* *
Danes je 28 sep 2020, 21:39

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Stativ
OdgovorObjavljeno: 21 dec 2013, 09:54 
Odsoten
Pristopni član

Pozdravljeni
Sem pred nakupom stativa. Vendar sem začetnik tako da res ne vem kaj je potrebno gledati pri tem. Kupil bi takšnega da mi ga ne bi bilo treba menjati kmalu (recimo za 10 let)če je to mogoče. Najbolje bi bilo da bi bil toliko lahek da bi ga lahko vzel tudi v hribe(vendar to ni prioriteta ). Naj bo tudi tak da bo lahko držal Nikon D600 + nikkorja 70-200 f/2,8 kateri upam da bo moj čez nekaj časa. :) No sedaj bi pa rad slišal od Vas kakšen bi bil dober? Kakšna glava (nekje sem zasledil kroglične glave vendar ne vem kaj je to)? Aja pa še omejitev cene, tam do nekje 180 €? Zahvaljujem se za vsakršno pomoč in nasvete. :)
Lep pozdrav

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Stativ
OdgovorObjavljeno: 21 dec 2013, 13:53 
Odsoten
vstopil v forum

Za ta budget dobiš že zelo dober stativ. Dober stativ lahko uporabljaš celo življenje, če z njim rokuješ normalno. Če poguglaš "foto klik" trgovino in pogledaš med decembrske akcije, znaš najti zelo ugoden komplet. ;) Drugače pa preglej še kaj je na izbiro pri manfrotto, velbon, slik,... Sam imam kombinacijo slik stativa in manfrotto 410 glave in sem zelo zadovoljen, samo ni pa ravno glava za v hribe.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 dec 2013, 20:40 
Odsoten
Pristopni član

Ali je možno da če kupim naprimer stativ + kroglično glavo katerokoli v eni izmed trgovin, da potem naročim nek monopod iz kitajske in bo še vedno šla ta glava na monopod?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 dec 2013, 16:51 
Odsoten
Pristopni član

Seveda je možno.
Običajno je navoj 1/4 ali 3/8 ". Če imata glava in stativ enakega, je to najbolje, se pa dobi tudi distančnike.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jan 2014, 19:20 
Odsoten
vstopil v forum

Vprašam kar tukaj, da ne odpiram novega niza. Kupujem eno poceni in dobro stojalo, ki ga bi uporabljal samo občasno. Problem je, ker imam Nikon D700, ki je že z 24-70 kar težka stvar, da niti ne omenjam 70-200. :D Tako da kaj pametnega za ceno tja do 40€ se bolj težko dobi, ali? Sicer pa stativ uporabljam parkrat letno, zato ne mislim preveč zapravljat za to, če bi rabu več bi brez problema dal tudi 200€. Gledal sem Velbon CX-888 je za ta denar (cca. 30€) odličen stativ, problem je spet pri teži.. Kaj predlagate? Dobro je da ima snemljivo ploščico in možnost pokončnega fotografiranja. Hvala za pomoč.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 jan 2014, 01:48 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Za 40€ ne bo šlo. Tudi če rabiš samo enkrat, ne bi bilo fino da takrat D700 in 24-70 letita po tleh :? Po moje je minimum nekaj kot SLIK PRO 340 DX ali če kje dobiš ugodno (do 100 Evrov) SLIK PRO 400 DX.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 jan 2014, 11:58 
Odsoten
vstopil v forum

Tudi jaz sem mislil, da bom stojalo rabil parkrat na leto. Ja mislil, ampak se je izkazalo da ga rabim velikokrat in na vseh pohodih okoli. Kupi boljšega in daj malo več zanj. Ne bo ti žal. Zadnjič sem bil v hribih in sem ga nosil 5ur s sabo in tudi uporabljal. Se splača.

Kleemen je napisal/-a:
Vprašam kar tukaj, da ne odpiram novega niza. Kupujem eno poceni in dobro stojalo, ki ga bi uporabljal samo občasno. Problem je, ker imam Nikon D700, ki je že z 24-70 kar težka stvar, da niti ne omenjam 70-200. :D Tako da kaj pametnega za ceno tja do 40€ se bolj težko dobi, ali? Sicer pa stativ uporabljam parkrat letno, zato ne mislim preveč zapravljat za to, če bi rabu več bi brez problema dal tudi 200€. Gledal sem Velbon CX-888 je za ta denar (cca. 30€) odličen stativ, problem je spet pri teži.. Kaj predlagate? Dobro je da ima snemljivo ploščico in možnost pokončnega fotografiranja. Hvala za pomoč.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 jan 2014, 12:30 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kleemen je napisal/-a:

Podobnega sem kupil pred leti. Danes ga uporabljam samo še kot stojalo za bliskavico.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 jan 2014, 13:20 
Odsoten
vstopil v forum

Hvala za pomoč.

Kaj pa tale?

triopo-c-158-titan-aluminij

Nosilnost 4,5kg ampak potem bi moral dokupiti še glavo..ampak ok.. kar ugodno

e: Naprimer..
triopo/krogelna-glava-za-stojala-triopo-kj-1

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 jan 2014, 14:39 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Tega imam jaz za vpenjat razne trave, rože... saj ne, da bi bil tako švoh, da ga imam zato za rastline :P , ampak sem ga vzel, ker gre brez stebrička čisto do tal in je poceni. Imam pa enega podobnega Velbon, ki ima nosilnost 2,5 kg, pa mi oba delujeta podobno stabilno, tako da se ne zanašat na telih 4,5 nosilnosti.
Aparat + 70-200 bi zdržal, ampak ni to to, za tako kombinacijo raje vzemi kaj močnejšega.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 jan 2014, 21:35 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Toplo priporočam fotografski stativ Manfrotto 190 CX Pro3 z glavo Manfrotto 496 RC2.
Zgoraj navedeni stativ je iz kvalitetnih carbonskih vlaken in magnezijeve litine. Maksimalna višina 146 cm, minimalna višina 8 cm.
teža samo 1,29 kg!!, nosilnost 5 kg. Trikrat deljive noge priporočam zaradi večje stabilnosti. Srednji stebriček se lahko postavi
vodoravno in imamo takoj "studijsko" fotografiranje. Na stojalu je tudi vodna tehtnica in kavelj za obtežbo stojala od spodaj.
Glava 496 RC2 je ena izmed najlažjih in ima dodatni vijak s katerim določite nadzor trenja za varnejšo in bolj natančno gibanje, nosilnost glave 6 kg.
Vse skupaj tehta malenkost čez 1.5 kg.
Komplet je odlično ocenjen na najvidnejših nakupnih straneh po spletu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 jan 2014, 22:53 
Odsoten
vstopil v forum

in cena samo stojala 350€ :D :D :D za ga rabit 3x na leto.. :?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 jan 2014, 23:57 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

Kleemen je napisal/-a:
in cena samo stojala 350€ :D :D :D za ga rabit 3x na leto.. :?

hmm, ko ga ne rabiš, ga daš na izposojo, npr. 5€ na dan, 10€ za en teden, 30€ za en mesec ...
tale knowhow ga je tako opisal, kot bi ga sam prodajal, res pa je da so podatki prav fascinantni.
Malce je pa treba tudi pomisliti na to, kolikšen finančni delež glede na ostalo fotoopremo pravzaprav
predstavlja. (podobno velja za nahrbtnike oz. torbe)
pa najbolje, če ga kupiš kar za 200€ z glavi vred, seveda ne rabljenega :mrgreen:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 jan 2014, 09:34 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kleemen. Obstaja tudi aluminjast Manfrotto 190... za precej manjšo ceno. Toda, glede na tvojo opremo je to ali kakšno drugo konkurenčno stojalo nekakšen minimum oziroma kompromis med stabilnostjo in težo. Sam uporabljam njegovega večjega in težjega brata in sem ga sposoben cele dneve prenašat naokrog v eni roki. Z njim naredim približno 90% fotografij.
Zraven upoštevaj še to, da ti bo to stojalo ob normalni uporabi služilo celo življenje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 jan 2014, 14:42 
Odsoten
vstopil v forum

Razumljivo. Verjetno bom še malo počakal in vzel nekaj v tej smeri, raje kot nekaj na hitro in za par €. Hvala vsem za pomoč.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: