* *
Danes je 28 maj 2020, 12:51

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Canon EF 17-40mm f/4 L USM
OdgovorObjavljeno: 06 jul 2013, 07:56 
Odsoten
napreduje v forumu

freesty je napisal/-a:
17-40mm f/4 na APS-C je enako 27,2-64mm f/4 na Full Frame.

Ravno obratno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jul 2013, 11:31 
Odsoten
Pristopni član

Ni obratno, tako kot sem napisal je cisto prav.

Ce das 27,2-64mm na FF dobis ENAK fov kot pri 17-40 na APSC.

Ce, das pa 17-40 iz FF bodija na crop, pa ta objektiv postane 27,2-64mm, vendar to NI enako.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jul 2013, 16:19 
Odsoten
napreduje v forumu

Čistopis .... Objektiv, na katerem piše 17-40 mm, ta je namreč zvezda te teme:

- na FF ohišju se obnaša kot 17-40 mm
- na APS-C ima enak kot zajema, kot bi ga imel 27,2-64 mm na FF (velja za Canon)
- če bi želel na APS-C enak kot zajema, kot ga ima 17-40 na FF, bi moral imeti objektiv 10,6-25mm (velja za Canon)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jul 2013, 17:26 
Odsoten
Pristopni član

Saj vem to. Vem tudi ze od zacetka kaj si ti mislil. Jaz sem enako zadevo napisal, le z druge smeri.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 feb 2014, 19:49 
Odsoten
vstopil v forum

Know-How je napisal/-a:
Raziskoval sem po spletu in naletel na ta test, ki ti ga navajam spodaj:
Slika
Za primerjavo ti še prilagam "najostrejši" Canonov novi 24-70 2.8 L USM II (ki stane okoli 2.500 EUR!)
Slika
Če si pozoren pri pregledu testa boš ugotovil , da je v letu 2012 Canon popolnoma prenovil 17-40 in je zdaj izreden objektiv za tako nizko ceno. Čim prej kupi, ker kaže da bo izdan v kratkem 17-40 II za vsa enkrat višjo ceno - so zgleda naredili že optično nulto serijo pod sedanjim 17-40!

Koliko je to zanesljivo?
Malo sem brskal po netu, pa nisem našel nobene informacije o tem, da bi se leta 2012 objektiv prenovil.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 feb 2014, 21:35 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Podatki so povzeti po Foto Magazin special. Revija se izdaja v Hamburgu in je predstavnik Nemčije v European Imaging And Sound Associatiun (EISA). Vsi parametri objektivov se testirajo v razponu od 0 do 100% iz vseh podatkov pa se potem naredi ocena v razponu od 0-10. Objektiv je ocenjen posebej za APS,VF in KB. Posebej je ocenjeno vinjetiranje, popačenje, optična, mehanska kvaliteta in slikovna zmogljivost.
Prepričan sem, da so ocene objektivne, saj gre za vplivno fotografsko revijo na velikem nemškem tržišču (zajema tudi Švico in Avstrijo) in če ocene ne bi bile v redu bi jo proizvajalci raztrgali.
Najbolj pa je zanesljiva seveda lastna izkušnja, saj sem imel v lasti "stari objektiv", ki sem ga prodal in "novi 17-40 mm objektiv", ki ga še vedno imam in lahko samo potrdim rezultate testa.
Sam sem tudi nekaj časa delal v tehniki in lahko potrdim, da se "nulta serija" uvaja že v zadnje kose stare serije seveda brez novega dizajna, da je potem nova serija "brez napak" - no to seveda javno resen proizvajalec ne bo oznanil.
Sicer pa na netu lahko zaslediš da bi naj v prvi polovici letošnjega leta prišla ven nova 17-40 mm. Srce objektiva optika je že bila "s-testirana", dobil boš še novi dizajn in mogoče IS in to je to.
Natančni Nemci so pač testirali optiko v nulo in dobili rezultate, kot so navedeni v tabeli (več let nazaj so bili testi isti potem pa iznenada v 2012 preskok, ki seveda traja tudi v 2013 in 2014).
Seveda jaz v mojih pisanjih govorim o proizvodnem datumu (očita se ga na tisti strani objektiva, ki gre v kamero). Treba je paziti, ker so lahko v obtoku tudi objektivi narejeni pred letom 2012 in se prodajajo kot novi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 feb 2014, 19:18 
Odsoten
vstopil v forum

Hvala za temeljit odgovor :)
Bom res pazil na to.
Novejsa verzija, ki naj bi letos izsla, me niti ne zanima. IS bom imel na standard zoomu.. ostalo mi pa ne opravičuje spremembe v ceni. Sicer ne vem kakšna bo, ampak v vsakem primeru bo previsoka :mrgreen:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 mar 2014, 11:14 
Odsoten
vstopil v forum

Know-How je napisal/-a:
Podatki so povzeti po Foto Magazin special. Revija se izdaja v Hamburgu in je predstavnik Nemčije v European Imaging And Sound Associatiun (EISA). Vsi parametri objektivov se testirajo v razponu od 0 do 100% iz vseh podatkov pa se potem naredi ocena v razponu od 0-10. Objektiv je ocenjen posebej za APS,VF in KB. Posebej je ocenjeno vinjetiranje, popačenje, optična, mehanska kvaliteta in slikovna zmogljivost.
Prepričan sem, da so ocene objektivne, saj gre za vplivno fotografsko revijo na velikem nemškem tržišču (zajema tudi Švico in Avstrijo) in če ocene ne bi bile v redu bi jo proizvajalci raztrgali.
Najbolj pa je zanesljiva seveda lastna izkušnja, saj sem imel v lasti "stari objektiv", ki sem ga prodal in "novi 17-40 mm objektiv", ki ga še vedno imam in lahko samo potrdim rezultate testa.
Sam sem tudi nekaj časa delal v tehniki in lahko potrdim, da se "nulta serija" uvaja že v zadnje kose stare serije seveda brez novega dizajna, da je potem nova serija "brez napak" - no to seveda javno resen proizvajalec ne bo oznanil.
Sicer pa na netu lahko zaslediš da bi naj v prvi polovici letošnjega leta prišla ven nova 17-40 mm. Srce objektiva optika je že bila "s-testirana", dobil boš še novi dizajn in mogoče IS in to je to.
Natančni Nemci so pač testirali optiko v nulo in dobili rezultate, kot so navedeni v tabeli (več let nazaj so bili testi isti potem pa iznenada v 2012 preskok, ki seveda traja tudi v 2013 in 2014).
Seveda jaz v mojih pisanjih govorim o proizvodnem datumu (očita se ga na tisti strani objektiva, ki gre v kamero). Treba je paziti, ker so lahko v obtoku tudi objektivi narejeni pred letom 2012 in se prodajajo kot novi.

Najprej nisem mogel verjeti, da je Canon potiho šaril po tem objektivu, potem pa sem videl, da je dxo mark pred dvema mesecema delal test in kaže, da je zadnja verzija tu nekje blizu 16-35/2.8 II.
http://www.dxomark.com/Reviews/Canon-EF ... .8L-II-USM

"17-40 Mk. I" je suboptimalen na 17 in 40 mm in na testu ne bi mogel biti tako dober.

Če so res kaj spreminjali, bi se moralo poznati na gramaturi objektiva. Imho niso, prej bi rekel, da so izboljšali QC in/ali pa zamenjali opremo, s katero ga delajo, ker kolikor se spomnim, je včasih trpel za zelo nihajočo kakovostjo slike od objektiva do objektiva.

Edit: hmm, res se je spremenila teža s 475 na 500 gramov.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 mar 2014, 21:50 
Odsoten
vstopil v forum

Know-How, se ti ljubi naložiti cr2 z novo verzijo 17-40, na katerem se bo dalo videti dejansko ostrino? Hvala.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: