* *
Danes je 25 maj 2020, 19:02

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 28 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 jun 2004, 10:44 
Odsoten
napreduje v forumu

ogabe je napisal/-a:
bossta je napisal/-a:
Sej vem, vaja dela mojstra,sam za začetek mi povejte kako se lotim te vaje, so difuzorji na fleših uporabana zadevšna ??? a, ja mam 300d + Sigmo 500

No mogoce bo pa kdo verjel, da digital le se ni tako super. Flash je ena od stvari za katero ze cel cas pravim, da na digitalu ne dela tako kot bi morala... pa nihce ne verjame :) S 300D sem slikal samo enkrat in flash na njem je uff... ce bi rekel zanic bi bilo krepko premalo. Kolikor sem pa takrat ugotovil pa pomaga, ce si zapres blendo na f8.0, cas das na nekaj kot 1/90 ali 1/125 ali kaj podobnega flashu pa das potem FEC iz 0 proti -3. In z malo srece bo. Ampak pri drugem posnetku z istimi nastavitvami bodo stvari ze spet drugacne. To je to... digital rabi se kaksno leto dve da postima te stvari.

Dejansko je 300d+fleš malce nepredvidljiva kombinacija, ampak še vedno sem s FEC zadevo spravil na normalo. S 55-200 in Sigmo 500 na "daljšo" razdaljo (kao portret, recimo preko dvorane ipd...) me pa praktično nikoli ni zafrknil. Tudi v zelo temnem prostoru dela BP.

LP,
Bojan

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 jun 2004, 20:23 
Odsoten
Pristopni član

Citiram:
OGABE;;;......In z malo srece bo. Ampak pri drugem posnetku z istimi nastavitvami bodo stvari ze spet drugacne. To je to... digital rabi se kaksno leto dve da postima te stvari.

sej to je to k'ni nikol isto, 3 fotke en za drugo vsaka drugačna :guns: :photo:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 jun 2004, 20:29 
Odsoten
pro

Kraj: Malo tu, malo tam
To je tisto kar sem rekel prej in se prej in se parkrat prej :) Trenutno ima digital s flashom (pa tudi z vsem ostalim, kar ima dva razlicna (po temperaturi) svetlobna izvora) se nekaj problemov. Tudi na 1d stvar ni nic kaj drugacna. 3 slike z enakimi nastavitvami in trije razlicni koncni rezultati. Pri filmu tega ni, je pa res, da je film ze kar nekaj casa prisoten, digital pa je se v otroskih letih in od tu tudi razne ospice, mumps in ostale otroske bolezni :) Verjamem, da bodo kaj kmalu tudi to postimali ampak trenutno je pa motece, ker ti tudi izkusnje ne pomagajo, da bi tocno vedel kaksna bo slika. In vcasih ni priloznosti za drugo sliko.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 jun 2004, 20:31 
Odsoten
Padel v boju
Uporabniški avatar

Kraj: Kamnik
Kaj č'mo... je pa poleg otroških bolezni še veliko :happy:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 jun 2004, 13:02 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

Kraj: Ljubljana
Je pa ena svetla točka... Otroške bolezni imaš večinoma lahko samo 1 krat :idea:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 jun 2004, 14:02 
Odsoten
pro

Kraj: Malo tu, malo tam
Ja samo kaj ko bo na obstojecem fotoaparatu trajala celo zivljenje.... je bolj rakaste sorte :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 jun 2004, 14:07 
Odsoten
Padel v boju
Uporabniški avatar

Kraj: Švarcenberg ali fojba.
Če sem prav razumel, je problem v tem, da je odboj svetlobe na senzorju precej drugačen od filma. Zato baje prihaja do problemov pri pravilni osvetlitvi. Morda bo rešitev tedaj, ko bodo ponudili ustrezen fleš-sistem prilagojen na digitalca? Do takrat pa v manual mode in probat ...

lp,
Alex

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 jun 2004, 15:13 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor - okolica
maningi je napisal/-a:
Do takrat pa v manual mode in probat ...

lp,
Alex

Problem nastane le tedaj, ko imaš samo eno šanso in ne moreš poizkušat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 jun 2004, 15:20 
Odsoten
Pristopni član

ogabe je napisal/-a:
Ja samo kaj ko bo na obstojecem fotoaparatu trajala celo zivljenje.... je bolj rakaste sorte :)

:rofl2: :rofl2: :rofl2:

...OK, 'M' mode sam kaj pol če mi pokaže svetlomer 2'' na f5.6 pri dani svetlobi (temi)...... a, pol pomen, da moram na tem mestu 2 sek čist pr'mer obstat #-o

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 jun 2004, 15:21 
Odsoten
Padel v boju
Uporabniški avatar

Kraj: Švarcenberg ali fojba.
George je napisal/-a:

Problem nastane le tedaj, ko imaš samo eno šanso in ne moreš poizkušat.

Naja, če sem se prej pripravil na nek šot, ga nikoli tudi nisem povsem za*j :-# . Problem je tedaj, ko flešaš ljudi v različnih oblačilih (belo/črno/refleksne črte na anoraku, ....), pa eni imajo make-up, drugi mastno čelo, itd. .... Samo, takrat boš imel tudi problem z analog ....

lp,
Alex

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 jun 2004, 15:45 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

Citiram:
...OK, 'M' mode sam kaj pol če mi pokaže svetlomer 2'' na f5.6 pri dani svetlobi (temi)...... a, pol pomen, da moram na tem mestu 2 sek čist pr'mer obstat

Hmmm, ja!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 avg 2004, 09:26 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Kraj: Dravograd
Sam sem imel priložnost fotografirati pod šotorom v umetni svetlobi.Ker še nimam dodatnega fleša sem imel fotoaparat na manulno in braceting funkcijo ter popolnoma brez fleša.V tem primeru je bilo bolje kot pa spredaj zelo osvetljeni zadaj pa tema.Moram priznati da bi bil fleš dobrodošel,toda tudi brez njega sem dobil kar nekaj dobrih fotk.Je pa zelo težko in sproti sem si konfiguriral osvetlitev.Veliko je tudi odvisno od mirne roke.

fotke bom pokazal ko si bom izboril hitrjšo povezavo,zdaj me pa popravite

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 avg 2004, 10:38 
Odsoten
vstopil v forum

Z 300D ter 550ex sem z uporabo M ter FEC ter povečani moči fleša za 0,6 EV vedno dobil rezultate, ki niso bili več kot 0,3 EV pod želeno osvetlitvijo.

Seveda je potrebno zelo natančno izbirati nevtralno točko (v 90% je bil to obraz).

Malo večja težava je pri indirektnem flešu, saj je pri FEC fleš navadno pod drugim kotom na odsevno površino kot pa pri končni sliki.

janez

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 28 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: