* *
Danes je 19 jul 2019, 09:08

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Ostrina Sigma 17-70 MacroOS C vs Nikon 16-85 na Digital Pic.
OdgovorObjavljeno: 31 dec 2015, 08:52 
Odsoten
Pristopni član

Primerjam ostrino objektiva Sigma 17-70 f2,8-4 DC Macro OS C in objektiva Nikon 16-85 f3,5-5,6 AF-S DX VR.
Na vseh forumih je rečeno, da je objektiv Sigma bolj oster.
Ko pa gledam primerjavo ostrine na strani "The-Digital-Picture.com" oz. na spodaj pripetem naslovu,
vidim prav nasprotno in sicer, da je objektiv Nikon bolj oster v večini zoom razponov in odprtin zaslonke.

http://www.the-digital-picture.com/Revi ... &APIComp=0

Zanima me vaš komentar, predvsem v zvezi testiranja na omenjenem spletnem naslovu, brez nekih splošnih hval ali mnenj enega ali drugega objektiva.
Ali mi lahko kdo posreduje nek drug naslov za primerjalni test obeh omenjenih objektivov.

Hvala za odgovore.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Ostrina Sigma 17-70 MacroOS C vs Nikon 16-85 na Digital Pic.
OdgovorObjavljeno: 31 dec 2015, 09:44 
Odsoten
Pristopni član

Pozdravljen,
poglej še na photozone.de , lenstip, dpreview,...

Povsod bodo prišli do nekoliko drugačnega zaključka, ker delajo z različnim parom objektivov.
Glej, nekateri objektivi imajo tudi več kot 20 optičnih elementov. Vsak ta element ima svojo toleranco izdelave in toleranco vgradnje v mehaniko, potem ima še mehanika svoje tolerance, tudi elektronika prinese svoje, potem še kombinacija objektiv/kamera...
Tudi dva objektiva istega proizvajalca nista enaka. Izkušnje nekako kažejo, da je še vedno najboljša kombinacija Nikon objektiv/ Nikon kamero. Tudi odstopanja med posameznimi primerki originalnih objektivov so praviloma manjša pri Nikonu kot pri Sigmi , Tamronu ali Tokini, sem pa že videl Nikonov "originalni" objektiv narejen v Sigmi....
Najboljše zastopništvo ima pri nas Sigma. Meni so brezplačno skalibrirali dva objektiva, čeprav jih nisem kupil pri njih. Če prideš z realnim predlogom, se lahko pogovarjaš tudi o ceni....

Na konkretnem primeru primerjaš Sigmin objektiv na Canonu 50D in Nikonov objektiv na D3x.
Sigma ima na tem testu dva objektiva 17-70...

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Ostrina Sigma 17-70 MacroOS C vs Nikon 16-85 na Digital Pic.
OdgovorObjavljeno: 31 dec 2015, 10:21 
Odsoten
Pristopni član

Hvala za odgovor.

Imam namreč Nikon kamero D5100 in DX objektiv Nikon 18-200 (VRII), ki ima po mojih primerjalnih testih odlično ostrino, predvsem v širokem kotu (mislim kot dober primerek sestavljenega objektiva).
Če želim nadomestiti sedanji objektiv Nikon 18-200 z ostrejšim, moram torej v želji po ostrejšem objektivu (ali Sigma 17-70 ali Nikon 16-85) oba stestirati na mojem fotoaparatu, da ne bi dobil celo objektiva s slabšo ostrino.

Gledal sem tudi nekatere teste objektiva Nikon 16-80, a je krepko predrag.

Zaključujem z mnenjem: Za dobro fotografijo torej ni vse v ostrini; bolj pomembno je biti ob pravem trenutku na pravem mestu, ali uživati na potovanjiih, četudi z manjšim - lažjim - cenejšim fotoaparatom.

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 feb 2016, 17:38 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

Pred leti, ko sem imel d200 in sigmo 18-200, sem imel možnost sprobat tudi nikona 18-200VR. Pa je bil mehkejši na celem področju in to krepko. Pa še včasih je delal backfocus.
Pri objektivih je ostrina od primerka do primerka različna, pa naj bo to nikon, canon, sigma, tokina, tamron,.... pri vseh je enako. Moraš sprobat točno tisti objektiv, ki ga kupuješ, ali še bolje, da imaš nekaj kosov na razpolago in izbereš najostrejšega.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: