* *
Danes je 16 okt 2019, 18:42

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Problem pri Canon L objektivu
OdgovorObjavljeno: 26 okt 2014, 06:57 
Odsoten
Pristopni član

Torej kolega ima Canon 24-70 2.8 prvo verzijo in ko mi ga je posodil sem videl, da fotke niso ostre pri 2.8 niti pri 3.2, 4 ali celo 5,6smile Deluje mi kot bi vedno fotkal recimo z 1/30 iz roke ( stresene fotke ) to deluje recimo tudi pri 1/125 v studiu s fleši. Zato sem mu dejal, da ima lahko objektiv premanjene leče ali kaj podobnega. Ima morda kdo kakšne podobne izkušnje in kje bi se dalo to popravti oz. kakšna je cena?

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Problem pri Canon L objektivu
OdgovorObjavljeno: 26 okt 2014, 07:17 
Odsoten
Pristopni član

Mu je padel kdaj na tla? Če ja, lahko da zgleda navzven brez poškodb, kakšna leča notr pa je lahko zamakjena. Primer tega: http://www.lensrentals.com/blog/2012/08 ... onstration

Ali pa to: http://www.lensrentals.com/blog/2012/05 ... a-makeover

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 okt 2014, 07:21 
Odsoten
Pristopni član

Je rekel, da mu je iz torbe padel na travo vendar to iz male višine ( 30cm )

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 okt 2014, 09:50 
Odsoten
Pristopni član

Če slika zgleda "stresena" tudi pri dovolj kratkih časih, ko ne bi smela biti ali pa, ko slikaš iz stojala, bo verjetno že kaj na tem. Najbolje ti bodo znali pomagat na kakšnem servisu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 okt 2014, 11:28 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Solkan
Jaz imam isti problem oz. podoben. Ugotovil da pri 2.8 je ta objektiv neoster, pri 3.2 je že boljši potem pa gre. S stojelom je isto in tudi krajšim časom. Problal sem tudi z drugim objektivom na mojem bodyu (6D) ter moj objektiv na prijateljevim 5D mark II. Jaz mislim da ta objektiv pač ima take lastnosti, je treba pač z njim živet. V PS se da kar popravit ali pa kupit verzijo II. PS je cenejši :)
MArko

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 okt 2014, 14:42 
Odsoten
vstopil v forum

Jaz imam enak objektiv in je oster pri 2.8. Vogali rahlo šepajo, vendar je fotka v celoti OK. Predlagam 3A servis! :?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 okt 2014, 16:39 
Odsoten
Pristopni član

marchello je napisal/-a:
Jaz imam enak objektiv in je oster pri 2.8. Vogali rahlo šepajo, vendar je fotka v celoti OK. Predlagam 3A servis! :?

Lahko naredis ene dve fotki na blendi 2.8 center in jih deliš.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 okt 2014, 14:29 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Novo mesto
marchello je napisal/-a:
Predlagam 3A servis! :?

Samo tja ne.. :roll: #-o

Imel 24-70 2.8 I verzijo, prodal naprej kolegu, ki slišim, da je super zadovoljen z njim. Sem imel isti problem, ko je pri f2.8-f3.5 "šepal" z ostrino. Nesel na 3A na "check and clean" , kjer mi je "majstor" povedal, da mi kalibracije objektiva ne more naredit, ker ima "kao" prednji element objektiva preveč lufta in da menjava stane 250€. Ko sem ga vprašal ali so zategnili vodila oz vijake, ki držijo prednji element mi je rekel, da jih nimajo kam.

No po teh "bučah", ki sem jih komaj odnesel do avta, sem doma umaknil gumo s focus ringa, vzel mali (mislim da križni) izvijač, odtegnil (za en obrat!) vse (če se ne motim 3) šravfke, in jih Z OBČUTKOM zategnil nazaj, do kjer je šlo. Objektiv je bil za 200% bolj oster na vseh goriščnicah, tudi pri f2.8!!

Tako, da probaj, preden nosiš kamorkoli in plačuješ 250€ ali več za stvar, ki ne bo izboljšala objektiva :wink:

LP M

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 nov 2014, 09:19 
Odsoten
Pristopni član

Imam popolnoma enak problem; kombinacija 5D Mark II in EF 24-70 2.8. Sem že nastavljal front/back focus na kameri, ampak fotke enostavno do blende 3.2 niso ostre. Objektiv dal v test na drugo kamero, enak rezultat. V bistvu sem (oz. bil :)) nad objektivom razočaran. Mi pa nikoli ni padel na tla ali kaj podobnega. Iskal sem tudi po forumih in zasledil kar nekaj pripomb in komentarje, da kvaliteta varira (?!).

Alternativni servis: Fotomehanika na Dolenjski, Ljubljana...; ima kdo izkušnje?

Hvala.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 9 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: