* *
Danes je 23 jul 2019, 17:03

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Nikon D5200 težava z baterijo
OdgovorObjavljeno: 20 dec 2014, 10:32 
Odsoten
Pristopni član

Pozdravljeni!

2 dni nazaj sem pri big bangu kupil Nikon D5200 z objektivom 18-105 VR. Ko sem doma baterijo prvič nafilal sem samo sprobal par nastavitev in naredil par slik (brezveznih, kar nekaj za test). Nato sem aparat ugasnil in ga nisem uporabljal en dan. Aparat se je drugi dan zvečer čisto spraznil.. baterija je kazala samo eno črtico, torej prazna.

Zanima me zakaj se je baterija spraznila glede na to da aparata sploh nisem uporabljal.. Slišal pa sem od enih fotografov da naj se aparat ne bi nikoli "čisto" ugasnil in da naj bi vedno bil v stanju pripravljenosti če je baterija not. Zdej pa ne vem komu verjet, ker vsak pravi drugače..

Tole mam pa spominsko kartico: http://shrani.si/f/2Q/12z/iqVmz1W/img0006.jpg

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Nikon D5200 težava z baterijo
OdgovorObjavljeno: 20 dec 2014, 11:03 
Odsoten
Pristopni član

mkrizan je napisal/-a:
Slišal pa sem od enih fotografov da naj se aparat ne bi nikoli "čisto" ugasnil in da naj bi vedno bil v stanju pripravljenosti če je baterija not. Zdej pa ne vem komu verjet, ker vsak pravi drugače..

V stranju pripravljenosti že mogoče, ampak, da bi se zaradi tega baterija tako hitro spraznila pa sigurno ne. Poleg tega predvidevam, da ima aparat svojo notranjo baterijo, ki ga drži v tem stanju pripravljenosti.

Jaz bi probal ponovno nafilati do konca in spremljati dogajanje z baterijo, če bi se ponovno ponovilo, bi pač enostavno šel v trgovino in prosil za zamenjavo ali samo baterije ali celotnega kupljenega paketa.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Nikon D5200 težava z baterijo
OdgovorObjavljeno: 20 dec 2014, 11:23 
Odsoten
Pristopni član

notko je napisal/-a:
mkrizan je napisal/-a:
Slišal pa sem od enih fotografov da naj se aparat ne bi nikoli "čisto" ugasnil in da naj bi vedno bil v stanju pripravljenosti če je baterija not. Zdej pa ne vem komu verjet, ker vsak pravi drugače..

V stranju pripravljenosti že mogoče, ampak, da bi se zaradi tega baterija tako hitro spraznila pa sigurno ne. Poleg tega predvidevam, da ima aparat svojo notranjo baterijo, ki ga drži v tem stanju pripravljenosti.

Jaz bi probal ponovno nafilati do konca in spremljati dogajanje z baterijo, če bi se ponovno ponovilo, bi pač enostavno šel v trgovino in prosil za zamenjavo ali samo baterije ali celotnega kupljenega paketa.

Sem jo včeraj večer nafilal ponovno, pa sem jo zdaj zunaj pustil. Bom sprobal v ponedeljek da vidim kaj bo nardilo.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: