* *
Danes je 21 jul 2019, 22:09

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Pomoč pri izbiri objektiva
OdgovorObjavljeno: 11 jun 2014, 09:08 
Odsoten
Pristopni član

Pozdravljeni !

Vem, da je bilo podobno vprašanje zastavljeno že mnogokrat, ampak vseeno bom bolj izkušene fotografe prosil za nasvet pri nakupu dodatnega objektiva. S samo fotografijo se ukvarjam čisto ljubiteljsko že nekaj let in zaenkrat na Nikonu D5200 uporabljam osnovni objektiv NIKKOR 35mm f/1.8G DX s katerim sem zelo zadovoljen. Malo pa sem zacel pogrešati dodaten objektiv, ki bi ga predvsem uporabljal na potovanjih in ki bi imel mogoče malo širši kot za pokrajine in nekaj zoom-a. Nimam kakšnih zahtev glede znamke lahko je Nikon, Sigma, Tamron. Zanj bi namenil cca 400€ in vas prosim za kakšen nasvet kaj vzeti kot dodaten popotniški objektiv?

Za vse nasvete že vnaprej hvala !

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Pomoč pri izbiri objektiva
OdgovorObjavljeno: 11 jun 2014, 11:36 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
18-105/135 je že dokaj uporaben na potovanjih, pa tudi dovolj kompakten in lahek je da te roke ne bolijo zaradi prenašanja. Kvaliteta fotografije sicer ni na ravni 50tke, vendar spet ni toliko slabša da pri dnevni svetlobi ne bi bil zadovoljen z njimi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 jun 2014, 12:31 
Odsoten
napreduje v forumu

Jaz sem z mojim bivšim 18-200 VRI. preslikal ogromno in je za potovanja optimum. 200mm na DX te pripelje že konkretno daleč.

LP W.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 jun 2014, 16:22 
Odsoten

Sam imam s 18-200 bolj slabe izkušnje, predvsem s kvaliteto fotografije. Bolje se je odrezal tamron 18-250, vendar dvomim da je kvaliteta fotografije boljša kot pri, predvsem, novejši 18-135.

No ja, oba nista neka bisera, vendar svoje delo opravita ob dovolj svetlobe čisto spodobno. :mrgreen:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 jun 2014, 17:54 
Odsoten
Pristopni član

Zaenkrat vsem hvala za odgovore. Tudi jaz nisem biser od fotografa :)

Ne vem odločitev kar težka, bom še malo raziskoval. Se pa zavedam, da je že kar težko poiskati dober kompromis med širokim kotom in zoom-om.

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 jun 2014, 18:58 
Odsoten
vstopil v forum

Jaz imam pa drugačno mnenje. Mislim da se splača vlačit s seboj dva objektiva... v vsakem primeru rabiš neko torbo, če je še malenkost večja kamor pospraviš ohišje ter dva objektiva plus fleš, ni taka tragika in si nekje na treh ali štirih kilogramih in neprimerno boljšo opremo s katero lahko pokriješ praktično večino stvari. Vse je pa seveda odvisno, koliko ti fotografija pomeni in koliko se s tem dejansko ukvarjaš na potovanjih. Za kakšno dopustniško fotografiranje na morju je tudi ultrazoom čisto v redu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 jun 2014, 20:35 
Odsoten

Urber je napisal/-a:
Ne vem odločitev kar težka, bom še malo raziskoval. Se pa zavedam, da je že kar težko poiskati dober kompromis med širokim kotom in zoom-om.

Kako vezo pa imata široki kot in zoom? Eno so hruške, drugo pa klobase.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 jun 2014, 20:51 
Odsoten
Pristopni član

komar89 je napisal/-a:
Jaz imam pa drugačno mnenje. Mislim da se splača vlačit s seboj dva objektiva... v vsakem primeru rabiš neko torbo, če je še malenkost večja kamor pospraviš ohišje ter dva objektiva plus fleš, ni taka tragika in si nekje na treh ali štirih kilogramih in neprimerno boljšo opremo s katero lahko pokriješ praktično večino stvari. Vse je pa seveda odvisno, koliko ti fotografija pomeni in koliko se s tem dejansko ukvarjaš na potovanjih. Za kakšno dopustniško fotografiranje na morju je tudi ultrazoom čisto v redu.

Saj nisem rekel, da ne bi obeh nosil s seboj, ravno obratno kot sem napisal želim dodaten objektiv :)

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 jun 2014, 06:39 
Odsoten
Pristopni član

urosm je napisal/-a:
Urber je napisal/-a:

Kako vezo pa imata široki kot in zoom? Eno so hruške, drugo pa klobase.

Res se opravičujem, če sem zapisal popolno neumnost oz. sem se nerodno izrazil in te s tem popolnoma razburil. Kot rečeno se še učim in hotel sem zapisati samo to, da se zavedam, da pri "univerzalnih" objektivih, kjer je na voljo tako široki kot kot nekaj "zoom-a" in z mojo finančno omejitvijo moram računati na nek kompromis pri kvaliteti slike oz. objektiva.

Kot rečeno, če sem popolnoma narobe razmišljlal se opravičujem, res nisem imel namena te tako ujeziti !

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 jun 2014, 14:30 
Odsoten

Sam ti predlagam 18-135 ali 18-250, oba sta za delo lahka in ob dobrih svetlobnih pogojih tudi čisto spodobna pri kvaliteti fotografije, pri 250 mm pa imaš še velikooooo približave, tako da tudi lepa soseda ni več varna pred tabo. :mrgreen: :lol: :lol:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: