* *
Danes je 12 nov 2019, 01:35

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Fotografiranje slik - olje
OdgovorObjavljeno: 29 jan 2008, 14:48 
Odsoten
Pristopni član

Za poslikat imam 6 slik v olju, vendar bi rad dosegel efekt plastičnosti, ki nastane ko slikar nanaša barvo na platno. Mislim, da je bistvo v osvetlitvi platna. Na razpolago imam 2 reflektoraja in soft boxa.

hvala za pomoč in nasvet

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 jan 2008, 14:58 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
efekt plastičnosti boš dosegel s sencami. Mogoče bo soft svetloba celo nepotrebna.

Daj dve luči dobolj oddaljene da bo svetloba enakomerna pod 45stopinj in preizkusi.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 jan 2008, 15:18 
Odsoten
mojster

Kraj: Ljubljana
No nekaj je povedal že Matjaž. Vendar po lastnih izkušnjah-slikal sem veliko monografij in katalogov slikarjev- bo bolje uporabiti soft boxe, ker se bo drugače slika preveč svetila-olje na platnu!
Lp Oskar

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 jan 2008, 16:16 
softbox, kot pravi oki. uporabi osvetlitev od strani pa fino bi bilo, če bi imel še slave fleš v ozadju. tako boš dobil najboljšo razpršeno svetlobo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 jan 2008, 20:28 
Odsoten
Pristopni član

empirik je napisal/-a:
softbox, kot pravi oki. uporabi osvetlitev od strani pa fino bi bilo, če bi imel še slave fleš v ozadju. tako boš dobil najboljšo razpršeno svetlobo.

Sem že naredil nekaj poizkusov, mislim da je potrebno uporabiti soft boxe saj se še tako olje rado zasveti kot je napisal mojster. Če sem prav zastopu dodam flesh za platno, ki se slika? Bom vidu če vgrajen flesh proži SB 600 (nikon).

Hvala

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 jan 2008, 16:54 
ja; fleš (z difuzorjem) daš za platno in softbox od strani.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 jan 2008, 18:06 
Odsoten
astrofizik
Uporabniški avatar

Kraj: pri Kopru, med kakiji
Če želiš to plastičnost, bi jaz poskusil s samo enim flashem. Dva bosta sence izničila. Da pa bo slika enakomerno razporejena, mora biti ta flash dovolj, daleč v primerjavi s samo velikostjo slike. Softbox ja, ampak z dovolj majhno kotno velikostjo (videno s slike), da ne bodo sence spet izničene.

Poskusi tudi brez softboxa, tako bodo sence bolj poudarjene, mogoče ti bo tako še bolj všeč. V tem primeru si lahko tudi cross polarizacijo privoscis (polarizator na objektivu in polarizator na flashu, slednji naj bo linearen in pod kotom 90 stopinj).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 31 jan 2008, 20:10 
Odsoten
Pristopni član

Sem poizkusil na več načinovin pri eni sliki nikakor nisem bil zadovoljen z reliefom.
Na koncu sem prišel do tega, da sem en softbox usmeril na sliko, drugega pa bolj stran od slike, seveda je nastal problem neenakovredne osvetlitve (bom popravil v PS) ni pa motečih refleksov, ki se jih nisem mogel znebiti.

vsem hvala za nasvete

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 31 jan 2008, 21:49 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Če se ne motim, mi je nekdo pravil, da so v narodni galeriji za delat reprodukcije, platna na beli dan privlekli.
Je bilo najboljše. :D

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: