomatiko hitro nehal ubadati

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 apr 2009, 12:27 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Avtomatika sinhronizira bliskavico od 1/60 sek navzgor (odvisno od nastavitev v menuju fotoaparata)
Če daš na M, nastaviš čas na npr 1/30sek in tako dobiš še nekaj dodatne ambientalne svetlobe. Seveda ob primerno odprti zaslonki.
Pri odboju v strop ali steno, pa je priporočljivo korekcijo osvetlitve bliskavice (+-) malo povišat.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 59 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: