* *
Danes je 15 okt 2019, 00:02

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: digiskopija z DSLR-jem
OdgovorObjavljeno: 09 nov 2007, 10:12 
Odsoten
Pristopni član

lep pozdrav vsem skupaj

imam kar soliden DSRL vendar bi še rad nekaj več in to je digiskopija, večina člankov na to temo opisuje digiskopijo s kompakti, vendar mi nekak ni da bi si kupoval še kompakta, zato bom za kkršnikoli nasvet zelo hvaležen

pa lep dan vsem skupaj

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 nov 2007, 14:21 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Kaže, da bom zapisal še enkrat: digiskopija z DSLR-ji, ki so trenutno na trgu ni smiselna.
Naredil sem kup testov, uporabil originalni adapter, fiksni objektiv, zoom objektiv, slikal z zamikom 2 sekund in ni bilo nič, kar bi lahko vsaj približno postavil ob bok fotki iz Nikona 4500, narejeni na osnovnih avto nastavitvah.
Morda kdo drug to zna, enkrat so me že polili v tem forumu, da imam 'premalo kilometrine', moje mnenje in iskušnje pa ostajajo - ne gre.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 nov 2007, 14:34 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor / U-117
Lial in kaj se izkaže kot problem? Ni optike? Pregrešno draga optika? Neuporaben DOF?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 nov 2007, 14:43 
Odsoten
Pristopni član

no takih odgovorov sem se bal, zgleda da si bom moral omislit še kopakta, verjetno je tudi dodatna oprama-(adapter) toliko cenejša da se mi splača nakup komakta

thx

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 nov 2007, 15:42 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: vrhnika
Stresnost posnetka je največji problem, ker je premalo svetlobe in prevelika goriščnica

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 nov 2007, 16:51 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
MH0 je napisal/-a:
Lial in kaj se izkaže kot problem? Ni optike? Pregrešno draga optika? Neuporaben DOF?

Hvala za iztočnico!
Aparat z originalnim adapterjem na spektivu je pravzaprav DSLR z zaslonko 8 (!!!) in fiksno goriščnico 1000mm (1500) Torej je investicija v 'pregrešno drag spektiv, kakor pravilno ugotavljaš nesmiselna, ker je marsikateri drug fiksni objektiv, z dodanim TC-jem boljši, lažji in v normalnih svetlobnih pogojih deluje tudi AF. Spektiv je seveda treba ročno ostriti. DOF je strahovito majhen, vsega nekaj cm, vendar bi to morda še šlo, miniDOF fani bi bili navdušeni, heheh :wink: :wink:

Druga možnost - fiksni 50/1.8 na aparatu in vario-okular na spektivu pa je po svetlobnih sposobnostih že bližje (+3 blende), vendar se pojavi problem fokusiranja - če je nastavljen aparat na AF, je uloviti idealno razmerje na spektivu kar dolgo, kako je pa z dvojnim ročnim fokusom si pa lahko misliš. Zamudno, če nič drugega, ptiček odfrči, preden zbalinaš ostrino.

Tretja možnost - fiksni okular in zoom objektiv pa imata enake probleme in še za kakšno blendo manj svetlobe. Poleg tega objektivi s širšim kotom od 35 (ekv. 50)mm vignetirajo preveč, uporaben del posnetka je manjši od polovice

In za povrh vsega - stresnost posnetka, posledica udarca ogledala, ki je pri takih goriščnicah očitno prevelika, kar je zapisal že Janko. Poskušal sem, koliko mi tu pomaga AS Minolte in ugotovil, da sicer je nekaj pomoči, fotke so pa še vedno slabše od Nikona CP4500.

Potem sem se pri testiranju ustavil, ne zavračam pa možnosti, da je še kakšna pot. Če bom kje dobil namig, bom vsekakor nekaj poskušal v novi smeri, kar mravljinci me obidejo, ko pomislim na možnost Alpha 700+Zeiss spektiv pri 1500mm...

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 nov 2007, 17:43 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: vrhnika
Trenutno edino sprejemljiva kombinacija. Ruski zrcalni objektiv recimo 1000/10 in DSLR. Imaš ročno ostrenje, vendar svetlobno jakost 10. To kombinacijo bi rad sprobal na Pentaksu.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: