* *
Danes je 24 jul 2019, 01:07

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Problem: Commander flash na D700 ne proži bliskavice SB-700
OdgovorObjavljeno: 28 feb 2016, 12:39 
Odsoten
Pristopni član

Pozdravljeni! Kljub precejšnjem mučenju z guglanjem in iskanjem rešitve tega problema, delo ni obrodilo sadov. Problem je sledeč: Kot sem omenil že v naslovu, mu flash na aparatu noče pravilno prožit SB-700 v remote načinu. Niti pod ADVANCED niti pod SU-4. Edini način, da sem ju pripravil, da sodelujeta je ročni način kot optical slave (flash na aparatu na minimalno jakost, SB-700 na manual slave). Pri programu SU-4 se zunanji flash sicer sproži, pravilna izgleda tudi jakost, vendar se ne proži pravočasno, tako da nima vpliva na osvetlitev fotografije.
Poizkusil sem z različnimi kanali, grupami, načini....praktično vse, kar mi je prišlo na misel, vendar brez uspeha. Se je slučajno kdo že srečal s tem problemom? Ima kdo kakšno idejo kaj bi se še dalo narediti, da bi vse skupaj usposobil? (razen rešitve v stilu nabavi dodatni flash trigger)

edited:
Ko prožim preko ADVANCED nastavitve na SB-700 po proženju flasha na D700 SB-700 za približno 6 spušča zvoke podobne sireni in sprednji ledici utripneta v 6 serijah po 3 utripe. Glede na manual bi naj to pomenilo:

Auto aperture flash mode or non-TTL auto flash mode is set on the master flash unit. Change the flash mode to an operable flash mode.

Kakšna ideja?

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Problem: Commander flash na D700 ne proži bliskavice SB-700
OdgovorObjavljeno: 29 feb 2016, 08:33 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Maribor
Delovanje kamere prestavi na M način. Delovanje fleša prestavi iz TTL na manual (da ne bo predbliskov) in zmanjšaj moč bliska na 1/32. Zunanji fleš nastavi kot "Slave". Za kaj več pa moraš nabaviti radijski prožilec fleša.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Problem: Commander flash na D700 ne proži bliskavice SB-700
OdgovorObjavljeno: 29 feb 2016, 09:25 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

Na d7100 gre tudi ttl, vendar proži z bliski. Treba je nastavit na isti kanal in potem deluje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 feb 2016, 17:50 
Odsoten
Pristopni član

telepilot je napisal/-a:
Delovanje kamere prestavi na M način. Delovanje fleša prestavi iz TTL na manual (da ne bo predbliskov) in zmanjšaj moč bliska na 1/32. Zunanji fleš nastavi kot "Slave". Za kaj več pa moraš nabaviti radijski prožilec fleša.

Na D90 deluje TTL. Tudi na D700 bi moralo po vseh manualih sodeč to delati. Na ročni način dela. To sem že ugotovil. Karkoli drugega pa ne. Kot da ne bi govorila istega jezika.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 feb 2016, 19:44 
Odsoten
vstopil v forum

V TTL načinu delovanja bliskavice pop-up bliskavica odda pred-bliske z namenom merjenja količine potrebne svetlobe za osvetlitev scene. Ti pred-bliski sprožijo SLAVE bliskavico in ko pide do expozicije SLAVE bliskavica ni pripravljena za delo. In tako pride do vtisa da oba fleša ne “govorita” isti jezik.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 mar 2016, 09:58 
Odsoten
Pristopni član

Do te ugotovitve sem prišel tudi sam. Namreč pop-up bliskavica s predbliskom aktivira zunanjo, ne pove pa ji kdaj in koliko prožiti. To zunanja bliskavica s piski tudi pove.

Ima kdo kakšno idejo kako bi se ta problem dal rešit?
(čeprav po pravici povedano resno razmišljam o nakupu flash triggerja)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 mar 2016, 10:22 
Odsoten
vstopil v forum

Kdaj bo zunanja bliskavica prožena ji pove tvoja nastavitev: prva zavesica ali zadnja zavesica. Koliko odbite svetlobe bliska bo doseglo senzor tvoje kamere je odvisno velikost izbrane zaslonke na kameri. Daljši čas ti bo omogočil zaznavo ambientalne svetlobde. In ker delaš v M načinu imaš na razpolago še izbiro ISO vrednosti.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 mar 2016, 11:10 
Odsoten
Pristopni član

To mi je vse jasno. V praksi sem na D90 ogromno uporabljal off-shoe bliskavico. Tudi več bliskavic na enkrat. Tu mi pa nikakor ne uspe povezat, da bi delalo tako, kot mora.

Drugače pa hvala za ljudsko razlago. Bo zagotovo komu koristila. :)

update: Včeraj sem poskusil še z SB-910. Prav tako brez uspeha. Tako da izgleda, da je problem v aparatu. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 mar 2016, 11:10 
Odsoten
Pristopni član

To mi je vse jasno. V praksi sem na D90 ogromno uporabljal off-shoe bliskavico. Tudi več bliskavic na enkrat. Tu mi pa nikakor ne uspe povezat, da bi delalo tako, kot mora.

Drugače pa hvala za ljudsko razlago. Bo zagotovo komu koristila. :)

update: Včeraj sem poskusil še z SB-910. Prav tako brez uspeha. Tako da izgleda, da je problem v aparatu. :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: