* *
Danes je 28 maj 2020, 08:08

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Pomoč pri odločitvi za nakup telefoto in makro objektiva
OdgovorObjavljeno: 01 jul 2013, 15:20 
Odsoten
Pristopni član

Pozdravljeni!
Imam Nikon D3100 in zaenkrat objektiv Nikkor 18-55mm. Ni mi več dovolj, zato kupujem nov objektiv. Odločila sem se, da bi enega telefoto in enega makro s fiksno goriščnico. Sem že kar nekaj brala na to temo po forumih, a me vseeno zanimajo vaše izkušnje, mnenja in priporočila. Torej, ogledane imam:

-Tamron SP 70-300mm F4-5.6 Di VC USD
-Tamron AF SP 60mm F/2.0 DI II LD (IF) MAKRO 1:1
-Tamron SP 90 F/2,8 Di Makro 1:1 VC USD

Glede telefoto in makro objektiva me zanima, če so dobri oz. če priporočate kakšnega drugega. Kateri izmed makrotov je boljši? Z makrotom sem mislila res od blizu slikat žuželke, travne bilke, kapljice vode, listne žile itd. Pomembna je tudi cena, za obadva skupaj nebi dala več kot 800€.

Res hvala vsem za pomoč! :))

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Pomoč pri odločitvi za nakup telefoto in makro objektiva
OdgovorObjavljeno: 01 jul 2013, 15:54 
Odsoten
vstopil v forum

Tamron 70-300 VC je fenomenalen objektiv za pribl. 350 € (nov). Optika je dobra, stabilizacija pa pomojem med boljšimi v tem rangu. Tamron 90/2.8 pa tudi zelo dober makro objektiv, sploh glede na svojo ceno. Ima pa Tamron po novem 5 let garancije, kar tudi ni zanemarljivo...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 jan 2014, 20:00 
Odsoten
Pristopni član

malo sem pogledal to temo in razmišljam da bi za svoj d5100 kupil še makro lečo. malo gledam pa ima tale dobro oceno po netu Tamron SP 90 F/2,8 Di Makro 1:1 VC USD

tudi slike kolikor gledam primere so dobro.

@metuljceek10: si mogoče že kupila ta objektiv? lahko podaš kakšne slike da vidim kakšna je kaj kvaliteta?

bo pa to moj prvi makro in ne vem ali kupiti s kakšno možnostjo zooma da izbiram ali ne.

glede na ta vir http://lenshero.com/lens/Tamron-90mm-f2 ... kon-f-lens kot kaže je edini minus da nima fokusa. uporabno pri rastlinah. pri živalih pa sploh ne.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 jan 2014, 08:50 
Odsoten
vstopil v forum

darkside je napisal/-a:
malo sem pogledal to temo in razmišljam da bi za svoj d5100 kupil še makro lečo. malo gledam pa ima tale dobro oceno po netu Tamron SP 90 F/2,8 Di Makro 1:1 VC USD

bo pa to moj prvi makro in ne vem ali kupiti s kakšno možnostjo zooma da izbiram ali ne.

glede na ta vir http://lenshero.com/lens/Tamron-90mm-f2 ... kon-f-lens kot kaže je edini minus da nima fokusa. uporabno pri rastlinah. pri živalih pa sploh ne.

Makro z možnostjo zooma? Svoj čas je obstajal Micro-Nikkor 70-180
http://www.photozone.de/Reviews/358-mic ... est-report
skoraj vse ostalo kar ima zoom in pripis macro pa ni za resno jemat. Za silo pa lahko vzameš kakšen telezoom 70-300, daš gor akromat predlečo dioptrije okrog +3. Dobiš približek dolgega makro objektiva.

Nima fokusa? Si mislil stabilizacije? Tamron ima 90mm novi stabilizirani (VC) in stari nestabilizirani model (tvoj link), slednji je precej cenejši in manjši. Stabilizacija za makro pri 1:1 ni nevemkolk učinkovita, pride pa prav za kaj drugega.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 jan 2014, 15:46 
Odsoten
Pristopni član

je možno dobiti kakšen link do te predleče? trenutno imam tale objektiv http://www.nikon.si/sl_SI/product/nikko ... 5-6g-ed-vr

tudi o predleči sem razmišljal ampak sem prepričan da bi verjetno bil primernejši prav makro obejtiv.

torej novejši je tale kajne? http://www.tamron.eu/en/lenses/overview ... -11-1.html
vidim da ga mimovrste prodajajo in glede na ceno je v mojem proračunu. sodeč po slikah je dober.

ampak še vedno ne vem - predleča ali macro objektiv? kaj če imam predlečo vedno na fotoaparatu in nato ta nikkor objektiv ko sem zgoraj v tem postu prilepil link? dobro, težek je že sedaj :D stojalo mi podpira dobro težo tako da ni problem. rad bi se tudi z bližnjimi posnetki ukvarjal za kar mi pa telefoto najbolj ne odgovarja (sploh za kake rastline čisto od blizu oz. podobne stvari-mora le biti neka določena razdalja da je slika prava)

na kako blizu se lahko kaj z macro objektivi slika? pač osnovna vprašanja. s macro nimam še nobenih izkušenj, niti testiral še nisem

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 jan 2014, 18:26 
Odsoten
Pristopni član

darkside je napisal/-a:
.....
na kako blizu se lahko kaj z macro objektivi slika? pač osnovna vprašanja. s macro nimam še nobenih izkušenj, niti testiral še nisem

tlele mal poglej....http://www.youtube.com/results?search_q ... lens&sm=12

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 jan 2014, 19:13 
Odsoten
Pristopni član

hvala. sodeč po tem posnetku ( http://www.youtube.com/watch?v=EabLpntSMhk ) bo odločitev kar težka če uporabit predlečo ali objektiv.

tako da bi moral se še o tem odločit. me pa zanima kaj bi kdo od vas izbral in zakaj :) toliko da vidim če sem kje med vami in da si lažje zase najdem (med vami ki imate izkušnje)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 jan 2014, 19:30 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
darkside je napisal/-a:
ampak še vedno ne vem - predleča ali macro objektiv?

Makro objektiv, če bo uporaba pogosta in hočeš boljšo kvaliteto.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 jan 2014, 19:38 
Odsoten
Pristopni član

ok hvala :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 feb 2014, 09:55 
Odsoten
vstopil v forum

Zdravo, imam eno vprašanje glede macro objektiva Tamron 60mm f/2. Je to normalno, da se mi glede na bližino fokusa spreminja možnost najbolj odprte zaslonke. Tako imam na primer pri najbolj bližnjem fokusu zaslonko lahko odprto največ na f/4, pri fokusu v neskončno pa f/2. Sem mislil, da je f/2 možno imeti tudi pri čisto bližinskih posnetkih. Je to OK, ali je nekaj narobe z objektivom?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 feb 2014, 10:41 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Normalno, večina drugih makro objektivov ima namesto f2,8 pri 1:1 f5,6 (kar tudi piše v navodilih), čeprav tega aparat ne pokaže.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: