* *
Danes je 09 dec 2019, 11:44

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Sigma 24-35 f2
OdgovorObjavljeno: 16 okt 2015, 21:44 
Odsoten
vstopil v forum

http://www.dpreview.com/articles/875790 ... ame-camera

i want it! :mrgreen:

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Sigma 24-35 f2
OdgovorObjavljeno: 26 okt 2015, 11:40 
Odsoten
Pristopni član

Da ne odpiram nove teme,

Sem nov, na kratko , rad bi kupil fotoaparat, ker smo do sedaj imeli samo neka jajca, sem se nekako zagrel za dslr, in sicer nikona 3200. Rad bi objektiv za "vse nasplošno" , in ker sem nekje na tem forumu prebral, da so od temrona objektivi cenejši od nikonovih in ravno tako dobri, sem se zagledal v tale objektiv, ker mislim, da mi bo kar precej pokril, kar rabim. 18-200mm F/3.5-6.3 Di II VC. Je kar dobra cena za začetek tudi objektiv verjetno več kot dober, zanima pa me, ali bi se skladal z nikonom D 3200? Piše namreč, da mora pri body-ju ustrezati velikost senzorja APS-C senzorja? Kako bi jaz to preveril na tem nikonu, ker sem začetnik? Oz kateri drugi objektivu bi mu ustrezal za takšno ceno?( 200E) ? Če pa se vam ne da odgovarjati vedno eno in isto, kje bi to lahko jaz prebral?

Hvala

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 okt 2015, 14:07 
Odsoten
vstopil v forum

izo je napisal/-a:
Da ne odpiram nove teme,

pa bi bilo boljse.....

izo je napisal/-a:
....ker smo do sedaj imeli samo neka jajca, sem se nekako zagrel za dslr, in sicer nikona 3200....
.... Rad bi objektiv za "vse nasplošno" , .... Tamron 18-200mm

Odlocil si se za zacetniski fotoaparat, ki je dovolj dober, da se naucis slikati... Moras pa vedeti, da bodo verjetno prve slike slabse od "nekih jajc". Nikon 3200 je APS-C, torej zgornji Tamronov objektiv pase nanj.

Verzija VC stane 200 Eur in ima stabilizator - ko se ti roka trese poiskusa objektiv kompenzirati to tresenje. Obstaja novejsi model za 330 eur in starejsi (brez stabilizatorja) za 130 eur.

Bistvo DSLRja je moznost menjavanja objektivov, in zato kljub temu, da ima vsak od nas kaksen univerzalen zoom, za posamezne zadeve uporabljamo bolj specializirane objective. V kolikor nimas namena menjavati objektivov, razmisli ali sploh rabis DSLR, oz ali ti kak bridge-model ne bi bolj ustrezal.

Morda bi moral napisati kaksne motive in v kaksnem okolju bi rad slikal in potem to lahko pomagamo...

O

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 okt 2015, 05:42 
Odsoten
Pristopni član

Živijo,

Nabavil sem nikona d 3200 z objektivom 18-55. AF-S VR. Sedaj berem navodila, preizkušam, malo poslikam, pa brišem itd.
Za kaj bom rabil aparat? Za družinske fotografije, se pravi otroci, izleti, narava, slikanje drobnih stvari, bolj na splošno, .S tem pripadajočim objektivom lahko naredim en toliko, bom moral nabavit še kaj za zraven. Pa spet eno vprašanje, kaj v praksi pomenijo številke: 18-55 ali pa naprimer 80-210? Kaj pomeni prva in kaj druga cifra?Zoom, širina kota zajema??

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 okt 2015, 06:29 
Odsoten
Pristopni član

Številke pomenijo goriščno razdaljo. Tako za laika...prva številka pomeni, kako širok kot motiva boš lahko zajel (nižja je, bolj širok kot dobiš), druga pa pomeni, koliko ga boš lahko približal (višja je, bolj boš motiv približal)...
Obstajajo tudi objektivi s fiksno goriščnico, (ki imajo samo eno številko) - tukaj ni zoomiranja. So pa bolj kakovostni, pa tudi dražji.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 okt 2015, 21:31 
Odsoten
vstopil v forum

izo je napisal/-a:
. Pa spet eno vprašanje, kaj v praksi pomenijo številke: 18-55 ali pa naprimer 80-210? Kaj pomeni prva in kaj druga cifra?Zoom, širina kota zajema??

Kot zajema pri 18m = 75 stopinj, pri 55mm = 25 stopinj, pri 80 je 19 stopinj, pri 210 je 7 stopinj
Normalni kot zajema cloveskega ocesa je okoli 45 stopinj

izo je napisal/-a:
Živijo,
Za kaj bom rabil aparat? Za družinske fotografije, se pravi otroci, izleti, narava, slikanje drobnih stvari, bolj na splošno,

Za izlete je kit objektiv 18-55 dovolj dober,
za naravo - odvisno od tega kaksno naravo - ali zelis slikati divje zivali (cene od 1000 eur naprej), ali zivali v zivalskem vrtu (od 100 eur naprej karkoli z gorisnico 100 do 200 mm)
za slikanje drobnih stvari objektiv, ki ima oznako "makro" (cca 400 eur sorazmerno dober objektiv)
za otroke... za mularijo ki teka naokoli je se najboljsa steklovina za slikanje sporta komaj dovolj dobra, ce se pa nastavljajo pa lahko slikas s cemer koli

ce slikas v zaprtih prostorih pa itak uporabis bliskavico ali se gres "available light photography"? Ce slikas v mraku, potem prej kot objektive rabis en dober stativ.

Glede na to kar si povedal je 18-200 Tamron OK izbira kot objektiv, ki bi ga imel stalno gori....
ampak priporocil ti bom se nekaj drugega: Tamron 70-300 LD Macro (100 eur nov - 50 eur rabljen) ali 70-300 USD (300 eur nov, 200 eur rabljen).

Pricakujem, da me bodo vsi na forumu napadli ker 70-300 LD naceloma ni dober objektiv. Nima stabilizatorja, torej bos z njim slikal pri dolgih goriscnicah zgolj pri dobri svetlobi. Kvalitta lec je tudi bolj tako....
Makro deluje od blizine cca 1m, ampak lahko das gori predleco za 5 eur iz kitajske in potem imas prakticno 1:1 makro objektiv z razdalje 30-40 cm.

Ce ti kit objektiv 18-55 ni dovolj je torej 50 eur za rabljen objektiv dovolj, da se naucis slikati in bos potem vedel kaj ti je pomembno ko bos cez kako leto kupoval boljsi objektiv - takrat se bos odlocil ali rabis vse v enem ali razlicne objektive...

kot sem ze zgoraj napisal: razmisli o stativu - za zacetek lahko en "gorila pod"

Se naslednja igracka bi pa bila objektiv s fiksno goriscnico bodisi Nikon 35mm za 170 eur ali Sigma 30mm za 290 eur.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 okt 2015, 22:45 
Odsoten
Pristopni član

Ja, kako je lažje, če že nekaj obvladaš, jaz pa sem kot en bimbo, ki nema pojma.
Govoriš od rabljenih objektivov, se to dobi recimo na bolhi ali je kje kakšna trgovina zrabljeno opremo?18.200 tamrona bi morda res vzel rabljenega, za začetek bo dobro

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 okt 2015, 15:53 
Odsoten
pro
Uporabniški avatar

Kraj: Obala
popolnoma v temi ja...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 okt 2015, 17:19 
Odsoten
vstopil v forum

Na tem forumu imas male oglase in lahko das povprasevanje, na bolhi, salomou in ostalih malih oglasih se vcasih kaj dobi - moras paziti da je za Nikon

v tujini imas precej trgovin kjer prodajajo rabljeno robo
Sem ravno danes se peljal v Münchnu mimo izlozbe in videl rabljenega za 89 Eur.

primoz75 je napisal/-a:
popolnoma v temi ja...

stvar moderatorja, prestavi temo.... ce mislis temo kot pomanjkanje svetlobe.... ... srecni tisti ki so ze z rojstvom vso pamet tega sveta popili

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: