* *
Danes je 23 okt 2019, 17:37

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Nikon objektiv 18-55 VR ali VRII
OdgovorObjavljeno: 28 mar 2017, 08:53 
Odsoten
Pristopni član

Po 40 letih kompaktnih fotoaparatov sem se opogumil in bom presedlal na DSLR. Torej totalni začetnik kar se tega tiče. Odločil sem se za Nikon D3300. V paketu zraven bom vzel še objektiv 18-55, kar mi bo vsaj za začetek zadoščalo predvsem za slikanje družinskih izletov in potovanj. Kasneje morda dokupim še kakšen drug objektiv. Imam samo še eno dilemo in sicer mi trgovci poleg aparata ponujajo objektiv Nikon 18-55 mm VR, drugi pa VRII (novejši model). Po informacijah ki sem jih zasledil na nekaterih spletnih straneh se navaja, da pri samih slikah razlika na prvi pogled ni opazna, opazna pa je razlika pri zajemanju videa, kjer je VRII boljši. Zanima me ali je poleg tega morda razlika tudi v sami funkcionalnosti novejšega modela objektiva in še čem drugim? V kolikor lahko kdo poda kakšno informacijo glede tega se zahvaljujem.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Nikon objektiv 18-55 VR ali VRII
OdgovorObjavljeno: 11 apr 2017, 07:14 
Odsoten
Pristopni član

No, pa da še zaključim s to temo. Preko spletne trgovine v Slo sem potem naročil komplet Nikon D3300+18-55 VR II. Vendar pa sem zraven aparata prejel objektiv VR in ne VR II. Ko sem zadevo še malo globlje raziskal sem ugotovil, da ima trgovec o izdelku na spletu napačne podatke, prav tako je bila napačna tudi slika. Oboje se je nanašalo na VRII, dejansko pa prodajajo VR. Tudi drugi trgovci pri nas prodajajo v kompletu z aparatom samo VR. Torej VRII v kompletu sploh ni mogoče dobiti. Edina opcija je da objektiv kupiš posebej. Skratka glede na navedeno sem se sprijaznil da VRII ne bom imel. Škoda truda in časa, morate pa razumeti da kupujem aparat vsaj za nekih 10 let in sem pač hotel novejši model objektiva če že ta obstaja.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: