* *
Danes je 06 dec 2019, 07:12

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Kalibracija Sigma 35mm f1.4
OdgovorObjavljeno: 13 avg 2015, 10:28 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Savinjska
Pozdravljeni,

imam Sigma 35mm f1.4 za Canon, ki mu AF na veliko gresi pri fokusu pri neskoncnosti (prakticno AF na objektih 2m+ ni OK).
Manualen focus oz. focus s pomocjo Live View (contrast focusing - torej brez PDAF) date olden rezultate.

Sklepam, da je treba objektiv skalibrirati. Imam Sigma USB dock. Imel sem plan, da bi kalibriral s pomocjo Magic Latern dot-Tune in potem te vrednosti dal v Sigma tool. To se mi zdi, zelo uciknovito (brez cloveksega faktorja). Ali ima kdo izkusnje s tem?
Problem je se v tem, da imam doma 700D body, ki ne podpira AFMF - torej sem brez dot-Tune supporta.
Ce je ta metoda OK, bi bil kdo pripravljen pomagati, da bi posodil fotoaparat, ki AFMF support ima, oz. bi skupaj naredila.

Hvala in LP,
Matej

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Kalibracija Sigma 35mm f1.4
OdgovorObjavljeno: 13 avg 2015, 14:15 
Odsoten
vstopil v forum

Preveri če ti ta sigma konsistentno greši fokus? Ker če greši vsepovsod, ne boš z USB dock nič rešil. Nekateri canon aparati imajo problem (mislim da 70D in 7D), če gor natakneš objektiv z veliko zaslonko in uporabljaš sredinsko točko za fokus. Sem imel tak primer na 7D in sigma 18-35 f1.8. Vse ostale manj občutljive točke so delale u nulo brez kakršnekoli kalibracije.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 avg 2015, 14:21 
Odsoten
vstopil v forum

Na docku preveri razdalje in ga skalibriraj glede na oddaljenost fokusiranja. Meni je grešil povsod malo drugače, pa sem ga uspel vredu naštimat.

Kaj je to AFMF?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 avg 2015, 19:41 
Odsoten
vstopil v forum

Bom probal se druge točke. Ali je Canon rešil probleme z AF srednje točke? Kako pogost je ta problem? Ali je prisoten le na 7D in 70D? Ali tudi na 7Dii? In višjih modelih? Predpostavljam, da ne, ker drugače profiji ne bi uporabljali Canona.
Glede na napisano se bojim kupiti 7D,70D in 7Dii, ker enostavno nočem časa izgubljati s tem :/

AFMF je typo. Sem mislil AFMA - AF Micro-adjustment.

Po testih, ki sem jih opravil, menim da greši le pri večjih razdaljah. Ravno zato, sem hotel en model fotoaparata, ki podpira AFMA, saj le tako lahko delam analizo autofokusa - FoCal ali dot-tune ali...

... kaj priporočate?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 avg 2015, 20:51 
Odsoten
vstopil v forum

matejS je napisal/-a:
Bom probal se druge točke. Ali je Canon rešil probleme z AF srednje točke? Kako pogost je ta problem? Ali je prisoten le na 7D in 70D? Ali tudi na 7Dii? In višjih modelih? Predpostavljam, da ne, ker drugače profiji ne bi uporabljali Canona.
Glede na napisano se bojim kupiti 7D,70D in 7Dii, ker enostavno nočem časa izgubljati s tem :/

AFMF je typo. Sem mislil AFMA - AF Micro-adjustment.

Po testih, ki sem jih opravil, menim da greši le pri večjih razdaljah. Ravno zato, sem hotel en model fotoaparata, ki podpira AFMA, saj le tako lahko delam analizo autofokusa - FoCal ali dot-tune ali...

... kaj priporočate?

Brez panike :). Gre se bolj za problem nekaterih sigem(kompatibilnost) z nekaterimi canon ohišji. Če so to zdaj poštimali z strani sigme nevem. Jaz sem sicer imel že kar nekaj sigminih objektivov in so vsi delali brez problemov z canon ohišji, razen 18-35 f1.8 z 7D, kjer pa sem enostavno prestavil fokusno točko navzgor in mi sploh ni predstavljalo nobene težave in sem ga brez kakršnihkoli problemov uporabljal. Objektiv sem nazadnje prodal, ampak ne zaradi AF težav, ampak prehoda na FF. Zdaj če je to pri tebi problem, nevem, to moraš sam ugotoviti. Če ti greši samo na velike razdalje je verjetno res samo razštelan AF in se ga pač nastavi z usb dockom.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 avg 2015, 21:35 
Odsoten
vstopil v forum

A, OK. Jaz bi rekel, da ga skalibriraj z dockom - brez veze se ukvarjat z AFMA, ker potem ti bo lepo delal na daleč, na blizu pa ne več.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 avg 2015, 13:14 
Odsoten
vstopil v forum

Reseno z dockom.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten