* *
Danes je 05 dec 2019, 21:26

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Ful frame objektiv za Nikon
OdgovorObjavljeno: 30 avg 2015, 11:19 
Odsoten
Pristopni član

zanima me kako po nazivu (oz cemur koli) objektiva vem da je namenjen full frame fotoaparatom? to me zanima za objektive znamke nikkor, tamron, sigma in samyamg.

zanima me tudi ce je to res da razen sigme druga podjetja sploh ne delajo sirokokotnikov 10,12mm za full frame fotoaparate?

in se to: ima kdo iskusnje s samyangovim fisheyem? naj bi veljal za bolsi objektiv izmed njihovih ampak cena je sumljivo nizka.

najlepsa hvala za odgovore

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Ful frame objektiv za Nikon
OdgovorObjavljeno: 31 avg 2015, 05:45 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
Samyangovi objektivi imajo "sumljivo" nizko ceno zaradi tega ker nimajo avtofokusnega motorja + odprtost zaslonke naštimuješ na samem objektivu (torej ne preko ohišja kot pri sodobnih objektivih). Torej gre za objektiv s čisto ročnimi nastavitvami, brez elektronike in kontaktov da bi ohišje lahko vedelo katere nastavitve so v uporabi. Zato tudi piše F0.0 oz. F-- v exifu.

Sam imam širokokotnik 12mm f2.0 in mi služi svojemu namenu zeeelo dobro, tudi oster je čisto zadovoljivo tudi pri čisto odprti zaslonki. Nisem opazil kakšnih velikih napak leč. Ko je bil objektiv nov je bil obroč za fokus dokaj trd, vendar se je zelo kmalu zmehčal in sedaj teče čisto normalno.

Ti ročni objektivi niso namenjeni za hitro akcijo (otroci, šport) ker moraš ročno fokusirati. Sicer ga lahko vseeno uporabljaš tudi za določene hitre trenutke, vendar mora akcija potekati v sfokusiranem polju, kot je recimo včerajšnje kolesarsko downhill tekmovanje. Torej panning varijanta s temi objektivi je še možna, ko pa se hitra akcija odvija proti/stran od tebe pa zaradi ročnega ostrenja ni primeren. :twisted:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 sep 2015, 22:39 
Odsoten
vstopil v forum

Jaz imam Samyangov fisheye 8mm 2.8. Glede na nizko ceno nisem pričakoval veliko, ampak dejansko je ta cena samo zaradi pomanjkanja AF, ki ga pa pri takem objektivu niti ne rabiš, ob normalnem vremenu daš na f8-f11 in 2m razdalje ostrenja, pa imaš vse ostro, tudi pri f2.8 ni kaj dosti drugače. Lahko samo pohvalim, zgradba na nivoju, majhen, optično odličen, poleg tega efekt sodčkanja ni tako izrazit kot npr. Pri Canon 15mm fisheye s katerim ga lahko primerjam, in se da narediti tudi fajn fotke brez izrazite distorzije, če imaš horizont Oz subjekt poravnan, tudi za ulično fotografijo ljudi je odličen.

Precej hvalijo tudi njihov 12mm objektiv, za ostale pa se zaradi pomanjkanja AF ne bi odločil, sploh kakega 85 1.4 ne.

Grizla odkar imam Fujija, pri katerem se na vseh objektivih f nastavlja ročno z ringom na objektivu, bi se težko navadil nazaj. Ima svojo praktičnost in zmoht. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 sep 2015, 22:49 
Odsoten

sikoj je napisal/-a:
Grizla odkar imam Fujija, pri katerem se na vseh objektivih f nastavlja ročno z ringom na objektivu, bi se težko navadil nazaj. Ima svojo praktičnost in zmoht. :)

Vse možne okrajšave mojega nadimka sem že prebral ampak Grizla pa res še ne, če si seveda mislim mene. #-o :lol: :lol: Sicer ne vem zakaj vam je težko preprosto prepisat nadimek, ma naj bo po vaše, če vam tako paše. :mrgreen: :mrgreen:

Ps: Sam sem s svojih samyong 12mm zelo zadovoljen, so korejci kar konkretno dobro sestavili in s novimi premazi naredili super objektiv za malo denarja. Pa mimogrede leče izdelujejo v celoti sami od samega začetka (sem zadnjič gledal enega od videou uporabnika ki so ga spustili v svojo tovarno).

Zadnjič spremenil grizliboy, dne 02 sep 2015, 22:53, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 sep 2015, 22:52 
Odsoten

--

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 sep 2015, 09:51 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Gorenjska
Samyang 12mm ne bo delal na FF. Oziroma bo konkretno vinjetiral.
Za Nikona le Sigma dela 12-24 FF, Cenon pa zdaj dela zoom, ki gre do 11mm.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 sep 2015, 13:15 
Odsoten
vstopil v forum

Elizabeth je napisal/-a:
in se to: ima kdo iskusnje s samyangovim fisheyem? naj bi veljal za bolsi objektiv izmed njihovih ampak cena je sumljivo nizka.

Ja cena je dostopno nizka, sta sicer kolkr vem dve verziji, ena z ena brez čipa za auto metering (tj določanje osvetlitve, ne AF). Imam Nikkor AF 10.5/2.8 ki ga sicer hvalijo še malo bolj, ampak ima vsak svoje pluse. Samyang ima krajšo goriščnico in drugačno mogoče bolj všečno projekcijo, ki je bližje stereografski, bolj enakomerno zajame širše kote. Nikkor pa ima širšo max zaslonko, menda nekaj boljšo optiko, po defaultu omogoča ostrenje zelo blizu objektiva (S menda tudi lahko s predelavo) in je manjši & lažji za v torbo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 sep 2015, 17:00 
Odsoten
Pristopni član

najlepsa hvala za odgovore:)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov