* *
Danes je 10 dec 2019, 10:58

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 21 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: vprašanje glede IS
OdgovorObjavljeno: 08 dec 2004, 14:18 
Odsoten
Pristopni član

Najprej lep pozdrav, ker sem nov na forumu in lastnik EOS 300D. Prosil bi za pomoč tiste, ki imajo izkušnje z objektivom CANON EF 75-300 m/m 4.56, IS USM. Glede na mojo starost in veselje do pokrajinskih fotografij, predvsem hribi, (da ne lazim do vsakega objekta itd.) nenazadnje pa tudi z vrha gore posneti objekt v dolini. Mislim da vam je jasno kaj želim
Ali je IS res boljši glede na ceno z navadnim enakim objektivom (brez IS).
Ali mi priporočate drug ogjektiv enakega cenovnega razreda.
Imam že KIT objektiv, kar je za bližinske posnetke dovolj.
Ali pa imate morda drugo mnenje glede zooma, pa še celo nižji cenovni razred.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 dec 2004, 14:26 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
Tak je: izkušenj glih s tem objektivom nimam, s sistemi stabilizacije slike pa. Če veš, da ne boš nikdar slikal pod res slabimi svetlobnimi pogoji, lahko kupiš različico brez IS. Če temu ni tako in nimaš res neznosnih težav z denarjem, kupi različico z IS, ker ti zna priti zelo prav.

Ups, pogledal, razlika v ceni je skoraj dvakratna. No, tu je pa že resno potreben razmislek. Glede na to, da so Canoni sposobni čisto lepih slik pri visokih ISO, bi rekel, da se ti skoraj ne splača dajati toliko več denarja.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 dec 2004, 17:02 
Odsoten
pro
Uporabniški avatar

Kraj: Obala
Kar se same kakovosti same fotografije tiče je veen drek, ali je objektiv te serije navaden, tisti z usm ali pa tisti z usm in IS...

Navaden ima pač ta navaden motor, usm ima usm (sicer tisto 'ta cenejšo' varijanto) ta usm ni niti pod razno enakega tipa kot npr. v objektivih L serije. Je pa malce tišji in skoraj nič hitrejši.

To velja tudi za IS serijo tega objektiva, ki pa ima, če se ne motim, IS ta prve generacije, to je ta, ki ne dopušča t.i. 'panninga'...

torej ni glih ta bolj za šport....

torej, če te ne moti za par % glasnejše ostrenje in ne boš fotkal v glih 'kritičnih' svetlobnih pogojih je tudi ta osnoven model ok, v kolikor pa boš to pogrešal...vzemi IS, čeprav bi se jaz za tak dnar že za 70 200 4 L
ali pa za sigmo 20 210 2,8...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 dec 2004, 17:18 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
75-300 IS je konstrukcijsko drugačen. Ne samo v dodatnem kompletu leč kjer je IS sistem. Tudi prvi in srednji komplet leč je drugače dodelan.

V kakovosti pa je res, da so minimalna odstopanja. tudi MTF tabele ne pokažejo bistvene razlike. Sam 75-300 IS in me povsem zadovolji. Brez IS ga pa ne bi vzel. Svetlobe je vedno premalo in streseni posnetki so veliko hitreje tu.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 dec 2004, 09:45 
Odsoten
Pristopni član

Čeprav so mnenja samo treh, za kar se jim zahvaljujem. Ugotavljam, da niso (nismo) enakega mnenja, eni za, eni proti. Djansko je vredno razmisleka glede na trenutno ceno tistega z IS in tistega brez. Zaradi tega ne bom več vztrajal na tem IS.
Ker pa si želim objektiva >300 mm, bi vas prosil mnenje glede kvalitete posnetka pri 300 med Canon in Sigma objektivom. Večja ostrina in naravne barve.
Upam, da nisem preveč zatežil. Pri branju mnenj ugotavljam, da komentatorji vse prevečkrat zaidejo na druge teme. Iz objektiva 70-300 na 50

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 dec 2004, 13:04 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

pepe:
če hočeš malo varčevati, ti priporočam preizkus tamrona 70-300 LD!Je zelo poceni in solidno oster!Ostri razmeroma počasi in CA se pojavi pri velikem kontrastu, kvaliteta slike je pa res dobra!Primerjave z canonovim modelom pa nimam :dontknow:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 dec 2004, 13:58 
Odsoten
pro
Uporabniški avatar

Poglej si ocene objektivov na photozone...

http://www.photozone.de/bindex2.html

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 dec 2004, 14:39 
Odsoten
Pristopni član

Sem čisto OUT
Ravnokar sem bil v BTC pri nekem prodajalcu fotografske opreme. Ima na zalogi dosti tega in tudi objektive.
Vljudno sem ga vprašal po telezoom objektivu za CANON 300D in me je skoraj nahrulil, da je najcenejši objektivo 200.000 in toliko zraven. Vsi objektivi po to ceno pa so za "navadne-film aparate". Z takimi objektivi ne bom nikoli dobil potrebne ostrine, oz. nikoli ne bom zadovoljen. Da pa nisem edini ki je nabavil 300D sedaj pa hoče teleobjektiv za ta aparat za 100.000 SIT.
Kaj menite? ali mi lahko "po domače" raztolmačite njegovo mnenje.
Glede objektiva se pa še kar odločam, mogoče bom dobil še kakšno mnenje.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 dec 2004, 14:44 
Odsoten
Padel v boju
Uporabniški avatar

Kraj: Kamnik
he,he... je imel spet slab dan (sorry: o tem trgovcu smo se pa že toliko pogovarjali, da :roll: ).

Pepe... poglej... takole bom rekel... občasno se dobivamo forumaši v Katrci (glej Razno)... in večinoma vsi privlečemo goro opreme (toliko je verjetno nima nobena štacuna na lagerju ;-)).
Pa boš sam sprobal... in se na koncu odločil, kaj ti najbolj ustreza.

Trgovci pač trgujejo :?
Eni tako, drugi drugače.

Jaz osebno sem mnenja, da teleobjektiva brez IS ne bi hotel imeti.
Čeprav je recimo (menda) optično Sigma 70-200/2.8 močnejši (da je svetlobno hitrejši je jasno) od teh ta novih DO objektivov, bi se vseeno odločil za tega, zaradi IS.

Ampak ti se boš moral na koncu sam odločiti.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 dec 2004, 15:11 
Odsoten
pro
Uporabniški avatar

Ker prodajalec te je skoraj nahrulil?Mene je en, ko mi je tazkazoval objektiv rekel(že skoraj nahrulil), da itak vsi grajamo te objektive(sigma), pol pa kupimo originalne, ki pa jih itak izdeluje zopet sigma...

Ma ne vem če je to način za pridobit stranke...

V Btcju...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 dec 2004, 15:31 
Odsoten
Marsal

HEHE preberite temo o trgovskih limonah. Je ta kar večkrat omenjan. :wink:

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 dec 2004, 11:00 
Odsoten
Pristopni član

Sem zopet tu.
Kako ste vedeli, da je ta trgovec v hali D. Tudi z njihovo spletno stranjo je očitno nekaj narobe.
Sem se že skoraj odločil za brez IS ampak z USM, vendar pa me je Matjaž ponovno malo "zapeljal-dal misliti", tako da je IS ponovno v igri. Vem da so druge firme cenejše, vendar pa kot že mnogokrat omenjeno, da je Canon na Canon najboljša-sigurna izbira predvsem gledano daljnosežna.
Ker pa sem začel z objektivi pa imam dodatno vprašanje?
- ali je kdo ki slučajno prodaja omenjeni objektiv (75-300 IS).
- mimogrede, prodajam pa Olympus 750-UZ z vso opremo in 2 x 126 MB XD, brez poškodb, v garanciji še dobrih 6 mesecev (cena ? upoštevam mnenja).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 dec 2004, 11:06 
Odsoten
Pristopni član

UPS !
Kdor ne rabi glave, rabi noge, pri Olyju sem pozabil dodati, da so priloženi
vsi papirji - račun-poimenski in garancija-potrjena.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 dec 2004, 11:07 
Odsoten
vstopil v forum

Na bolhi je eden ...

Verjetno so tudi drugi imeli podobne izkušnje v hali D.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 dec 2004, 14:07 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

ja hehe

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 21 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: