* *
Danes je 22 nov 2019, 16:55

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: prosim da mi kdo pove kaj je tu narobe???
OdgovorObjavljeno: 24 avg 2007, 20:18 
Odsoten
Pristopni član

http://i150.photobucket.com/albums/s84/ ... 030169.jpg

http://i150.photobucket.com/albums/s84/ ... 050319.jpg

velikokrat so slike preveč modre....presvetle in z malo ali nič ostrine....
olympus sp 500 ,,,,,prosim za odgovor, ki bi pomagali....res hvala!!!!!!!!![/url]

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 avg 2007, 20:39 
Odsoten
napreduje v forumu

kaj naj rečem - avtomatika je narejena za povprečne razmere - pod vodo pa ni takih.
belino (white balance) je potrebno ročno nastavit
osvetlitev je potrebno korigirat v minus
...

Na vrh

Naslov prispevka: Re: prosim da mi kdo pove kaj je tu narobe???
OdgovorObjavljeno: 25 avg 2007, 10:21 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Kraj: Škofja Loka
Že posnete pa si lahko popraviš z obdelavo ... spodnji dve samo Auto Levels in Auto Color v fotošopu, pa je že razlika.

Slika

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 25 avg 2007, 19:29 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Samo poglej, kaj ti je avtomatika naredila na spodnji sliki.
Posterizacijo in prežganine posameznih kanalov!
Zelo slabo in neuporabno. Zame.
Za pod vodo se dobijo tudi ustrezni filtri.
WB ni vsemogočen! Spreminja samo jakost posameznih kanalov - in v skrajnih primerih posameznega PREŽIGA.
USTREZEN filter bi bil rešitev, le ugotoviti je potrebno, kateri je pravi. To pa je lahko drago, ker ti jih (verjetno) ne bo nihče dal v preizkus. :lol:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 25 avg 2007, 19:45 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

lej pod vodo imas 2 velika problema ki jih zunaj ni,.. prvi je da voda ni zrak in posledicno je manjsa vidljivost,.. tukaj ne kmores slikat na 10 metrov ribe ker bo vmes prevec vode z vsemi priteklinami in smetmi ter drobci.. no ce bi slikal v kaksnih tropskih ultra bistrih morjih pol bi mogoce se slo,.. drugi problem je da voda, morska pa sploh zadrzuje dolocene valovne dolzine svetlobe (predvsem toplejse) oz z drugimi besedami in na kratko globlje ko bos se lbolj bo vse vleklo v plavo ker morda svetloba najboljse prodira globlje.. zato bi jaz naredil sledece,.. slikaj v raw,.. obvezno,.. kot prvo bos zunaj lahko nastimal belino, pa tudi bolj jo lahko potegnes npr v rdeco kot samo z fotoaparatom, drugo,.. slikaj blizje,.. tretje kar pa te bo stalo pa si omisli fles za pod vodo,.. ampak ne uporabljaj flasa na aparatu ker je tukaj problem da se ti potem usi drobci v vodi odbijejo oz zasvetijo na sliki,.. za pod vodo mra bit fles precej stran od aparata da je ok,.. beri pol metra,.. in ker bos pol imel sence ker je stranski fles moras imeti 2.. ker ti flesi niso poceni in ker dvomim da jih lahko na kompakta montiras oz na njegovo ohisje si mogoce za zacetek omisli eno malo mocnejso potapljasko luc (recimo 25 ali 50W, ce mas dnar seveda lahko tudi 100W :D ).. drugace ima pa borut furlan tudi kar nekaj napotkov za podvodno fotografijo na svoji strani,.. ce se ne motim je tudi tukaj na e fotografiji clanek na temo podvodne fotografije,...
lp in srecno pa lej da ne bos zraka podihal pa ne opazil ker bos toliko zatopljen v zalezovanje kaksne ribe :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 25 avg 2007, 20:32 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

Jaz ti svetujem uporabo podvodnega fleša! Sem ga imel doma in dela popolnoma drugače, kot "zračni". Blisk traje 1/60 sek., svetloba je pa rumeno/rdeča, kar verjetno oživi barve spodaj.
lp
Robi

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 25 avg 2007, 21:07 
Odsoten
vstopil v forum

Citiram:
Jaz ti svetujem uporabo podvodnega fleša! Sem ga imel doma in dela popolnoma drugače, kot "zračni". Blisk traje 1/60 sek., svetloba je pa rumeno/rdeča, kar verjetno oživi barve spodaj.

Ta mi je pa nova.. Nisem poznavalec podvodnih flashev imam pa doma Sea&sea YS 27 (eden najcenejših) in ima temperaturo mislim da 5500 kelvinov. Pa tudi trajanje mislim da je kot pri normalnem flashu-vsaj ne vidi se da bi bilo kaj daljše. Sam sem v tem šele kratko časa me je pa zelo pritegnilo in upam da se bo kdo ki to res obvlada malo bol razpisal.
Sem se pa pred časom spomnil, da lahko belo barvo nastavis pod vodo z pomočjo bele brisače (uporabno le če ti kamera ne omogola slikanja v raw). Sicer te vsi gledajo malo čudno ko se potapljaš z brisačo samo fotografije so pa lepše:)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: