* *
Danes je 23 nov 2017, 08:39

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: AF-On autofocus button
OdgovorObjavljeno: 25 maj 2017, 13:16 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Upam, da tema še ne obstaja ... malo bi rada slišala mnenja ...
koliko ga kaj uporabljate? kdaj? slikam koncerte, kako se to kaj obnese...
sama ponavadi ročno premikam af točko, a je to sploh pravi način :-k ... ja sm totalni samouk, ne bit preveč
hudi ... sem si ravno kupila 7d mark II in je tole ostrenje veliko bolj zakomplicirano
kot prej pri mojem 50D in se malo ne znajdem ... hvala!

Na vrh

Naslov prispevka: Re: AF-On autofocus button
OdgovorObjavljeno: 31 maj 2017, 11:14 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

no one really???

ok ... še eno vprašanje ... mal sm prakticiral tale af-on button, super stvar res ...
sicer moram spremenit v glavi način fokusiranja, ker kot sm napisala sem prej fokusirala tako, da sem
premikala AF točko sama (ja izguba časa :roll: ) ... ampak imam sledeče vprašanje ...
sedaj mam točko ostrenja sredinsko ... in včeraj sem slikala en punk koncert na metelkovi
(ja vem najtežji možni scenarij :P: ) ... ampak mi ni blo jasno, stisnjen maš AF-ON, slediš modela
po odru in pritiskaš sprožilec ... sam če pa hočem recimo ga met v desnem kotu slike, moram valda
premaknit af točko tja ... to je pa že kr podvig, glede na to da nima še ene dveh dodatnih prstiv, da
bi v teh parih sekundah nardila še to ... v on-shot ne morem it, ker tudi če izostrim in spustim af-on
in kao nardim recompose se on že 5x premakne ... mogoče sam kak nasvet kako vi to/bi speljali ...
hvala!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 maj 2017, 16:32 
Odsoten
vstopil v forum

AF- ON gumb je zato da fizično ločiš fokusiranje od gumba za proženje, uporabno precej za šport in tudi na splošno. Jaz sem se navadil in ne grem več nazaj. Precej uporabno pri sledenju. Meni pride prav tudi pri ultraširokih objektivih, kjer ni potrebno prestavljat AF na objektivu na manual. Samo predfokusiram na na eno srednjo razdaljo in potem fotkam brez fokusiranja. Sicer se pa na canonu fokusno točko premakne z drugim gumbom (označen s kvadratkom) in unim jostikom, fokusiranje je potem isto kot na sredinski točki, razen če jaz kaj ne razumem oz. če je mogoče na tvojem 7d mk2 kaj drugače. Sicer pa fokusne točke jaz nikoli ne premikam, se mi zdi vseeno preveč zamudno, uporabljam samo sredinsko točko in fokus-rekompose. Se pravi stisnem AF-ON gumb naredim rekompozicijo in prožim

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 maj 2017, 17:50 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Maribor
Po mojem mnenju pridržani gumb AF-ON drži fokus kot premično steno če se subjekt približuje ali oddaljuje. Če se subjekt giblje levo-desno pa moraš vklopiti 3D tracking.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 jun 2017, 07:34 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

No tkole nekako: https://www.facebook.com/pg/Soul-Sanctu ... 1329581762

ne vem, še vedno mi ni jasno ... komar89 ... torej, ko recimo greš slikat eno fusbal tekmo ... ti ostriš na
centralni točki , npr. zumiraš na enga igralca, ga slediš, verjetno maš takrat stisnen AF ON in slikaš ... sam mene pol
kadriranje mal zjebe ... če se ti umakne s centralne točke, tut če ga fokusiraš in spustiš AF ON kao da gre v one shot, se
on premika in ne bo v fokusu ne, če prov razumem ... to lahko nardiš samo, če je tvoj objekt primiru ...

hm, kako razložit kaj me matra :D .... jaz rada slikam kadre kot je tale primer spodaj ....

https://www.facebook.com/94765987535157 ... =3&theater

s tem da sem do sedaj premaknila af točko na njegovo faco (torej čisto skrajno levo) ... če gemš na to varjanto sledenja
z AF ON in centralno točko, takega kadra ne moreš narest?! če prav razumem, ne ... ali pač ... ker ta človek se premika, ne morem pritisnit AF ON in pol narest recoompose, če se mi premakne, ker ne bo oster - je to res ?! ... joj upam, da ne kompliciram preveč, sam ni mi jasno ... hvala za pomoč ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jun 2017, 20:13 
Odsoten
vstopil v forum

Pri športu (sploh hitrih) je kadriranje nekako v drugem planu, mogoče zajameš nekaj večji kader da imaš potem več prostora v postprodukciji za kadriranje - izreze. Sej pravim, jaz vedno uporabljam centralno točko (in fokus - rekompose pri statičnih objektih) ker se mi zdi to najhitreje, verjamem da tudi večina fotografov izjema so mogoče kakšni studijski, pokrajinski itd. kjer imaš imaš čas vse to nastavljat. Pri premikajočih objektih pa ponavadi nimaš časa za kadriranje, enostavno postaviš objekt v sredino zajameš malce več v kader in režeš potem na računalniku kot ti odgovarja. Sicer pa AF-ON gumb lahko uporabljaš na vseh točkah, lahko AI servo, ali Single shot, to nima veze, vse skupaj se obnaša popolnoma isto kot če imaš fokusiranje na gumbu za proženje, samo da sedaj fokusiraš z ločenim gumbom :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jun 2017, 09:03 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

ok prbližn štekam kaj hočeš rečt ... sam za tako sliko kot sem jo prilimal gor (Gillan) pa
je vseen treba premaknit AF točko čisto na levo stran ne? ali je kak drug trik, da ga vseeno
dobim not tut s centralno točko?! in pol režem ... sam ta je težja pomoje ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jun 2017, 14:25 
Odsoten
vstopil v forum

fire woman je napisal/-a:
ok prbližn štekam kaj hočeš rečt ... sam za tako sliko kot sem jo prilimal gor (Gillan) pa
je vseen treba premaknit AF točko čisto na levo stran ne? ali je kak drug trik, da ga vseeno
dobim not tut s centralno točko?! in pol režem ... sam ta je težja pomoje ...

Ne rabiš premikati če se objekt ne premika preveč. Centralna točka in fokus- rekompose, vse skupaj narediš v manj kot sekundi in ti to špila. Ne predstavljam si da bi recimo na kakšnem dogodku, kjer slikaš kot po tekočem traku kjer je veliko akcije in slikaš več oseb itd. premikal fokusno točko zaradi kompozicije. No -go vsaj zame, preveč zamudno, bi zamudil polovico. No mogoče pa kdo obvlada to telovadbo s prsti :D

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Yahoo [Bot] in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: